Fototest – Huawei Mate 9

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9

Nie miałem jeszcze telefonu od Huaweia z sygnowanymi obiektywami Leica, ale czy na prawdę aparaty w Huawei Mate 9 spisują się? Owszem i to nie jest wcale taka tragedia jak na standardy tego roku. Byłem miło zaszokowany aparatami w tym urządzeniu, ponieważ nie miałem dotychczas telefonu z aparatami sygnowanymi logiem Leica. Było to super przeżycie i nie mogę doczekać się, kiedy pojawi się u mnie Huawei P10 i P10 Plus.

Chcesz zobaczyć jeszcze telefon z bliska? Możesz to zrobić, oglądając teraz moje rozpakowanie tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei Mate 9

Huawei wyposażył na tyle telefonu dwa aparaty o matrycach 12 Mpx i 20 Mpx, obydwa obiektywy mają tę samą przesłonę, czyli f/2.2 i nie jest to wcale aż tak źle, ponieważ jedna matryca jest kolorowa a druga monochromatyczna. Naprawdę polepsza to zdjęcia i sam tryb monochromatyczny wymiata.

Zaś przedni aparat to 8 Mpx z przesłoną f/1.9 i muszę powiedzieć, że da się tym aparatem wykonać ładne zdjęcie, ale jest przeciętnie.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda na zdjęciach wychodzi naprawdę bardzo ładne i nie są aż takie ciemne, a są jasne i można się trochę pomylić ze słoneczną pogodą, a jednak te zdjęcia były wykonywane w pochmurną pogodę. Aparat w Huawei Mate 9 zrobił na mnie duże wrażenie i trudno to opisać w kilku słowach.

Pochmurna pogoda - Huawei Mate 9

Pochmurna pogoda - Huawei Mate 9

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę wykonamy zjawiskowe zdjęcia, które mają bardzo dobrą szczegółowość, samo odwzorowanie kolorów jest na wysokim poziomie. Detale na zdjęciach są tak duże, że na pewno trudno ich nie dostrzec.

Słoneczna pogoda - Huawei Mate 9

Słoneczna pogoda - Huawei Mate 9

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wychodzą po prostu super, detale i szczegółowość jest na wysokim poziomie oraz dzięki opcji małej przysłony, głębia ostrości na zdjęciach wychodzi bajecznie a jeszcze bardziej, kiedy wykonujemy zdjęcia portretowe, naprawdę super to wygląda.

Zdjęcia makro - Huawei Mate 9

Zdjęcia makro - Huawei Mate 9

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są szczegółowe i mają dużo detali, jednak jak dla mnie to są trochę za ciemne, mogłyby być ciut jaśniejsze. Tak to są skontrastowane, ale nie przykuwają tak oko jednak duży plus za to, że na zdjęciach nie znajdziemy ani ziarna, ani szumów. Jest po prostu dobrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Mate 9

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Mate 9

6. Przednia kamerka

Zdjęcia z przedniej kamerki wykonamy i nie będzie aż tak to koszmarnie wyglądać, zdjęcia wyglądają dość przeciętnie, ponieważ nie każda łodyga kwiatka jest dość dobra zamrożona w czasie, niektóre są trochę poruszone i myślałem, że będzie lepiej, a jest po prostu przeciętnie. Chociaż jak za tą cenę to wymagałbym lepszego przedniego aparatu z szybszą migawką.

Przednia kamerka - Huawei Mate 9

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wyglądają świetnie, nie są za ciemne, a są jasne i dużo szczegółowe. Na detal nie musimy narzekać, ponieważ jest bardzo dobry, jak i odwzorowanie kolorów, nie to nie jest błąd aparatu, że pierwsze przykładowe zdjęcie jest trochę żółte, a nawet i pomarańczowe. Po prostu było za dużo świateł z mieszkań i tyle, oczywiście można byłoby pobawić się tutaj balansem bieli, jednak w trybie nocnym nie mamy możliwości wybrania balansu bieli. Oczywiście zawsze można zmienić to w edytorze zdjęć. Również w trybie nocnym nie mamy co narzekać na ziarno i szumy, bo po prostu ich nie ma.

Zdjęcia nocne - Huawei Mate 9

Zdjęcia nocne - Huawei Mate 9

8. Przykładowe wideo

Huawei Mate 9 na szczęście nagrywa w rozdzielczości 4K. Ale niestety przykładowe wideo jest wyeksportowane na rozdzielczość Full HD, mój komputer nie chciał odtworzyć tego pliku, a inne nagrania z innych telefonów w rozdzielczości 4K otwierał i otwiera nadal. Samo nagranie jest bardzo dobre, jednak brakuje mi tutaj stabilizacji obrazu, chociaż nie zauważyłem jeszcze, aby w rozdzielczości 4K różne telefony miały tą możliwość. Tak to wideo jest bardzo dobre, jak i odwzorowanie kolorów. Jeszcze lepiej będzie, kiedy włączyć rozdzielczość Full HD i włączymy stabilizację obrazu.

Podsumowując

Huawei Mate 9 to dalej dość drogie urządzenie jednak tylne aparaty rekompensują tę cenę, gorzej jest z przednią kamerką, ponieważ w tej cenie znajdziemy telefony z lepszymi aparatami na froncie. Jednak to urządzenie działa bosko, jak i robi boskie zdjęcia i naprawdę trudno było mi się z nim rozstać, ponieważ większość zdjęć do wpisów wykonywałem tym telefonem, będzie można to zauważyć, bo jakościach zdjęć. Gdyby Huawei opuściło teraz cenę tego urządzenia, to śmiało, można go brać, jednak jest trochę za drogi.

Zdjęcia wykonane Huaweiem Mate 9 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?