Fototest – Wiko Ufeel Prime

Wiko Ufeel Prime

Wiko Ufeel Prime

Wiko Ufeel Prime to ładny telefon, jednak czy wykonuje zdjęcia dobrej jakości? Tak i jest bardzo dobrze, jak za tą cenę. Muszę pochwalić za to firmę Wiko, że ich telefony są tanie i są naprawdę bardzo dobrze wykonane i starają się podbić serca użytkowników innych marek telefonów. Wiko Ufeel Prime, można powiedzieć, że to flagowiec Wiko. Ta wersja urządzenia to lepsza wersja Wiko Ufeel. Jeżeli firma Wiko będzie tak miła to na pewno Wiko Ufeel się u mnie pojawi 🙂

Na sam początek serdecznie zapraszam na obejrzenie rozpakowania Wiko Ufeel Prime.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko Ufeel Prime

Tylny aparat został wyposażony w matrycę 13 Mpx, zastosowana przesłona to f/2.2. Wiko, dodało do głównego aparatu także lampę dual LED, jest to lampa z jedno tonowa, czyli ma jeden kolor światła.

Przedni aparat został wyposażony w matrycę o 8 Mpx i diodę LED inaczej zwaną Selfie LED.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej aury wychodzą ładne i kontrastowe. Zdjęcia czasami nie wychodzą ale ogólnie reszta zdjęć jest naprawdę dobra jakościowo. Przykładowo niebo na załączonym poniżej zdjęciu jest bardzo dobrze odwzorowane, chmury mają wyraźny kontur. Oczywiście zawsze można użyć trybu HDR, aby zdjęcia były trochę jaśniejsze. Jednak zdjęcia bardzo kontrastowe podczas pochmurnej pogody są naprawdę bardzo ładne i cieszą oko.

Pochmurna pogoda - Wiko Ufeel Prime

Pochmurna pogoda - Wiko Ufeel Prime

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą naprawdę dobrze. Wszystkie kolory są nasycone i są bardzo dobrze odwzorowane. Tutaj nic nie brakuje, chociaż miejscami występują wypłowiałe kolory, ale tylko wtedy, kiedy robimy zdjęcie pod słońce lub światło wpada bezpośrednio do obiektywu.

Słoneczna pogoda - Wiko Ufeel Prime

Słoneczna pogoda - Wiko Ufeel Prime

4. Zdjęcia makro

Niestety muszę tutaj napisać, że nie za bardzo da się zrobić zdjęcia makro no, chyba że za pomocą statywu. Bardzo duży minus tego aparatu, można odrobinkę drgnąć ręką to zdjęcie jest całe poruszone lub nieostre.  Jak wspominałem najlepiej, aby zrobić zdjęcia kwiatków warto użyć stabilnego statywu. Jednak, kiedy uda się wykonać czyste zdjęcie to wychodzą naprawdę dobre, są żywe kolory a detale widoczne. Nie trzeba zrażać się do tego, że byle drgnięcie rąk może zepsuć zdjęcie, pamiętaj o tym, że czasami trzeba poznać aparat w telefonie i jak poznamy jego wszystkie możliwości wtedy możemy wykorzystywać go w 100%.

Zdjęcia makro - Wiko Ufeel Prime

Zdjęcia makro - Wiko Ufeel Prime

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Na zdjęcia wykonywane w pomieszczeniu nie mam, co marudzić, ponieważ są wykonywane poprawnie.  Na zdjęciach zamieszczonych poniżej widać, iż detali nie brakuje. Szumy i ziarno na zdjęciach nie pojawia się no, chyba że jest to już naprawdę ciemne pomieszczenie. Niektóre telefony nie poradziłyby sobie ze zrobieniem zdjęcia w takich warunkach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Ufeel Prime

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Ufeel Prime

6. Przednia kamerka

Jak na 8 Mpx to jest dobrze, wręcz bardzo dobrze, mimo że Focus złapał ścianę, a nie liście kwiatka. Jednak patrząc na to zdjęcie z innej perspektywy to liście nie są aż tak poruszone i nie ma na tym zdjęciu ani ziarna, ani szumów, nawet w cieniu nie widać szumów. Te 8 Mpx w przednim aparacie podobnie jak Selfie LED może się przydać na imprezach w ciemnych pomieszczeniach lub słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Przednia kamerka - Wiko Ufeel Prime

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wychodzą nie zbyt ładne, widać na nich dużo szumów, jak i dużą ilość ziarna. Jest jeszcze w telefonie dany tryb do zdjęć nocnych, jest to tryb nazwany „NOC”. Dzięki temu zdjęcie wychodzi jaśniejsze i ma mniejszą ilość szumów, jak i ziarna. Polecam wykorzystywać takie tryby zdjęcia wtedy wychodzą o niebo lepsze a mało osób o tym pamięta.

Zdjęcia nocne - Wiko Ufeel Prime

Zdjęcia nocne - Wiko Ufeel Prime

8. Przykładowe wideo

Wideo nagrane Wiko Ufeel Prime jest prawidłowe i kolory na samym wideo są trochę podkręcone, dzięki czemu aż chce się patrzeć na nagranie. Jest tutaj trochę gorzej ze stabilizacją obrazu. Nie ma opcji włączenia jej. Detale na nagraniu są poprawne i trudno doczepić się tutaj do błahych spraw.

Szkoda, że producent nie pokusił się dania możliwości nagrywania, w jakości 4K. Mamy możliwość nagrywania, co najwyżej w Full HD.

Podsumowując

Wiko Ufeel Prime to bardzo dobry telefon za stosunkowo niską cenę. Sam telefon robi bardzo dobre wrażenie a zdjęcia same w sobie są naprawdę ładne. Tylko niekiedy zdjęcia nie wychodzą ale to jest stosunkowo mała ilość do zdjęć które są udane. Ten telefon mogę polecić osobą które nie mają dużo pieniędzy na telefon a chcą mieć bardzo ładny i funkcjonalny telefon z dobrym aparatem.

Zdjęcia wykonane Wiko Ufeel Prime -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?