Moje #latoztelefonem

Moje #latoztelefonem

Jakiś czas temu postanowiłem zacząć robić wyzwania fotograficzne, aby zwiększyć interakcje z czytelnikami i między nimi. Za pierwszym razem w pierwszej edycji wyzwania, było naprawdę dobrze, a nawet bardzo dobrze. #zimaztelefonem w drugiej wersji się pojawi, o to nie musicie się martwić. Jeżeli nie pamiętacie zdjęć z tamtego wyzwania, to już podsyłam Wam linki.

Moja #zimaztelefonem — LINK

Podsumowanie #zimaztelefonem — LINK

Teraz nastał moment, aby w całej okazałości pokazać Wam zdjęcia wykonane telefonem HTC U11 (Recenzja) podczas tego wyzwania. Nie ukrywam, że podczas wyzwania nie miałem lekko, ale przełamałem się i powykonywałem zdjęcia super HTC. Dlaczego super? W dalszym ciągu uważam, że HTC U11 zapoczątkowało w marce HTC to coś, co pokochałem i nie mogę przełamać się do innych marek.

Co tu dużo mówić. Sami zobaczcie zdjęcia. Szczerze? Takich nie udałoby mi się wykonać swoim starym telefonem.

1. W podskoku

Skaczecie? Zapewne w większości np. z radości. Lato to nie tylko w większości radość, ale i też super przygody, czy spotkania ze znajomymi (oczywiście jak jest na to czas). Spróbujcie kiedyś zrobić zdjęcie, kiedy skaczecie z radości. Taka mała wskazówka: lepiej robić wtedy zdjęcia seryjne, na pewno któreś będzie udane.

#latoztelefonem

2. Z bliska

Wiedzieliście, że z bliska można dostrzec rzeczy, które na co dzień nie zauważymy? Warto czasami zagłębić się w ten świat i zobaczyć nie tylko niesamowite rzeczy, ale i też piękno natury. Niekiedy zdjęcia typu makro kryją w sobie wiele historii, które czasami ciężko opisać. Jest to świetne. Pamiętajcie też, że niektóre urządzenia w trybie profesjonalnym umożliwiają na wykonanie zdjęć bardziej z bliska niż w przypadku trybu automatycznego.

#latoztelefonem

4. Odbicie

W odbiciach niekiedy kryją się ciekawe rzeczy, a nawet historie. Wiedzieliście o tym? Spróbujcie kiedyś wykonać taką małą historię w odbiciu. Nie musi być to typowo w okularach, a może być w kałuży, lustrze lub innych tego typu rzeczach. Na pewno zdjęcia Wam wyjdą.

#latoztelefonem

5. Kolory!

Mówi się, że w wiosnę jest mnóstwo kolorów. Jest to nie tylko spowodowane kwitnącymi kwiatami, ale latem tez nie musi być szaro i buro. Piękne róże, zielone drzewa, mocno błękitne niebo. Przecież to nie wszystko, co można znaleźć podczas letniego spaceru.

#latoztelefonem

7. Sekret

Nie macie tak czasami, jak idziecie wieczorem przez jakiś las lub cokolwiek podobnego i zastanawiacie się: Jaki sekret może kryć się na końcu tej drogi. Nie dość, że takie drogi są mroczne, to jeszcze są interesujące i intrygujące.

#latoztelefonem

9. Emocje

Emocje czasami trudno ukazać w prawdziwym życiu. Zaś na fotografiach i obrazach jest jej pełno. To dlaczego by nie połączyć obu tych form? Niekiedy mogą wyjść całkiem fajne efekty. Oczywiście tylko wtedy, kiedy obraz jest naprawdę dobry.

#latoztelefonem

10. Pod światło

Latem mamy dużo słońca, czasami aż za dużo. Jest też tego jeden plus. Jaki? Kiedy słońce przenika przez drzewa i liście, można ujrzeć naprawdę coś bajecznego. Niestety nie każdy aparat w telefonie uchwyci tą piękną chwilę. Oczywiście w trybie automatycznym, w trybie profesjonalnym sprawa odrobinę się zmienia.

#latoztelefonem

11. Z krzesła

Przyznaję się, lubię zdjęcia typu flat lay, ale niestety nie jestem w tego typu zdjęciach jeszcze dobry. Jednak bardzo lubię tego typu fotografie. Czy wy też takie lubicie i czy takie zdjęcia wykonujecie?

#latoztelefonem

12. Smacznie

W inne pory roku nie uświadczycie świeżego arbuza tak jak latem. Do tego też idealnie nadaje się hashtag #foodporn. Wstawialiście w tym roku zdjęcia, jak jedliście właśnie ten letni przysmak?

#latoztelefonem

13. Minimalizm

Minimalizm jest bardzo bliski mojemu sercu. Mimo że, nie mam jak teraz go wprowadzić w swoje życie, to powoli tak się staje. I wiecie co, architektura najlepiej wyraża minimalizm i to kocham. Chociaż nie lubię wykonywać zdjęć budynków.

#latoztelefonem

16. Ciepło

Podczas letniej pogody w większości mamy ciepłe dni. Niekiedy jest tego mało, ale potrafi to i tak zmęczyć i przypiec. Ludzie robią się czerwoni, to i pomidor kiedyś musiał. Nie jest lekko.

#latoztelefonem

17. Chłodno

Kiedy jest cały czas ciepło, to i musi być kiedyś zimno i popadać. W takie dni nie wiadomo jak się ubrać. Niby ciepło, ale jednak zimno. Znacie to? Również trzeba pamiętać o tym, że nie każdy telefon jest wodoodporny i użytkowanie go na deszczu nie jest zawsze najlepsze, a o fotografowaniu wtedy w deszczu, to już nie wspomnę.

#latoztelefonem

 

A Wam jakie zdjęcia się podobają?

 

Wyzwanie powstało we współpracy z