Fototest – Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Od wydania Samsunga Galaxy S7 chciałem wziąć go do ręki, a od założenia Mobilnych Fotografii chciałem przetestować jego aparat i w końcu się udało. Dzięki uprzejmości Samsunga mogłem ten telefon przetestować i powiem Wam, że jak na ten rok to aparat w tym urządzeniu zrobił na mniej najlepsze wrażenie i mam nadzieję, że jak przyjedzie do mnie Galaxy S8, to będzie ciut lepiej lub jeszcze lepiej niż jest do tej pory.

Jeżeli chcesz zobaczyć Samsunga Galaxy S7 z bliska, to zapraszam Cię do obejrzenia mojego rozpakowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S7

Samsung ten model telefonu wyposażyło w tylny aparat o matrycy 12 Mpx z przesłoną f/1.7. Co najważniejsze w tylnym aparacie została zastosowana technologia Dual Pixel, aby na naszych zdjęciach znajdowało się mniej szumów i oczywiście, aby same zdjęcia mniej ważyły.

Przednia kamerka to 5 Mpx również z przesłoną f/1.7, mogę powiedzieć, że nie jest źle, ale mogło być lepiej.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda na zdjęciach wychodzi naprawdę jasna i na samych zdjęciach możemy znaleźć dużo szczegółowości, jednak przyczepiłbym się do nieba, ponieważ kontury chmur nie są widoczne, a niebo wygląda jak mgła. Gdyby nie ten aspekt to zdjęcia naprawdę wychodzą super!

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S7

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S7

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S7 są przepiękne, jak i same detale na nich. Tutaj już bardziej można zauważyć kontury chmur i stosunkowy brak cieni, oczywiście jest to zasługa technologi od Samsunga oraz jasnej przysłony.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S7

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S7

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane aparatem w telefonie Samsung Galaxy S7 są cudne. Szczegółowość i głębia ostrości wymiata. Zauważyłem, że nie trzeba mieć dwóch aparatów i opcji małej przysłony, aby wykonać naprawdę super zdjęcia makro z wystrzałową głębią ostrości. Samsung dobra robota!

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S7

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Na zdjęciach w pomieszczeniu muszę trochę ponarzekać, ponieważ na telefonie wyglądało to nawet ok a na komputerze, jak widać. Możliwe, że aparat potrzebował tutaj dłuższej chwili na wykonanie zdjęcia, ale niestety nic na to nie wskazywało. No szkoda trochę się zawiodłem, ale to i tak nie zmieni mojej opinii na temat aparatu w tym urządzeniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S7

6. Przednia kamerka

Jak na przednią kamerkę to nie jest aż tak źle, tylko niestety w tym roku są telefony z lepszymi aparatami na froncie. Jednak tutaj nie zauważymy dużej ilości ziarna i szumów. Również brakuje mi tutaj opcji jak w telefonach Sony, czyli autofokusu, ale jednak przednią kamerką da się wykonać ładne selfie, o to nie musisz się bać.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S7

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane w trybie automatycznym wychodzą bajeczne a jeszcze lepiej, kiedy wykonamy zdjęcie nocne w trybie profesjonalnym. Pierwsze zdjęcie jest wykonane w trybie profesjonalnym a drugie w trybie automatycznym. Widać dużą różnicę? Nie za bardzo, w trybie profesjonalnym możemy wykonać jaśniejsze zdjęcie, jednak warto zapamiętać, że możemy wykonać super zdjęcie nocne w trybie automatycznym. Wiele producentów nam tego nie oferuje.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S7

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S7

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy S7 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Jednak brakuje mi tutaj opcji włączenia stabilizacji obrazu podczas rejestrowania wideo w jakości 4K. I tak, już wiem jakie urządzenie ma możliwość włączenia stabilizacji obrazu w rozdzielczości 4K i jest to Sony Xperia XZ Premium. Samo nagranie jest bardzo dobre i ma dużo szczegółów, jak i same kolory są bardzo dobrze odwzorowane. Co do jasności nagrania nie trzeba narzekać, ponieważ jest dobrze.

Podsumowując

Samsung Galaxy S7 to bardzo dobry telefon z bardzo dobrym aparatem i mówiąc szczerze, nie ma czego się bać w tym roku, jak na razie nie zauważyłem telefonu z naprawdę tak dobrym aparatem w nocy, mam na myśli tryb automatyczny.

Naprawdę telefon jest wart uwagi i jego sama cena spada, a nawet niekiedy można go spotkać za dość dobrą cenę poniżej 2 tys. Aparat w tym urządzeniu to nie jest już taka mała zabawka, a już coś więcej i dzięki tej optyce można już zrobić wystrzałowe zdjęcia.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?