Fototest – ZTE Blade A602

ZTE Blade A602

ZTE Blade A602

ZTE Blade A602 to dość nowe urządzenie od producenta ZTE. Ten telefon może poszczycić się wieloma rzeczami, jednak aparat przedni i tylni to nie jest jego mocna strona. Aparat jest, bo jest, ale wystrzałowych zdjęć nim nie zrobimy. Bardzo mi szkoda takich telefonów, może ZTE Blade A612 lub nowe urządzenie tego producenta pojawi się z dość dobrym aparatem.

Zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia i zapoznania się z nim bliżej.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZTE Blade A602

ZTE wyposażyło ten telefon w tylny aparat o matrycy 13 Mpx, niestety na stronie producenta nie widnieje żadna informacja, jaka została zastosowana tutaj przysłona.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 5 Mpx, również tutaj nie wiadomo, jaka została zastosowana przysłona w przednim aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody niestety nie wychodzą zbyt jasne, cienie są duże i mocne a reszta zdjęcia jest przygaszona. Świadczy to, że niestety zdjęcia w gorszych warunkach nie będą wychodziły jasne i będzie trzeba używać lampy błyskowej. Jednak można przyznać, że szczegółowość zdjęć stoi na wysokim poziomie i nie widać żadnych szumów ani ziarna.

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A602

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A602

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia wykonywane w słoneczną pogodę nie zawsze są urodziwe, są dobre jakościowo, ale też są i miejscowo za ciemne. Niestety jest to prawie tak samo, jak w przypadku wykonywania zdjęć w pochmurne dni. Mam jeszcze jedno „ale” do kolorów, nie są one dobrze odwzorowane z rzeczywistości.

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A602

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A602

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane aparatem w telefonie ZTE Blade A602 są nawet dobre, głębia ostrości i sama ostrość zdjęć stoi na dobrym poziomie. Kolory są dobrze odwzorowane i tutaj nie mam co narzekać, ponieważ jest lepiej niż na poprzednich zdjęciach.

Zdjęcia makro - ZTE Blade A602

Zdjęcia makro - ZTE Blade A602

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu niestety nie są super. Nie są zawsze ostre lub mają dużo szumów i ziarna, jednak jest jeden plus, a mianowicie zdjęcia są jasne. Jednak ostrość bardzo kuje w oczy i już od razu nie chce się patrzeć na takie zdjęcia. Mimo tych wpadek kolory są nawet dobre, niekiedy wyblakłe, ale jak na ten aparat to dobre.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A602

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A602

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka? To ona może robić takie zdjęcia? Niestety tak wyglądają zdjęcia z przedniej kamerki. Zdjęcie nie ostre, kolory wyblakłe i jeszcze na samych zdjęciach znajduje się dużo szumów i ziarna. To nie jest aparat jak na te czasy, myślałem, że według specyfikacji to będzie lepiej ale jednak nie. Zdjęć z przedniej kamerki nie wykonamy pięknych.

Przednia kamerka - ZTE Blade A602

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy będą nie do końca dobre, ponieważ mimo iż są nawet jasne, to są nieostre i znajduje się na nich dużo szumów i ziarna. Najważniejszy jest fakt, że zdjęcia są nieostre, ale też jest fakt, że zdjęcia są nawet jasne i można zauważyć, co autor zdjęcia miał na myśli. Niestety jednak nie jest to jakość jak na te czasy.

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A602

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A602

8. Przykładowe wideo

ZTE Blade A602 ma możliwość nagrywania w najwyższej rozdzielczości HD, niestety nie uświadczymy tutaj stabilizacji obrazu nawet w takiej rozdzielczości. Warto zanotować, że krótkie nagrania tym telefonem się udadzą i nie będą tragiczne oprócz tej stabilizacji obrazu, która mogłaby się pojawić.

Podsumowując

ZTE Blade A602 to telefon, który głównie można kupić u operatorów za małe pieniądze. Ale czy warto wybierać ten telefon? Może i warto jednak ze względu na aparat to nawet nie warto się za tym urządzeniem rozglądać, ponieważ jest wiele innych urządzeń w podobnej cenie, które robią 100 razy lepsze zdjęcia przednią i tylną kamerką. Mimo iż ten telefon mnie zawiódł, to nie tracę wiary w to, że ten producent wykona telefon z dobrym aparatem.

Zdjęcia wykonane ZTE Blade A602 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?