Podsumowanie #latoztelefonem

Podsumowanie #latoztelefonem

Niestety to, co dobre szybko się kończy, dlatego dnia 27 lipca przed północą zakończyło się wyzwanie #latoztelefonem. Na szczęście nie ma się co martwić, już wiosną przyjdzie nowe wyzwanie z innymi zadaniami. Będziecie czekać? 😉

Ja już nawet mam pomysł, z jaką marką będzie to wyzwanie, ale na razie i tak Wam nic nie powiem. Mam tylko wielką nadzieję, że będzie Was coraz więcej i więcej brać udział w wyzwaniu.

Zanim przejdziecie oglądać zdjęcia uczestników wyzwania, to zobaczcie, co udało mnie się wykonać telefonem HTC U11 podczas tego wyzwania — Moje #latoztelefonem

Pamiętajcie, że to tylko zabawa oraz możliwość chwycenia za telefon. Wyzwanie to nie tylko możliwość pokazania zdjęć innym i się nimi pochwaleniem. #latoztelefonem to przede wszystkim zabawa możliwościami aparatu w telefonie i poznanie ich możliwości.

WYRÓŻNIENIA:

Na samym wstępie chciałbym podziękować w szczególności Piotrowi za naprawdę duże zaangażowanie w wyzwanie. Miałem z czego wybierać zdjęcia do podsumowania. Tylko Piotr brał udział? Nie! Otóż zdjęcia do wyzwania wysłali: Adam, Hubert i Mikołaj. Dzięki chłopaki za udział! Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze Wasze zdjęcia przy kolejnym wyzwaniu. Od razu wspomnę, że przy pierwszej edycji brały udział tylko dwie osoby i co jest ważne, to Adam (tak ten sam), bierze udział w mobilnych wyzwaniach od samego początku.

1. W podskoku

Twórczość niektórych osób mnie nie zadziwia. Na przykład taki Mikołaj, skakał z ławki tyle razy, aż mu się w końcu udało. Czemu z ławki? Cień na to wskazuje. Jeżeli się mylę, to możecie mnie poprawić. Jednak trzeba przyznać, że już od pierwszego zadania zaczyna być ciekawie i interpretacja późniejszych zadań również jest dość ciekawa.

Jak widać, Hubert stworzył bardzo ciekawą kompozycję. Nie dość, że osoba na zdjęciu jest odrobinę pochylona, to i zdjęcie jest pochylone. Albo Hubert zrobił to specjalnie, albo był to czysty przypadek. Jak widać nawet przypadkowe poruszenie telefonu może dać dobry efekt, a nawet można powiedzieć, że i super efekt.

2. Z bliska

Latem przecież nie jest zawsze słonecznie, czasami popada deszczyk, a nawet i deszcz. Adam pokazał tę sytuację. Widać krople na liściu po deszczu i słońce, które stara się wyjść za liści (chyba drzewa). Gratulacje za pomysłowość!

Mikołaj do zadania z bliska pokazuje z bardzo bliska, jakie ładne mogą być kwiatki. Trzeba przyznać, że udało mu się to. Nie tylko kolory są żywe, to i ostrość jest tam, gdzie powinna być. Widać, że Mikołaj dodał wiele starań, aby zdjęcie wyglądało, tak jak wygląda.

Z bliska, to nie tylko nieruchome rośliny, które owszem są ładne. Hubert widać znalazł coś innego. Co to takiego? To jest młody gołąb, który nawet się nie wystraszył zdjęcia. Nawet można powiedzieć, że odrobinę za pozował skrzydłem.

Piotr połączył kwiatek i żywego owada na jednym zdjęciu. Trzeba przyznać, że super mu to wyszło. Wszystkie detale są, tak jak trzeba i również trzeba powiedzieć, że zdjęcie jest przecież zrobione TELEFONEM. Da się? Jak widać, da się, tylko trzeba mieć w sobie determinację i się nie poddawać.

 

3. Do góry nogami

Zadania do góry nogami można na tysiąc różnych sposobów pokazać. Jak to zrobił Adam? A no zrobił zdjęcie w szybie kopalnianym (chyba). I wiecie co, można się pogubić w tym zdjęciu, co jest górą, a co jest dołem. Innym może się to nie podobać, ale mnie się to zagmatwanie się podoba.

Jakiś czas temu zauważyłem, że na Instagramie są modne szklane kulki. Nie ukrywam, że są one nie tylko ładne, to i świetnie wyglądają na zdjęciach w różnych miejscach. Hubert właśnie wykorzystał tę kulkę do pokazania odwróconego obrazu morza. Trzeba przyznać, że wygląda to super, tym bardziej że tło jest normalne.

Morze #sea #latoztelefonem #dogórynogami #zadanie3 #shotonhtc #htcu12plus @mobilnefotografie

Post udostępniony przez Hubert Utnicki (@sardroid_siwobrody)

Piotr mnie całkowicie zaskoczył tym zdjęciem. Przez chwilę pomyślałem: No spoko NORMALNE zdjęcie. Później zauważyłem jeden mały detal. Czemu na niebie są jakieś dziwne paski, a woda jest aż nie naturalnie równa. Potem dotarło do mnie, że to przecież zdjęcie do góry nogami. Piotr super to wymyślił i trzeba mu za to pogratulować.

