Fototest – Huawei P9 Lite 2017

Huawei P9 Lite 2017

Huawei P9 Lite 2017

Korzystacie lub korzystaliście z Huawei P9 Lite? A czy wiedzieliście, że powstała nowa wersja tego modelu? Mam na myśli Huaweia P9 Lite 2017, który czasami wykonuje lepiej zdjęcia od poprzednika. Oczywiście porównanie aparatów w obu modelach już niedługo się pojawi.

Zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia przed przeczytaniem dalszej recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P9 Lite 2017

Huawei wyposażył ten telefon w aparat o matrycy 12 Mpx z przesłoną f/2.2. Może i jest to ciemna przysłona, ale pamiętajcie, że Huawei Nova też taką miał, a robi super jasne zdjęcia i tu też jest tak samo, a nawet i czasami lepiej.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę jasne, na samych zdjęciach mało znajdziemy cieni z powodu HDR, który jest już trybie automatycznym. Bardzo dobrze, że zdjęcia są jasne jednak, kontury chmur nie są już takie super. Niestety kolory czasami są nierealistyczne spowodowane działającym HDR-em i nie jest to takie super, jakbyśmy się tego spodziewali.

Pochmurna pogoda - Huawei P9 Lite 2017

Pochmurna pogoda - Huawei P9 Lite 2017

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą jasne i czasami z dużymi cieniami. Szczegółowość zdjęć stoi na wysokim poziomie i trudno się tutaj nie zgodzić. Tutaj HDR działa według mnie lepiej, ponieważ nie musi tyle rozjaśniać i naprawdę dzięki temu kolory są lepsze i nie mamy wrażenia sztuczności.

Słoneczna pogoda - Huawei P9 Lite 2017

Słoneczna pogoda - Huawei P9 Lite 2017

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro telefonem Huawei P9 Lite 2017 wychodzą bardzo szczegółowe oraz kolory są bardzo dobrze odwzorowane. Głębia ostrości na zdjęciach jest bardzo naturalna i w niektórych przypadkach wygląda, jakby zdjęcia makro byłyby wykonywane aparatem z małą przesłoną.

Zdjęcia makro - Huawei P9 Lite 2017

Zdjęcia makro - Huawei P9 Lite 2017

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonywane aparatem w tym telefonie są dobre, ale szału nie robią, ponieważ nie są całe ostre a czasami tylko punktowo. Jednak na jasność zdjęć nie trzeba narzekać, ponieważ jest dobrze, nie ma żadnych szumów ani ziarna. Kolory są poprawne i nie ma żadnych przekłamań.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P9 Lite 2017

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P9 Lite 2017

6. Przednia kamerka

Do przedniej kamerki mam mały niesmak w ustach, ponieważ na papierze wydaje się, że wykonuje dobre jakościowo zdjęcia. Dobra może i wykonuje dobrze jakościowo zdjęcia, jednak stabilizacja obrazu kuleje tak samo kolory, zdjęcia są miętowe i nie mają prawdziwych kolorów. Niestety balans bieli źle sobie radzi w niektórych warunkach.

Przednia kamerka - Huawei P9 Lite 2017

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne w trybie automatycznym nie wykonamy już lepiej użyć trybu profesjonalnego i wykonać naprawdę lepsze zdjęcia, jakim jest drugie zdjęcia, jednak warto zaznaczyć, że w trybie automatycznym wykonamy zdjęcia w nocy i nie będą one za ciemne a trochę jasne i nie będzie znajdować się na nich bardzo dużo szumów czy ziarna.

Zdjęcia nocne - Huawei P9 Lite 2017

Zdjęcia nocne - Huawei P9 Lite 2017

8. Przykładowe wideo

Huawei P9 Lite 2017 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD, jednak brakuje tutaj włączenia stabilizacji obrazu. Nie wiem, co z tą opcją się stało, ale warto zanotować, że nawet w takiej rozdzielczości nie można włączyć stabilizacji obrazu, jest to przykre, ponieważ w Huaweiu P9 Lite 2016 można włączyć tę opcję. Co do nagrania to jest ono poprawne i kolory na nim również są takie same. Niestety super nagrania tym telefonem nie nagramy z powodu braku stabilizacji obrazu.

Podsumowując

Huawei P9 Lite to dość dobre urządzenie za dość małe pieniądze, jednak widać, że czasami ma ten telefon problem z wykonywaniem zdjęć, ale jeszcze jest gorzej z nagrywaniem sekwencji wideo i brakiem włączenia stabilizacji obrazu. Takie proste rzeczy a prawie mogą dyskwalifikować telefon z rynku, jednak na plus idzie głębia ostrości i wykonywanie zdjęć w nocy.

Zdjęcia wykonane Huaweiem P9 Lite 2017 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?