Fototest – Wiko Ufeel

Wiko Ufeel

Wiko Ufeel

Ostatnimi czasu miałem przyjemność testować urządzenie od firmy Wiko, a mianowicie Wiko Ufeel, który bardzo mile mnie zaskoczył niż jego mocniejszy brat Wiko Ufeel Prime, naprawdę zaskoczył mnie i dziwnym trafem lepiej mi się z niego korzystało. Wiko, oby tak dalej! Przechodząc do całej recenzji, to nie jestem wcale zdziwiony, w jakich warunkach oświetleniowych aparat robi gorsze zdjęcia a w jakich lepsze, chociaż patrząc na to, co pokazał Ufeel Prime, to tu jest 100 razy lepiej.

Oczywiście przed każdą recenzją zapraszam do zapoznania się z rozpakowaniem tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko Ufeel

Wiko Ufeel, został wyposażony w aparat o matrycy 13 Mpx z przesłoną f/2.2. Czy to aż za dużo na przysłonę w tych czasy? Musicie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie, ja podpowiem tyle i w sumie aż tyle, ponieważ zawsze piszę w recenzjach, że przecież sam Huawei Nova miał, taką ciemną przysłonę a wykonywał naprawdę jasne i super zdjęcia w nocy, a to, dlatego, że ma takie super oprogramowanie.

Wiko, również wyposażyło ten telefon w przedni aparat o wielkości matrycy 5 Mpx, niestety producent nie podaje, jaka to jest przysłona. A szkoda.

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody da się wykonywać zdjęcia aparatem w telefonie Wiko Ufeel, nie zawsze wychodzą ciemne, a czasami nawet wychodzą jasne. Ale jedne, jak i drugie zdjęcie są miłe do oglądania. Muszę przyznać, że nieźle dał sobie radę tutaj aparat w tym urządzeniu, ponieważ nie widać ani ziarna, ani szumów.

Pochmurna pogoda - Wiko Ufeel

Pochmurna pogoda - Wiko Ufeel

3. Słoneczna pogoda

Co dużo mówić, zdjęcia w słoneczną pogodę wykonane aparatem w telefonie Wiko Ufeel wymiatają. Dla mnie był to duży szok, ponieważ Wiko Ufeel Prime (link) nie dawał sobie aż takiej rady, czasami występowały przekłamania kolorów a tu? A tu wszystko gra i buczy. Detale i ostrość jest świetna, nawet mogę powiedzieć ostre jak żyleta. Przypominam, że razem z firmą Wiko przyszykowaliśmy poradnik jak robić dobre zdjęcia telefonem i co chwilę mowa jest o świetle, bo to on daje moc naszym zdjęciom.

Słoneczna pogoda - Wiko Ufeel

Słoneczna pogoda - Wiko Ufeel

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane obiektywem w telefonie Wiko Ufeel, no czasami, że tak to określę, urywają cztery litery. Mamy dość wystarczająco światła i zdjęcia wyglądają mega, czyli naturalne kolory i blur. Ostrość i detale są na miejscu, co chcieć więcej?

Dobra muszę też trochę ponarzekać, ponieważ tak jak wspominałem. Jeżeli będzie dość światła w kadrze, to zdjęcie będzie mega, a kiedy już tego światła brakuje, to zdjęcia są poruszone i czasami nieostre.

Zdjęcia makro - Wiko Ufeel

Zdjęcia makro - Wiko Ufeel

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane aparatem w  telefonie Wiko Ufeel są jasne i szczegółowe. Cienie na zdjęciach nie są takie mocne. Detale na zdjęciach są dobre i nie widać żadnych zniekształceń. Kolory również są na swoim miejscu i są bardzo dobrze odwzorowane jak w rzeczywistości.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Ufeel

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Ufeel

6. Przednia kamerka

Uwaga! Czas na narzekanie.

Przedni aparat nie powala, zdjęcia są ciemne, poruszone i widać na nich ziarno i szumy. Przypominam, że przed każdym zrobieniem zdjęcia czyszczę aparaty, jednak tutaj wygląda, jakby był brudny, nie wiem, może coś na niego wleciało podczas wykonywania zdjęć czy tak po prostu wykonuje zdjęcia. Może i kogoś to zadowoli, ale mnie niestety nie.

Przednia kamerka - Wiko Ufeel

7. Zdjęcia nocne

Podczas wykonywania zdjęć nocnych aparatem w telefonie Wiko Ufeel mam mieszane uczucia, raz wychodzą naprawdę ok, a zaś drugim razem no już nie koniecznie. Czasami w trybie automatycznym zadziała tryb nocny, a czasami trzeba przejść do niego. Jest to temat zagadka, dlaczego pierwsze przykładowe zdjęcie wygląda lepiej od drugiego, a powinny wyglądać tak samo. Jednak dopowiem tyle, że to i tak jest dobrze, jak na telefon za dość niską cenę.

Zdjęcia nocne - Wiko Ufeel

Zdjęcia nocne - Wiko Ufeel

8. Przykładowe wideo

Wiko Ufeel, ma możliwość nagrywania w najwyższej rozdzielczości Full HD, szkoda, że nie pokuszono się o 4K. Dodatkowo znowu nie znalazłem opcji ze stabilizacją obrazu, czyli na pewno nie ma tutaj stabilizacji obrazu. Kolory nie są tak nasycone, ale są poprawne. Do sporadycznego nagrywania na pewno się nada. Mam nadzieję, że w nowych urządzeniach tego producenta będzie jeszcze lepiej.

Podsumowując

Wiko Ufeel to, całkiem dobry telefon, z którego trzeba umiejętnie korzystać. Sam aparat zaskoczy nas pozytywne zarówno podczas wykonywania zdjęć w ciemniejszych pomieszczeniach jak i w nocy. Przedni aparat nie jest rewelacyjny. Zadowoli tych, którzy wykonują sporadycznie selfie.  Telefon mogę polecić osobom, które chcą wdrożyć się w mobilną fotografię i wykonywać super zdjęcia krajobrazu. Gdyby aparat wykonywał lepsze zdjęcia w nocy i przednia kamerka również byłaby lepsza, to powiem wam, że długo bym się zastanawiał nad jego zakupem. Powód jest prosty! Korzystanie z niego to czysta przyjemność! Jest intuicyjny w obsłudze i posiada szereg ciekawych funkcji takich jak m.in. wbudowane gesty. Trzymam mocno kciuki za Wiko i oby nowe smartfony tego producenta zaskoczyły wszystkich tak pozytywnie jak mnie.

Zdjęcia wykonane Wiko Ufeel -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?