 

4. Odbicie

Zdjęcie w odbiciu można zrobić na różne sposoby. Mikołaj postanowił wykorzystać odbicie w wodzie i trzeba przyznać, że wyszło mu to nawet fajnie. Oby w przyszłych wyzwaniach nie zabrakło mu pomysłów. 😉

Jak widać, Hubert postanowił wykorzystać kałuże. One świetnie nadają się do zdjęć z odbiciami. Trzeba przyznać, że fajnie to wygląda i nawet można powiedzieć, że jest w tym zdjęciu jakiś rąbek tajemnicy lub sekretu. Długo można byłoby się zastanawiać nad tym zdjęciem i to jest naprawdę super.

Zdjęcie Piotra nie tylko jest minimalistyczne, ale i bardzo intrygujące. Co tu dużo mówić o zdjęciu, które naprawdę się podoba i zapiera dech w piersiach. Nie sądziłem, że do mojego wyzwania przyjdą takie osoby, które już obcują z fotografią i nie boją się eksperymentować.

 

5. Kolory!

Zdarza się tak, że niestety aparaty w telefonach źle odwzorowują kolory. Oczywiście jest to w większości sprawa oprogramowania, które daje nam producent wraz z telefonem. Trzeba ratować się wtedy sztucznym nasycaniem kolorów. Nie jest to dobre, ale jak widać, żaden z uczestników nie miał z tym problemów. Bardzo się cieszę z tego powodu!

Mikołaj ponownie obdarza nas pięknymi kwiatkami (mam nadzieję, że u niego w ogródku takie są piękne). Cóż więcej powiedzieć, jak w zadaniu chodziły o kolory. O dużo kolorów! W zdjęciu Mikołaja jest ich trochę, ale nadrabiają swoją intensywnością.

Adam tym razem pokazał coś innego. Nie żaden kwiatek, czy coś podobnego. Jest to piękny kameleon z pięknymi kolorami. No nie powiedźcie, że nie chcielibyście w domu takiego kameleona z takim umaszczeniem skóry. Można powiedzieć, że kolory aż wybijają się z tego zdjęcia.

Trzeba przyznać, że Piotrek na tym konkretnym zdjęciu pokazał również dużo kolorów co Adam. Coraz ciemniej, słońce zachodzi, budynki już oświetlone. No super złapana chwila do wyzwania. Bardzo się cieszę, jak widzę zaangażowanie innych w wyzwanie.

 

6. Ach lato

Jakie będzie Wasze skojarzenie, jeżeli zapytam Was: Z czym kojarzy Ci się lato? Zapewne większość odpowie, że z ciepłymi dniami i słońcem. Wiem, że trudno pokazać lato na jednej fotografii, ale właśnie można zrobić jak Mikołaj i Hubert i zrobić zdjęcia słońca lub zachodzącego/wschodzącego słońca nad morzem.

Trzeba przyznać, że efekt wschodzącego słońca zawsze robi robotę i trudno tutaj dodawać coś innego.

Piotr tak jak widzę myśli trochę inaczej. Więc postanowił zrobić zdjęcie parasolki, ale to nie jest zwykła parasolka, a zrobiona z drewna. Efekt bokeh nie tylko daje urok temu zdjęciu, to jeszcze zachodzące słońce również robi robotę.

 

7. Sekret

Strasznie spodobało mnie się to zdjęcie, nie tylko ma w sobie rąbek tajemnicy, to jeszcze te kolory mówią ewidentnie, że był to ciepły dzień lata. I mogę szczere powiedzieć, że to zdjęcie wygląda jak kadr z filmu akcji.

8. Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne, to jeden z elementów ubioru latem. I szczerze jakiegoś szału myślałem, że nie będzie. Jednak się okazało, że nawet da się ukazać fajnie okulary. Można to zrobić na piasku, tak jak to zrobił Mikołaj.

Albo nad akwenem wodnym jak to zrobił właśnie Piotr. Również w zdjęciu poniżej można ujrzeć szczegóły, które są mało zauważalne na pierwszy rzut oka. Zobaczcie sami.

 

9. Emocje

Myślałem, że emocje będzie jednak trudno pokazać i długo zastanawiałem się, czy to zadanie dawać, czy nie. Jednak jak widać, prawie każdy sobie z tym poradził. W szczególności Adam, który użył trybu panoramy i wykonał zdjęcie na stadionie. Przyznajcie, że aż czujecie emocje tych wszystkich kibiców na plecach.

Piotr poszedł w klasykę i minimalizm. Jednak i tak czuć emocje od kobiety, która być może śpieszy się na studia lub do pracy. Czy zdąży? Nie wiadomo.

 

10. Pod światło

Wiem, że pod światło bez trybu HDR, który działa tak jak powinien, jest ciężko. Jednak da się zrobić to tak, aby było dosyć fajnie i ciekawie. Jak widać Mikołaj i tak sobie poradził bez trybu HDR i na zdjęciu ukazuje kontury małego słodkiego kociaka. Prosto i fajnie, jak widać, da się.

