Fototest – Honor 8

Honor 8

Honor 8

Coraz częściej zdarza się, że przyjeżdżają do mnie urządzenia z podwójnymi aparatami na tylnej obudowie, jednym to służy, a innym nie. Na pewno Honor 8 bardzo dobrze, że ma podwójną optykę, ponieważ nie wyobrażam sobie, aby to urządzenie nie miało tych możliwości, co ma teraz, naprawdę!

To, co pokazał mi Honor 8, to naprawdę byłem miło zdziwiony i na pewno z chęcią przygarnę na testy telefon Honor 8 Pro i Honor 9 😉 Honor szykuj się! Już lecę.

Zanim przejdziesz do całej recenzji urządzenia, obejrzyj jego rozpakowanie. Małe szybkie rozpakowanie, które pokaże Ci bliżej telefon i z łatwością przejdziesz do dalszej recenzji aparatów.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 8

Honor ten model telefonu wyposażyło w aparaty o matrycach 12 Mpx, jeden aparat jest monochromatyczny a drugi kolorowy. Dzięki tej technice nasze zdjęcia mają więcej detali i do samego obiektywu wpada więcej światła. Oby dwa aparaty mają zastosowaną przysłonę f/2.2. Czy to dużo, czy mało musicie odpowiedzieć sobie sami po obejrzeniu przykładowych zdjęć w recenzji.

Przednia kamerka o wielkości matrycy 8 Mpx, niestety producent nie podaje, jaka została zastosowana przysłona w tym obiektywie, ale muszę powiedzieć: „Nie jest najgorzej, była jeszcze gorzej”.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonane telefonem Honor 8 wychodzą świetne i nie boje się tego powiedzieć. Zdjęcia są jasne i szczegółowe. Trudno się do nich naprawdę przyczepić, jak na razie wszystko wychodzi super. Oby w nowym Honor 9 było tak samo dobrze, a nawet i lepiej.

Pochmurna pogoda - Honor 8

Pochmurna pogoda - Honor 8

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę nie ukrywając, są przepiękne i nikt nie powie, że jest inaczej, mam rację? No chyba mam, detale chmur czy nawet i cieni są cudowne, jak i sama ostrość na zdjęciach jest trochę podkręcona, nawet i dobrze, ponieważ przez to efekt zdjęć jest lepszy i każdego to ucieszy.

Słoneczna pogoda - Honor 8

Słoneczna pogoda - Honor 8

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane aparatem, a nawet aparatami są naprawdę bardzo dobre. Głębia ostrości jest bardzo ładna w automacie, ale kiedy chcemy mieć większą głębię ostrości mamy taką możliwość dzięki podwójnemu aparatu. Zdjęcia wychodzą bardzo dobre, nie są rewelacyjne, ale bardzo dobre i tego się trzymajmy. Oczywiście, kiedy będziemy mieć więcej światła w kadrze, tym zdjęcia będą jeszcze lepsze.

Zdjęcia makro - Honor 8

Zdjęcia makro - Honor 8

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą przeciętne, ostrość jest na miejscu. Jednak kolory są trochę wyblakłe i mogły być trochę lepsze. Myślałem, że będzie lepiej, patrząc na poprzednie zdjęcia, myliłem się, ale mimo to nie jestem szczególnie zawiedziony tymi aparatami, ponieważ zdjęcia, jakie wykonywał, naprawdę robią dobrą robotę.
Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8

6. Przednia kamerka

Zdjęcia z przedniej kamerki nie będą aż takie złe, są przeciętne i widać to już na przykładowym zdjęciu, iż aparat nie wyłapał ostrości na roślinie a na ścianie i ściana lepiej wygląda niż główny bohater, czyli roślina. Szkoda, bardzo liczyłem na również fenomenalny przedni aparat, mimo to selfie wykonamy lepsze i wszystko będzie grało i buczało.

Przednia kamerka - Honor 8

7. Zdjęcia nocne

Tu już Honor 8 zasługuje na gromkie brawa, jakość zdjęć w nocy mnie zaskoczyła na bardzo pozytywnie, mimo że drugie przykładowe zdjęcie jest bardziej żółte, ponieważ jest więcej lamp i trzeba pobawić się balansem bieli. Mimo to zdjęcia są fenomenalnej jakości i trudno się do nich przyczepić. Kiedy mamy te zdjęcia na telefonie to wszystko wygląda pięknie, naprawdę! Oczywiście na komputerze prawie z każdego telefonu zdjęcia przybliżane są trochę rozpikselowane, jednak na telefonie wszystko wymiata.

Zdjęcia nocne - Honor 8

Zdjęcia nocne - Honor 8

8. Przykładowe wideo

Honor 8 ma możliwość nagrywania tylko w najwyższej rozdzielczości full HD, jednak może być to w 30 kl/s lub 60 kl/s. Sami wybieramy, co nam bardziej odpowiada. Niestety na próżno szukać tutaj 4K, niby zeszłoroczny flagowiec Honora a 4K jakoś się nie znalazło, mam nadzieję, że przynajmniej w Honorze 9 znajdzie się taka możliwości. Mało co oglądam recenzji urządzeń, aby mieć więcej obiektywną opinię. Przechodząc do nagranego wideo tym urządzeniem, to jakość nagrania jest poprawna, oczywiście, kiedy włączymy stabilizację obrazu. Można wtedy powiedzieć, że mamy mały krok do płynnego obrazu i sukcesu. Mimo to tym telefonem naprawdę można nagrać bardzo ładne wideo, chociaż trzeba trochę okiełznać przeskoki w świetle na nagraniu, ale osobą zajmującymi się filmowaniem to będzie dla nich pestka. Obejrzyj nagranie i jak zawsze możesz się o nim wypowiedzieć w komentarzach.

Podsumowując

Honor 8 nie ukrywając, ma bardzo dobre aparaty, mimo iż czasami zawodzą, jednak przewyższającą liczbą udanych zdjęć mówi, że są to udane aparaty w tym urządzeniu i może być tylko lepiej. Nagrywanie filmów czy wykonywanie zdjęć tym telefonem, to istna przyjemność i na pewno osoby, które lubią fotografować telefonem, to na pewno polubią ten telefon i w to nie wątpię. Nawet cena już tego urządzenia nie razi. Fajną promocję na to urządzenie możecie znaleźć tu —> https://goo.gl/3D9kTH.

Zdjęcia wykonane Honorem 8 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?