Fototest – Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium

Czy chcielibyście nagrywać super spowolnione filmiki i mieć bardzo dobre jakościowe zdjęcia? Sony Xperia XZ Premium to najlepsze rozwiązanie. Urządzenie nie gubi się z balansem bieli, a nawet laserowy autofokus dobrze daje sobie radę. Jest to naprawdę super urządzenie, to właśnie od tego telefonu zauważyłem, że da się włączyć stabilizację obrazu podczas nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Zapraszam do obejrzenia rozpakowania urządzenia w wersji demo i do zapoznania się bliżej z tym szklanym urządzeniem.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Sony Xperia XZ Premium

Sony ten model telefonu wyposażyło w główny aparat o wielkości matrycy 19 Mpx z przesłoną f/2.0.

Zaś przednia kamerka to aparat o matrycy 13 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą zbyt jasne, jednak zdjęcia mają bardzo dużo szczegółowości i nie brakuje im detali i kontrastu. Warto pamiętać, że w trybie ręcznym możemy włączyć opcję HDR-u i dzięki temu, nasze zdjęcia powinny być jaśniejsze niż w trybie automatycznym.

Pochmurna pogoda - Sony Xperia XZ Premium

Pochmurna pogoda - Sony Xperia XZ Premium

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wykonane Sony Xperia XZ Premium wychodzą stosunkowo jaśniejsze od zdjęć w pochmurną pogodę, jednak tutaj też momentami cienie będą za duże. Tutaj również warto korzystać z opcji HDR w trybie manualnym. Warto mieć też na uwadze, że zdjęcia są bardzo dobre jakościowo i szczegółowość stoi na wysokim poziomie.

Słoneczna pogoda - Sony Xperia XZ Premium

Słoneczna pogoda - Sony Xperia XZ Premium

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane Sony Xperia XZ Premium wychodzą bardzo dobre, nie brakuje im detali, kolory są odpowiednie. Ostrość i głębia ostrości stoi na bardzo wysokim poziomie tak jak to jest u Sony.

Zdjęcia makro - Sony Xperia XZ Premium

Zdjęcia makro - Sony Xperia XZ Premium

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu nie są jasne, tak jak przy prawie każdym zdjęciu wykonanym Sony Xperia XZ Premium, jednak zdjęcia nadrabiają detalami, szczegółowością i oczywiście brakiem szumów i ziarna. Kolory są bardzo dobre i nie są ani sztuczne, ani wyblakłe.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia XZ Premium

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia XZ Premium

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Sony Xperia XZ Premium jest na dość dobrym poziomie, tym aparatem uda nam się wykonać naprawdę ładne zdjęcia. Również lubię autofokus w przednich aparatach w telefonach Sony, dzięki temu nie musimy się bać, że na Selfie wyjdziemy nieostrzy.

Przednia kamerka - Sony Xperia XZ Premium

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne w trybie automatycznym nie wychodzą zbyt jasne, jednak widać co jest na zdjęciu, również na zdjęciach nie znajdziemy dużej ilości szumów ani ziarna. Zaś w trybie manualnym nasze zdjęcia będą jasne, ale jednak w niedużym stopniu na zdjęciach znajdziemy ziarno i szumy.

Zdjęcia nocne - Sony Xperia XZ Premium

Zdjęcia nocne - Sony Xperia XZ Premium

8. Przykładowe wideo

Sony Xperia XZ Premium ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K z włączoną funkcją StedyShot. To właśnie od tego telefonu dowiedziałem się, że da się włączyć stabilizację obrazu, aby mieć dobrą jakość obrazu wraz z nie aż tak drgającym obrazem. Jakość rejestrowanego obrazu jest na wysokim poziomie i mało można mieć tutaj zarzutów. Jednak Sony jest dobrym urządzeniem do nagrywania.

Super Slow Motion, taką opcję dało nam Sony w tym roku wraz z urządzeniem Sony Xperia XZ Premium. Muszę powiedzieć, że jest to naprawdę świetna funkcja i szkoda, że jest tylko w HD, a nie Full HD. Przy tej funkcji ogranicza nas tylko wyobraźnia i nic więcej. Możecie zobaczyć, co ja sam wykonałem przy użyciu właśnie Sony Xperia XZ Premium.

Podsumowując

Sony Xperia XZ Premium to jak sama nazwa urządzenia mówi „Premium”, nie jest to telefon dla przeciętnego Kowalskiego, który nie wykorzysta sporą ilość funkcji, którą dało nam Sony. Również, aby wykorzystać tę gamę funkcji trzeba mieć na ich temat wiedzę, aby nie zgubić się oraz wykorzystać ich potencjał w 100%.

Oczywiście nie twierdzę, że nie możesz kupić sobie takiego urządzenia. Jednak czy jesteś gotowy/a na taki telefon? To już zostawiam Tobie. Mnie niestety telefon nie przypadł do gustu, ponieważ wykonuje ciemne i stonowane zdjęcia, które nie wpadają mi w gust, jednak za funkcję „Super Slow Motion” wielkie brawa.

Zdjęcia wykonane Sony Xperia XZ Premium -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?