Fototest – HTC U11

HTC U11

HTC U11

Ostatnio blog zaczął współpracę z HTC i z tego powodu miałem przyjemność testować nowe urządzenie właśnie tego producenta. A jest to oczywiście HTC U11, który urzekł mnie i w pewien sposób zakochałem się w jego aparacie. Oczywiście nie będzie to jedyne urządzenie HTC, które się u mnie pojawi, już za pewien czas pojawią się inne urządzenia.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania HTC U11 przed przeczytaniem dalszej recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

HTC U11

HTC ten model telefonu wyposażył w aparat o matrycy 12 Mpx z autorską technologią UltraPixel 3, dodatkowo przesłona obiektywu wynosi f/1.7 tak samo, jak w Galaxy S7.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą jasne, cienie nie są wielkie ani zbyt kontrastowe, są przyjemne dla oka. Co do chmur to mogłyby być lepsze kontury, jednak nie jest aż tak źle. Jest naprawdę dobrze, zdjęcia są ostre i nie brakuje im detali, a same kolory są na swoim miejscu.

Pochmurna pogoda - HTC U11

Pochmurna pogoda - HTC U11

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody wykonamy piękne zdjęcia telefonem HTC U11, nie ukrywam tego, że jakość i ostrość zdjęć bardzo mnie się podoba. Kolory na zdjęciach są bardzo dobrze odwzorowane, jak i dobrze nasycone. Nie trzeba tutaj używać żadnych filtrów, aby zdjęcie miało bardzo ładne kolory i bardzo ładnie wyglądały.

Słoneczna pogoda - HTC U11

Słoneczna pogoda - HTC U11

4. Zdjęcia makro

Niestety mam lekkie obawy co do zdjęć makro, ponieważ owszem są świetne i ostre jednak patrząc na pierwsze przykładowe zdjęcie, już tak nie jest, na telefonie widziałem, że wszystko jest OK a na komputerze już nie. Oczywiście zdjęcia udane są świetne, mają bardzo dobrą szczegółowość oraz głębia ostrości, jest świetna i wygląda naturalnie, a nie sztucznie.

Zdjęcia makro - HTC U11

Zdjęcia makro - HTC U11

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu mogłyby być ciut jaśniejsze, tylko tyle im brakuje do szczęścia, ponieważ wszystko jest na dość wysokim poziomie. Szczegółowość i kolory są na wysokim poziomie i trudno zaprzeczyć. Aparat w tym telefonie sprawnie i szybko ostrzy i o nic nie trzeba się bać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC U11

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC U11

6. Przednia kamerka

Niestety mam jedno „ale” co do przedniej kamerki w HTC U11. Kolory na zdjęciach nie są tak nasycone, jak w przypadku tylnej kamerki. Wielka szkoda, ponieważ myślałem, że jeżeli tylny aparat jest super to i przednia kamerka będzie tak samo. Również muszę ponarzekać na ostrość, ponieważ zdjęcia nie zawsze wychodzą ostre, tak jakbyśmy się tego spodziewali.

Przednia kamerka - HTC U11

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne nie wychodzą super, jednak warto zaznaczyć, że w trybie profesjonalnym wykonamy super jasne zdjęcie w nocy niż w trybie automatycznym. Idzie to w parze, z tym że tryb profesjonalny w aplikacji aparatu jest naprawdę profesjonalny. Do zdjęć mało można byłoby się przyczepić, gdyby nie fakt, że światła rzucają blask i psują urok zdjęć.

Zdjęcia nocne - HTC U11

Zdjęcia nocne - HTC U11

8. Przykładowe wideo

HTC U11 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, jednak niestety nie uświadczymy w tej rozdzielczości możliwość włączenia stabilizacji obrazu. Są za to lepsze opcje jak na przykład nagrywanie dźwięku 3D, jest to super technologia i warto się chwilę nad nią pochylić, aby ją lepiej zrozumieć i lepiej ją używać. Co do samego nagrania to jest świetnie, ostrość jest na bardzo dobrym poziomie, tak samo kolory są bardzo profesjonalne, na pewno tym telefonem można nakręcić dużo fajnych filmików i nie tylko.

Podsumowując

HTC U11 niestety nie jest to tanie urządzenie. Gdyby przednia kamerka w tym urządzeniu była lepsza, to warto byłoby zastanowić się nad tym urządzeniem w tej cenie. Jak dla mnie ta cena jest jeszcze trochę za wysoka, ale jednak czasami można znaleźć naprawdę fajne promocje.

Dla mnie to urządzenie jest super mimo tych kilku mankamentów, które napotkałem. Nie zmienią one mojego zdania o tym telefonie, a moje zadnie jest takie, że to super urządzenie z super aparatem.

Zdjęcia wykonane HTC U11 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?