Fototest – Lenovo P2

Lenovo P2

Lenovo P2

Lenovo P2 to urządzenie w 100% marki Lenovo, ten telefon można już kupić za prawie 1300zł, nie jest to wcale tak dużo, jak na to, co oferuje aparat w tym urządzeniu. Sama aplikacja aparatu jest wyposażona w przeróżne tryby i w naważniejszy tryb SNAPit, który można zaleźć również w takich urządzeniach jak Lenovo K6 i K6 Note. Jak dla mnie to urządzenie za tą cenę daje dobrą satysfakcję w wykonywaniu zdjęć, mimo iż w nocy nie jest najlepiej.

Przed przeczytaniem dalszej recenzji zapraszam Cię do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Lenovo P2

Lenovo ten model telefonu w aparat o matrycy 13 Mpx, niestety na stronie producenta nie widnieje, jaką zastosował przysłonę w przednim i tylnym aparacie.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 5 Mpx, który sprawuje się bardzo dobrze.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie zawsze wychodzą jasne takie, jakie byśmy chcieli, czasami dobrze zadziała HDR, a czasami nie daje sobie rady i mamy tylko ostrzejsze kontury. Jednak na plus idą kontury chmur na pierwszym przykładowym zdjęciu, na drugim przykładowym zdjęciu jest trochę gorzej z konturami chmur, jednak drzewa są jaśniejsze.

Pochmurna pogoda - Lenovo P2

Pochmurna pogoda - Lenovo P2

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę telefonem Lenovo P2 wykonamy, mimo iż czasami pierwszy plan zdjęcia będzie ciemniejszy. Jednak kiedy uda się wykonać naprawdę super zdjęcie, które nie będzie na pierwszym planie ciemne to szczegółowość, jak i kolory są na bardzo dobrym poziomie.

Słoneczna pogoda - Lenovo P2

Słoneczna pogoda - Lenovo P2

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro tym telefonem wykonamy, nawet i bardzo ładne zdjęcia. Oczywiście po części jest to zasługa opcji SNAPit, która podpowiada nam wszystko, co można zrobić, aby nasze zdjęcie było lepiej odbierane przez odbiorców i aby lepiej ono wyglądało.

Również ten model telefonu muszę pochwalić za bardzo dobrą głębię ostrości, która wygląda naturalnie, a nie sztucznie.

Zdjęcia makro - Lenovo P2

Zdjęcia makro - Lenovo P2

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu aparatem w telefonie Lenovo P2 wykonamy, jednak nie zawsze będą to zadowalające efekty. Zazwyczaj zdjęcia wychodzą od zaraz jednak kiedy brakuje nam światła, to czasami krawędzie są poszarpane lub zdjęcie jest rozmazane ze względu na trzęsące się ręce. Kiedy jednak zdjęcie się uda, to nie brakuje mu szczegółowości i dobrych odwzorowań kolorów.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo P2

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo P2

6. Przednia kamerka

Zdjęcia z przedniej kamerki wychodzą na bardzo dobrym poziomie. W gorszych warunkach znajdziemy na zdjęciach ziarno i szumy, ale jak zdjęcie będziemy wykonywać w dobrych warunkach oświetleniowych, to jakość zdjęcia jest na poziomie i nie odstaje od innych telefonów.

Przednia kamerka - Lenovo P2

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne aparatem w Lenovo P2 nie wykonamy zbyt jasnych nawet w trybie profesjonalnym. Niestety zdjęcia w nocy będą ciemne i pozbawione większej szczegółowości, jednak warto zanotować, że w trybie profesjonalnym nie mamy tyle szumów co w trybie automatycznym i również w trybie profesjonalnym są jaśniejsze zdjęcia niż w trybie automatycznym.

Zdjęcia nocne - Lenovo P2

Zdjęcia nocne - Lenovo P2

8. Przykładowe wideo

Lenovo P2 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, co mnie bardzo miło zaskoczyło, jednak nie uświadczymy tutaj stabilizacji obrazu w tej rozdzielczości, niestety nasze nagranie będzie drgało. Co do nagrywanego obrazu jest poprawnie, jednak czasami obraz jest za bardzo rozświetlony, kiedy jednak nasz obraz nie jest rozświetlony, to kolory są bardzo dobre i trudno się do nich przyczepić.

Podsumowując

Lenovo P2 to urządzenie z dość dobrym aparatem, warto się chwilę pochylić nad tym urządzeniem i poznać jego wszystkie opcje, ponieważ warto. Ten telefon jest warty swojej ceny i pamiętajcie, że ceny z miesiąca na miesiąc spadają oraz czasami wydarzają się promocje, w których można kupić to urządzenie w jeszcze lepszych pieniądzach.

Zdjęcia wykonane Lenovo P2 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?