Fototest – ZenFone 3

ZenFone 3

Jedną rzecz można udać za zaliczoną, w końcu zacząłem testować telefony Asusa. Nastał ten czas, w którym to chciałbym przedstawić Wam recenzję aparatów w telefonie ZenFone 3. Dzięki temu, że teraz mogę wam przedstawić recenzję w przyszłości, kiedy przyjedzie do mnie ZenFone 4, będę mógł go porównać do wyżej wymienionego modelu.

Zanim przejdziecie do dalszej recenzji, zapraszam do obejrzenia rozpakowania telefonu ZenFone 3.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZenFone 3

Asus ten model telefonu wyposażyło tylny aparat w matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

Zaś przednia kamerka to nic innego jak aparat z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

ZenFone 3 w pochmurną pogodę wykonuje przyzwoite zdjęcia, ponieważ chmury są zlane w jedną całość, a cienie niestety są duże i mocne. Na szczegółowość i jakość nie wolno narzekać, jest naprawdę bardzo dobrze jak na tak stare urządzenie. Kolory są trochę przygaszone, ale bardzo dobrze nasycone.

Pochmurna pogoda - ZenFone 3

Pochmurna pogoda - ZenFone 3

3. Słoneczna pogoda

ZenFone 3 w słoneczną pogodę umie naprawdę wykonywać bardzo ładne zdjęcia, kolory są na wysokim poziomie, a cienie niestety są duże i mocne. Co złego na dobre by nie wyszło, ponieważ w aplikacji aparatu można znaleźć opcję HDR. Dzięki tej opcji cienie powinny być płytsze i łagodniejsze. Szczegółowość oraz jakość również jest na bardzo wysokim poziomie.

Słoneczna pogoda - ZenFone 3

Słoneczna pogoda - ZenFone 3

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane telefonem ZenFone 3 są po prostu fenomenalne, głębia ostrości wygląda świetnie jak na taki telefon. Może i przydałoby się, aby zdjęcia były trochę jaśniejsze, ale dzięki temu zdjęcia są klimatyczne. W telefonie występuje laserowy autofokus i muszę przyznać, że naprawdę dobrze działa i telefon szybciej i lepiej ostrzy. Kolory zdjęć makro są super i są również bardzo dobrze odwzorowane.

Zdjęcia makro - ZenFone 3

Zdjęcia makro - ZenFone 3

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane telefonem ZenFone 3 są dobre i to jest wielki plus, ponieważ nawet w sztucznym oświetleniu balans bieli, nie świruje. Ostrość jest na wszystkim i krawędzie nie są poszarpane. Co najważniejsze to kolory są poprawne i są bardzo dobrze odwzorowane. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZenFone 3

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZenFone 3

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w telefonie ZenFone 3 nie jest niestety na ten rok. Jakość niestety jest tragiczna, chociaż kolory są bardzo dobre i gdyby nie duża ilość ziarna i szumów to przednia kamerka byłaby idealna, ale niestety jest, jak jest. Ostrość również jest dobra, ale przez tę jakość nie widać zbytnio tego.

Przednia kamerka - ZenFone 3

7. Zdjęcia nocne

Co do zdjęć nocnych to można powiedzieć tyle, że ZenFone 3 umie nawet w trybie automatycznym wykonywać zdjęcia w nocy, chociaż będzie widać odrobinę szumów. Lepsza sprawa jest z trybem słabego oświetlenia, a nawet w trybie nocnym jest bardzo dobrze, chociaż zdjęcie jest trochę okrojone i to widać. Najlepiej tym telefonem wykonywać zdjęcia w trybie słabego oświetlenia, nie mamy okrojonego widoku, a zdjęcia wychodzą naprawdę bardzo dobre.

Zdjęcia nocne - ZenFone 3

Zdjęcia nocne - ZenFone 3

Zdjęcia nocne - ZenFone 3

8. Przykładowe wideo

ZenFone 3 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K wraz ze stabilizacją obrazu. Chociaż ta stabilizacja za dużo nie pomaga, może obraz jest bardziej statyczny, to i tak się trzęsie, mam nadzieję, że w następnych urządzeniach ta stabilizacja będzie lepiej działać. Sam obraz jest bardzo dobry, kolory na poziomie, ale gdy już mamy dużo słońca to niestety cienie są duże i mocne co przeszkadza. Gdyby nie czasami duże słońce to nagrania wychodzą naprawdę bardzo dobrze, również gdyby stabilizacja lepiej działaby, to nagrywanie telefonem ZenFone 3 byłoby jeszcze lepszy.

Podsumowując

ZenFone 3

ZenFone 3, mimo iż jest już starym modelem, to dzięki temu możemy znaleźć go w naprawdę bardzo dobrych cenach. A nie da się ukryć, że aparat w nim jest po prostu bardzo dobry. Nie jest to oczywiście poziom telefonów z tego roku, chociaż i tak ten telefon lepiej wykonuje zdjęcia niż inne telefony w tej cenie, oczywiście są wyjątki. Ja mogę polecić ten telefon osobom, które lubią wykonywać zdjęcia i chcą mieć je naprawdę bardzo jakościowe, a nie zwracają uwagi na przednią kamerkę. Jednak osobom, które wolą robić sobie tzw. Selfie, to polecam zerknąć na recenzję innych telefonów —> Recenzje.

Zdjęcia wykonane Zenfonem 3 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?