Fototest – Wiko WiM Lite

Wiko WiM Lite

Wiko WiM Lite

Ostatnio, dzięki uprzejmości Wiko Poland, miałem zaszczyt testować nowe urządzenia tego producenta, tj. Wiko WiM Lite – młodszego brata Wiko WiM. To telefon za stosunkową niską cenę, a co najważniejsze ma lepszy aparat niż inne urządzenia od marki Wiko, co było dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ nie wiedziałem, że Wiko WiM Lite będzie mógł wykonywać aż tak ładne zdjęcia, spodziewałem się tego po telefonie Wiko WiM, a nie po tym telefonie. Był to dla mnie duży szok, ale oczywiście był on pozytywny. 🙂

Jeżeli chcesz zapoznać się z telefonem bliżej, to zapraszam Cię do jego rozpakowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko WiM Lite

Wiko, wyposażyło to urządzenie w tylny aparat o matrycy 16 Mpx z przesłoną f/2.0 oraz w przednią kamerkę o matrycy 16 Mpx, ale niestety nie wiadomo, z jaką przesłoną, ale już mówię, że nie jest najgorzej.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda na zdjęciach wykonanych aparatem Wiko WiM Lite wychodzi jasna, jednak czasami tracimy na tym widok nieba, nie w całości, ale jednak trochę tracimy, oczywiście tylko wtedy, kiedy sceneria jest za bardzo ciemna, kiedy jednak sceneria jest jaśniejsza, to na niczym nie tracimy, a wszystko jest piękne. Same zdjęcia mają bardzo dobrą szczegółowość i naprawdę trudno powiedzieć, że te zdjęcia są wykonane telefonem za prawie 800zł.

Pochmurna pogoda - Wiko WiM Lite

Pochmurna pogoda - Wiko WiM Lite

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę, no trudno tutaj się rozpisywać, ponieważ wszystko wygląda bajecznie. Szczegółowość oraz kolory są na wysokim poziomie. Nic nie jest prześwietlone ani zbyt ciemne, wszystko jest prawie jednolite i oby tak dalej Wiko!

Słoneczna pogoda - Wiko WiM Lite

Słoneczna pogoda - Wiko WiM Lite

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane telefonem Wiko WiM Lite wychodzą świetne i nie boję się tego powiedzieć, bo nie jest inaczej. Szczegółowość oraz głębia ostrości jest bardzo dobra jak na takie urządzenie i nie potrzeba tutaj żadnej opcji małej przysłony, aby nasza głębia ostrości wyglądała świetnie, bo i tak w trybie automatycznym jest super.

Zdjęcia makro - Wiko WiM Lite

Zdjęcia makro - Wiko WiM Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Nie boję się tego powiedzieć, bo jak na razie oprócz jednego przypadku jestem zadowolony z aparatu w tym urządzeniu, nawet zdjęcia w pomieszczeniu nie wychodzą tragicznie, a są jasne i szczegółowe, tak jak lubię. Sama kolorystyka nie jest wyblakła i właśnie o to chodzi, aby nie była.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko WiM Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko WiM Lite

6. Przednia kamerka

Mogę w końcu to powiedzieć, że jest tani telefon z bardzo dobrym przednim aparatem, a jest to na pewno Wiko WiM lite i jego 16 Mpx przedni aparat. Zdjęcia z tej kamerki są bardzo dobre, jak i ich szczegółowość oraz ostrość. Mimo iż zdjęcie jest trochę miętowe to i tak wygląda bardzo dobrze i nie dopatrzymy się tutaj ani ziarna, ani szumów.

Dodam również, że producent dodał tutaj opcję bokeh, czyli na selfie mamy rozmazane to i wygląda to super, naprawdę!

Przednia kamerka - Wiko WiM Lite

7. Zdjęcia nocne

Niestety trochę zawiodłem się tutaj na aparacie w WiM Lite, jednak jest o niebo lepiej niż w innych testowanych przeze mnie urządzeniach od tego producenta. Ale nie ma się, co martwić, ponieważ po zmroku wykonamy zdjęcie, które wygląda super, jednak kiedy już zapadnie zmrok to nawet tryb nocny za bardzo nie pomaga, mam nadzieję, że w telefonie Wiko WiM będzie 100 razy lepiej. Zdjęcia przykładowe były wykonywane w trybie nocnym, jednak gdybym wykonał zdjęcie po zmroku w trybie profesjonalnym, wszystko lepiej by wyglądało.

Zdjęcia nocne - Wiko WiM Lite

Zdjęcia nocne - Wiko WiM Lite

8. Przykładowe wideo

Wiko WiM Lite nagrywa niestety tylko w maksymalnej rozdzielczości Full HD, jednak jest tutaj jeden ogromny plus, mamy tutaj w końcu stabilizację obrazu i dzięki temu nasze nagranie nie drga. Samo nagranie jest poprawne tak jak i jego kolory są bardzo dobrze odwzorowane i nie ma tutaj zakłamań. Jeszcze raz przypominam, aby nagrywać przeróżne sekwencje wideo ze stabilizacją obrazu.

Podsumowując

Wiko WiM Lite to telefon z bardzo dobrym aparatem jak za tą cenę i nie ma, co ukrywać, że producent Wiko bardzo dobrze wykonał sam telefon. Aparat w tym urządzeniu na pewno na da się, aby poznawać mobilną fotografię, plus mamy tryb profesjonalny i możemy przez to wykonać naprawdę super zdjęcia. Dodam jeszcze, że na froncie producent sprytnie schował diodę LED do selfie i ta opcja na pewno nada się, kiedy będziemy chcieli wykonać super zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu.

Jak dla mnie to ten telefon jest bomba i na pewno przypadnie do gustu osobom, które nie mają wysokiego budżetu na nowy telefon, a lubią wykonywać bardzo ładne zdjęcia.

Zdjęcia wykonane Wiko WIM Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?