Fototest – Sharp Aquos D10

Sharp Aquos D10

Jakiś czas temu miałem przyjemność testować dla Was aparaty w telefonie Sharp Aquos C10, teraz testowałem dla Was aparaty w telefonie Sharp Aquos D10. Czy aparaty w tym modelu są już lepsze? Od razu mogę powiedzieć, że tylko trochę. Jestem bardzo ciekawych nowych modeli telefonów tego producenta, ponieważ z modelu na model widać poprawę aparatów. Oczywiście nie jest to poziom nowszych urządzeń, ale jakieś zdjęcia da się tymi telefonami wykonać. Jak sprawdziły się u mnie aparaty w Aquos D10? Przekonajcie się.

Niestety tym razem nie mam dla Was 5 zalet i wad aparatów w tym urządzeniu. Nagranie się nie nadawało nawet do zmontowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Sharp Aquos D10

Sharp to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie. Główny aparat posiada 12 Mpx, a drugi aparat z teleobiektywem posiada 13 Mpx.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 16 Mpx.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć z głównego obiektywu jest naprawdę bardzo dobra (oczywiście to wszystko zależy od warunków oświetleniowych). Od razu powiedzieć muszę, że mimo iż mamy w trybie automatycznym możliwość zrobienia przybliżenia, to niestety nie robimy wtedy zdjęcia z drugiego aparatu, drugi aparat (teleobiektyw) uruchamia się dopiero w trybie portretowych. Dodam, że mamy tutaj automatyczne HDR i czasami dużo to daje, zdjęcia wtedy wyglądają o wiele lepiej. Co do kolorów to przy takim oświetleniu nie mogę się przyczepić, chociaż są one mocniejsze.

Pochmurna pogoda - Sharp Aquos D10

Pochmurna pogoda - Sharp Aquos D10

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia wykonywane są tak samo dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Automatyczny HDR radzi sobie bardzo dobrze, aczkolwiek przez te mocniejsze kolory cienie mogą wydawać się momentami duże. Przynajmniej muszę powiedzieć, że kolory są bardzo naturalne w tym urządzeniu (oczywiście zależy od oświetlenia). Nie można nic przy tego typu warunkach oświetleniowych się przyczepić.

Słoneczna pogoda - Sharp Aquos D10

Słoneczna pogoda - Sharp Aquos D10

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym telefonem są w miarę dobre. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie. Widać jedynie przy tych zdjęciach, że momentami jest problem z kolorami, czyli z balansem bieli. Głębia ostrości z głównego aparatu jest ładna i trudno coś złego na ten temat mówić. Dodatkowo w tym urządzeniu mamy tryb portretowy, który jest już znacznie lepszy niż w Aquos C10. Mimo wszystko i tak mogę powiedzieć, że tym telefonem da się wykonać ładne zdjęcia tego typu.

Zdjęcia makro - Sharp Aquos D10

Zdjęcia makro - Sharp Aquos D10

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W obu warunkach oświetleniowych muszę przyznać, że jest dobrze, ale mam małe zastrzeżenie do balansu bieli, ponieważ on trochę błędnie działa. W niektórych przypadkach kolory są zbyt zimne, a w niektórych zbyt ciepłe. Mam ogromną nadzieję, że Sharp poprawił to w swoich nowszych modelach. Na autofocus w pomieszczeniach nie mogę narzekać, chociaż w sztucznym oświetleniu telefon miał problem z poprawnym wyostrzeniem. Dodać muszę, że w tym urządzeniu nie uświadczymy poszarpanych i rozmazanych krawędzi, jest to jedna z większych zalet tego urządzenia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sharp Aquos D10

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sharp Aquos D10

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki, to powiedzieć muszę, że jak na takie urządzenie, to przednia kamerka jest dosyć dobra. Jak nawet widać na przykładowym zdjęciu w średnich warunkach oświetleniowych ta przednia kamerka radzi sobie bardzo dobrze. Kolory są odpowiednie, szczegółowość na poprawnym poziomie — czego chcieć więcej? Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z tego przedniego aparatu.

Przednia kamerka - Sharp Aquos D10

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie są najgorsze, ale tylko wtedy, kiedy będziemy zdjęcia wykonywać w trybie manualnym. W trybie automatycznym, gdzie jest zbyt mało światła i obiekt jest w ruchu, to nie uda się w ogóle takiego zdjęcia wykonać. Dodatkowo powiedzieć muszę, że nawet w nocy (i nawet w trybie manualnym) kolory są mocniejsze i widać to najbardziej przy czerni. Nie zawsze uda nam się tego pozbyć i tylko pozostaje nam późniejsza edycja zdjęcia. Mimo wszystko muszę powiedzieć, że niekiedy uda się zrobić ładne zdjęcie (nawet w trybie automatycznym).

Zdjęcia nocne - Sharp Aquos D10

Zdjęcia nocne - Sharp Aquos D10

8. Próbka nagrania

Sharp Aquos D10 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście w najwyższej rozdzielczości mamy elektroniczną stabilizację obrazu, która no działa, jak działa, ale przynajmniej nasz obraz jest odrobinę stabilniejszy. Przynajmniej autofocus działa, tak jak powinien i nie można na niego narzekać. Dodatkowo powiedzieć muszę, że podczas nagrywania mamy możliwość przybliżenia (bardzo mnie to zdziwiło, bo wiele urządzeń w tej cenie nie ma takiej możliwości). Pamiętać jednak trzeba, że jest to zoom cyfrowy i nie przełączamy się między głównym aparatem a teleobiektywem.

Podsumowując

Sharp Aquos D10

Sharp Aquos D10 nie jest drogim urządzeniem, tak samo nie jest już jednym z nowszych urządzeń. Jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem pod względem aparatów? Powiedzieć mogę tak i nie. Bo aktualnie nie opłaca się kupować tego urządzenia ze względu na aparaty, a dołożyć można trochę i będziemy mieć już naprawdę super sprzęt. Dla osób, które nie liczą się aż tak aparaty i nie mają zbyt dużego budżetu na nowy telefon, to może ten Sharp być dla nich strzałem w dziesiątkę.

Zdjęcia wykonane Sharp Aquos D10 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?