Fototest – Wiko WiM

Wiko WiM

Wiko WiM

Ostatnio miałem przyjemność testować najnowsze urządzenie marki Wiko. Jest to mianowicie Wiko WiM z podwójnymi aparatami na tyle przygotowane we współpracy z DxO i ich ogromną wiedzą o dobrych aparatach. Na wstępie mogę powiedzieć tylko tyle, że urządzenie jest świetne ale oczywiście nie jest pozbawione wad.

Zachęcam również do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia i obejrzeć go bliżej i lepiej się z nim zapoznać.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko WiM

Wiko, wyposażyło to urządzenie w dwa aparaty 13 Mpx, jedna soczewka jest kolorowa a druga monochromatyczna. Obydwa obiektywy są wyposażone w przesłony f/2.0. Oczywiście dzięki tym obu aparatom nasze zdjęcia są ostrzejsze i wyraźniejsze nawet w gorszych warunkach.

Przednia kamerka została wyposażona w matrycę 16 Mpx. Niestety producent nie podaje, jaką przysłonę zastosował w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę tym telefonem wykonamy, będą one jasne i bardzo szczegółowe. Naprawdę zdjęciom niczego nie brakuje, nawet kolory są bardzo dobrze odwzorowane i nie są w żadnym stopniu zakłamane. Jak dla mnie jest to duży plus.

Pochmurna pogoda - Wiko WiM

Pochmurna pogoda - Wiko WiM

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę niestety nie zawsze będą jasne, czasami zdarza się, że zdjęcie w trybie automatycznym wyjdzie dużo kontrastowe i nasze cienie, będą duże i mocne. Niektórym może się to podobać, a innym nie. Niestety nie wiem, od czego to zależy, jednak pamiętać trzeba, że zawsze można spróbować zdjęcie wykonywać aż do upragnionego efektu.

Słoneczna pogoda - Wiko WiM

Słoneczna pogoda - Wiko WiM

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane obiektywami w telefonie Wiko WiM są po prostu świetne. Mają bardzo dużo detali, jak i kolory są bardzo dobrze nasycone. Głębia ostrości wygląda fantastycznie i oczywiście najważniejsze nie wygląda sztucznie. Jak dla mnie jest to bomba, dodam również, że w trybie automatycznym można włączyć format zdjęć RAW i wykonać naprawdę super zdjęcia. Oczywiście zdjęcia typu RAW można spokojnie edytować w programie Snapseed.

Zdjęcia makro - Wiko WiM

Zdjęcia makro - Wiko WiM

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonywane telefonem Wiko Wim są naprawdę jasne i bardzo szczegółowe. Ostrość stoi na wysokim poziomie dzięki podwójnym aparatom. Kolory na zdjęciach są dobrze nasycone i skontrastowane, dzięki temu lepiej odbiera nam się takie zdjęcia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko WiM

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko WiM

6. Przednia kamerka

Mam mieszane uczucia co do przedniej kamerki w tym urządzeniu, ponieważ nie zawsze dobierze, dobrze balans bieli lub nie zawsze wszystko na zdjęciu będzie ostre. Niestety, aby być ostrym na zdjęciu, trzeba trochę oddalić telefon, ponieważ nie ostrzy ze zbyt bliska. Według mnie przydałoby się przedniej kamerce dodać autofokus tak jak mamy to np. w telefonach Xperia.

Tak to przednia kamerka jest bardzo dobra tak samo, jak w telefonie Wiko WiM Lite, również rozmazanie tła jest naprawdę bardzo dobre i w dobrym oświetleniu nie zauważyłem, aby tło było nie równomiernie rozmazane.

Przednia kamerka - Wiko WiM

7. Zdjęcia nocne

Niestety zdjęcia nocne nie będą wystrzałowe, jednak warto zauważyć, że uda nam się je zrobić i nawet będą jasne. Niestety będą miały szumy i ziarno, ale i tak zauważymy, co na zdjęciu się znajduje i co autor zdjęcia chciał nam pokazać. Nawet w trybie monochromatycznym zdjęcie będzie jaśniejsze i będzie na nim więcej szczegółów, niestety nawet i tutaj będzie znajdywać się ziarno i szumy.

Zdjęcia nocne - Wiko WiM

Zdjęcia nocne - Wiko WiM

8. Przykładowe wideo

Wiko WiM ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, co bardzo cieszy a jeszcze bardziej, że ma możliwość w tej rozdzielczości włączyć stabilizację obrazu. Przechodząc do wideo, to nagrywając tym telefonem z włączoną stabilizacją obrazu, można nagrać naprawdę super płynne ujęcia, które każdego urzekną. Do jakości nie ma co narzekać, można trochę ponarzekać na powolny autofocus, ale muszę przyznać, że płynnie on przechodzi. Dodam również, że w trym aparacie zastosowano funkcję auto zoom, który bardzo dobrze działa na oddalonych obiektach, nie na bliskich tak jak ja to pokazałem. Jest to dobra funkcja, ponieważ nie tracimy na jakości tak jak przy normalnym przybliżaniu.

Podsumowując

Wiko WiM to najlepsze urządzenie z aparatem ze wszystkich urządzeń od producenta Wiko. Jest to dobrym telefon z dobrym aparatem za dość małe pieniądze. Ten telefon jest dobry dla osób, które uwielbiają robić zdjęcia i nie chcą wydawać dużo pieniędzy na inne droższe urządzenia. Na pewno dużo osób doceni, że możemy wykonywać zdjęcia w formacie RAW w trybie automatycznym, a nie tylko w trybie profesjonalnym jak u innych producentów. Dodam również, że niestety trzeba chwilę posiedzieć z telefonem i poznać jego wszystkie tryby i opcje, sam siedziałem chwilę i zastanawiałem się, gdzie znajduje się rozmazanie tła z tylnych aparatów. Okazuje się, że tę opcję można ujrzeć w galerii już po wykonaniu zdjęcia, jest to całkiem inaczej niż u innych producentów.

Jak dla mnie jest to urządzenie warte zainteresowania i nie powiem, że sam zastanawiam się nad jego kupnem, ponieważ oczarował mnie swoimi aparatami mimo niektórych mankamentów, można rzec, że prawie tak samo, jak HTC U11.

Zdjęcia wykonane Wiko WiM -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?