Hubert wstał specjalnie wcześnie rano, aby zrobić wschód słońca nad morzem. Zdjęcie może być efektowne, ale tylko trzeba tego chcieć. Przy wchodzie słońca niby jest jeszcze odrobinę ciemno, ale ciepłe promienie słoneczne już można odczuć na własnej skórze. Wszystko się da, jeżeli się tylko chce.

Piotr ponownie poszalał. Nie dość, że pokazał bardzo ładny kadr, to i jeszcze zdjęcie wpasowuje się w zadanie, bo przecież jest to zdjęcie zrobione pod światło. Widać również, że użył tutaj poprawnie trybu HDR i co ciekawe nie przegiął z nim, tak jak niektórzy nadużywają go.

 

11. Z krzesła

Pustka? No niestety, jak widać, nikt nie był na tyle odważny, aby zrobił ładną kompozycję na podłodze/stole i wejść na krzesło i zrobić zdjęcia. Szkoda, bo liczyłem na bardzo fajne efekty, patrząc na poprzednie zdjęcia.

12. Smacznie

Jak widać, to tylko córka Huberta jadła podczas wyzwania. Nie dość, że jadła to jeszcze zostało to udokumentowane. Widać również, że ta pomidorowa musiała być pyszna, jeżeli tak szybko przed zdjęciem już znika. No i oczywiście efekt bokeh został tutaj świetnie użyty, aby wyodrębnić tylko jedzące dziecko i nie zwracać uwagi na nic innego.

 

13. Minimalizm

Z czym Wam się kojarzy minimalizm? Mi w szczególności ze stylem skandynawskim. Oczywiście jest to moje zdanie i każdy inaczej może to interpretować i pokazywać.

Na przykład Adam pokazał na zdjęciu minimalizm modelu auta i trzeba przyznać, że efekt jest bardzo fajny. Nie ma co ukrywać, że Adam ma bardzo fajne pomysły na zdjęcia i oby ich nie marnował.

Na jaki wpadł pomysł Hubert, słysząc o zadaniu z minimalizmem? Sami widzicie. Dość ciekawa kompozycja, ale mnie osobiście czegoś tu brakuje. Jest to owszem fajne zdjęcie, ale nawet sam nie wiem, co mi tu brakuje. Macie jakieś pomysły?

Piotr już wcześniej pokazał, że lubi zdjęcia minimalistyczne, to i teraz nie mogło być inaczej. Kolory ładnie się ze sobą komponują oraz widać, że Piotr bardzo mocno się przykłada do zdjęć (patrząc na profil na Instagramie) i jest to naprawdę super.

 

14. Zapach

Zapach bardzo trudno pokazać, więc powinno być to zadanie z gwiazdką, ale Mikołaj poradził sobie z tym bardzo dobrze. Chyba każdy wie, jak pachną róże lub innego tego typu kwiatki (nie znam się za bardzo na kwiatkach). Więc oglądając tego typu zdjęcia, już wiemy, jak dany kwiat pachnie i możemy sobie to wyobrazić, że zapach wychodzi prosto ze zdjęcia w naszą stronę.

 

15. Wycieczka

Czy na wycieczkach musi być nudno? Jak widać nie. Nie tylko można zobaczyć fajne miejsca, ale i też ładne zwierzęta, tym razem ryby. Widać, że żółta ryba chciała znaleźć się na blogu więc i ładnie za pozowała do zdjęcia. Inne miały to gdzieś, ale ta nie.

Piotr tym razem pokazał Wisłę o tej porze roku. Widać, że w Warszawi właśnie nad rzeką Wisła dużo się dzieje i można fajne oraz miło spędzić czas nad nią. Normalnie aż mnie zachęcić i przy następnym wyjeździe do Warszawy chętnie przejdę się nad Wisłę i spędzę tam trochę czasu.

 

16. Ciepło

Jak zrobić, aby odbiorcy zdjęcia widzieli, że podczas wykonywanego zdjęcia również było ciepło? Wystarczy zmienić balans bieli na ciepły. Efekt? Na 100% udany, a i jeszcze może się odbiorcy zdjęcia zrobić jeszcze cieplej. Jak widać, Piotr pokazał, że i również w Warszawie może być ciepło, nawet bardzo ciepło.

 

17. Chłodno

Podobna sprawa do poprzedniej, jak zrobić, aby oglądając zdjęcie, wydawało się, że podczas jego wykonywania było zimno, nawet czasami aż za bardzo? Wystarczy, że balans bieli damy na zimny. Wszystko? No tak. Chociaż widać, że Piotr postanowił wykorzystać filtr, i rzecz ujmując, nawet mu się to udało. Zdjęcie wygląda nie tylko fajnie, ale bije z niego chłód.

 

18. Lody

Buuu, nie ma żadnych zdjęć lodów. Czyżby nikt się nie odważył spożywać lodów na dworze? Szkoda, chciałem się dowiedzieć o nowych smakach lodów u innych. 🙁

 

A Wam, które zdjęcie się najbardziej podoba?