Fototest – ZTE Blade A520

ZTE Blade A520

ZTE Blade A520

ZTE Blade A520 to dobry telefon za dobrą cenę. Jednak czy aparat w tym urządzeniu zasługuje na uwagę? Czasami i może robi dobre zdjęcia, ale jednak jest on słaby, a przedni aparat nie jest na te czasy.  Mogło być lepiej, oczywiście jednak coś za coś. Może przyszłe urządzenia od tego producenta lepiej się spiszą.

Jak prawie co recenzję chciałem was zaprosić na rozpakowanie, tylko że niestety go nie ma, otóż urządzenie przyjechało w bardzo testowym pudełku i nawet bez ładowarki. Mam nadzieję, że przyszłe urządzenia przyjadą w swoich pudełkach.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZTE Blade A520

ZTE wyposażyło ten model telefonu w aparat o matrycy 13 Mpx i pojedynczą diodą LED. Jak na 13 Mpx myślałem, że będzie lepiej.

Na przedniej części telefonu widnieje aparat o matrycy 5 Mpx. Niestety producent nie podaję jakie przysłony zastosował w obu aparatach, czasami przydają się takie informacje a czasami lepiej nie wiedzieć, kiedy widzi się takie zdjęcia.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonane w pochmurną pogodę wychodzą nadzwyczaj jasne i detale są na wysokim poziomie. Jednak widać, iż na zdjęcia jest nałożony jakiś filtr. Może nawet i dobrze, że jest nałożony taki filtr, zdjęcia dostają swojego uroku i miło się na nie patrzy.

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A520

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A520

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda na zdjęciach wygląda tak sobie. Nie ma dużego ŁAŁ. Jest bardzo przeciętnie, nawet znowu kolory są inne niż były w rzeczywistości. Zapewne znowu zadziałał tutaj jakiś filtr i tutaj akurat nie wygląda dobrze. Może komuś się to spodoba, ale mi to za bardzo się nie podoba i nie jest to miłe dla oka.

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A520

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A520

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane aparatem w telefonie ZTE Blade A520 wyglądają już trochę lepiej, mimo że brakuje trochę szczegółowości. Za to kolory wyglądają lepiej tak samo, jak naturalna głębia ostrości. Jednak niestety patrząc na jakość tych zdjęć, mało osób będzie zadowolona z efektów aparatu w tym urządzeniu.

Zdjęcia makro - ZTE Blade A520

Zdjęcia makro - ZTE Blade A520

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą jasne, jednak czasami są poruszone i co za tym idzie, że nie są ostre, a szkoda mogło być lepiej, jednak czasami migawka aparatu bardzo długo wykonuje zdjęcie i ciężko nie ruszać wtedy rękoma. Patrząc na drugie przykładowe zdjęcie, to już jest lepiej i mogłyby tak wyglądać wszystkie zdjęcia w pomieszczeniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A520

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A520

6. Przednia kamerka

Zdjęcia z przedniej kamerki nie wyglądają, jakby byłyby wykonywane aparatem z matrycą 5 Mpx, naprawdę! Patrząc np. na telefony Moto, one mają przednią kamerkę o matrycy 5 Mpx i jednak 100 razy lepiej niż tu. Na przykładowym zdjęciu widzimy dużo szumów, ziarna a o jakości nie wspomnę. Mogło być lepiej i naprawdę nie wiem, czym ta jakość jest spowodowana.

Przednia kamerka - ZTE Blade A520

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane aparatem w telefonie ZTE Blade A520 nie wychodzą jasne ani piękne, ale widać, że aparat starał się coś wyłapać, czyli światła na drodze i światła w oknach. Mogło być oczywiście lepiej, tak wiem, cały czas powtarzam, że mogło być lepiej, ale jak na 13 Mpx to jest słabo. Na przykładowych zdjęciach może aż tego nie widać, ale kiedy się przypatrzymy to widać szumy i ziarno na zdjęciach. Widać to najwięcej przy oświetlonych miejscach na zdjęciu.

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A520

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A520

8. Przykładowe wideo

ZTE Blade A520 nagrywa w najwyższej rozdzielczości HD, niestety próżno nam oczekiwać tu Full HD, jeżeli nagranie jest przeciętne i niekiedy widać, że niektóre obiekty są przepalone. Jednak do sporadycznego nagrania na pewno się nada, tylko szkoda, że nagrywa co najwyżej w HD, producent przy tym aparacie mógł spokojnie pokusić się o rozdzielczość Full HD.

Podsumowując

ZTE Blade A520 już od samego początku widać, że jest to telefon dla operatorów telefonicznych i nie można się spodziewać w jego aparatach najwyższej jakości zdjęć czy sekwencji wideo. Ja dla siebie nie zdecydowałbym się na ten telefon z kuli jakości zdjęć tylnego aparatu, a o przednim to już nie wspomnę. Może komuś się to spodobać albo po prostu robi zdjęcia tylko tak, aby coś pokazać i nie potrzebuje jakości zdjęć zaawansowanej lustrzanki, rozumiem to, ale nie rozumiem producenta, że jak można w tych czasach wykonać telefon z tak słabym aparatem. Może ZTE odkuje się aparatami w przyszłych urządzeniach? Możliwe, ale zanim przyjadą nowe urządzenia do mnie, to potrwa trochę.

Zdjęcia wykonane ZTE Blade A520 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?