Recenzja – Lenovo Yoga 720

Lenovo Yoga 720

Brakuje mi w domu małego, super wydajnego, eleganckiego laptopa do pracy i na różne wyjazdy. Na szczęście mogłem u siebie ostatnio testować Lenovo Yoga 720 w wersji 13,3″. Taki rozmiar laptopa uwielbiam, nie tylko zmieści się on w torbie, plecaku lub innych tego typu rzeczach, ale też przede wszystkim, taki komputer jest lekki i płaski (no dobra nie zawsze, ale to są wyjątki).

Jaka jest Yoga 720? Muszę przyznać, że sprawowała się u mnie bardzo dobrze, chociaż ma i kilka wad, które profesjonalistom mogą przeszkadzać. Jakie? Za moment się wszystkiego dowiecie.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Czy Lenovo Yoga 720 można zaliczyć do mobilnych komputerów? Jest kilka zalet na tak, ale też jest kilka wadów na nie. Najważniejsze z zalet jest mobilność, rozmiar i waga urządzenia. W jednej ręce spokojnie można pracować na tym komputerze, nawet jako tablet. Przecież to Yoga i nam na to umożliwia. Nawet klawiatura i touchpad w tym rozmiarze komputera jest odpowiednich rozmiarów i dobrze się na nim pracuje oraz z łatwością można się do nich przyzwyczaić.

Do wad można zaliczyć niestety ekran i odrobinę baterie, ale tylko odrobinę, a to dlaczego? Bateria w wersji z rozdzielczością ekranu Full HD trzyma na baterii około 10h, jest jeszcze wersja z ekranem o rozdzielczości UHD, ale do mnie trafił z rozdzielczością Full HD. Może to nawet i dobrze, ponieważ cenie sobie długi czas na baterii podczas przebywania poza domem i liczyłem, że uda się wyciągnąć tą Yogą przynajmniej 12h. No niestety nie tym razem. Gdyby bateria byłaby odrobinę większa, można by ją zaliczyć również na plus. Co do ekranu to zaraz dowiecie się o nim więcej. Również do wad można zaliczyć, ilość złącz w komputerze, ale można przywyknąć do 2 x USB C i jeden USB 3.0.

Lenovo Yoga 720

2. Rozmiar

Tak jak wspominałem, do mnie Lenovo Yoga 720 przyjechała w wersji 13,3″. Według mnie jest to najlepszy rozmiar, jeżeli chodzi o pracę nie tylko w domu, ale w innych miejscach na ziemi. Mały zgrabny komputer, który można schować do plecaka. Tak można określić Yogę 720, bo nie jest inaczej. A w dodatku metalowa obudowa świetnie się komponuje na prawie każdym biurku i co najważniejsze, to odciski palców nie są aż tak mocno widoczne. Co również jest ważne, to Yoga 720 waży jedyne 1.3 Kg. Naprawdę mało, serio!

Lenovo Yoga 720

3. Ekran

Niestety z ekranu w tej laptopie nie byłem zbytnio zadowolony. Dlaczego? Otóż biel w niektórych momentach lekko wpadała w żółty i przy obróbce zdjęć odrobinę to przeszkadzało. Nie wątpię, że przy edycji filmów niekiedy też by to irytowało. Wszystko w tym komputerze jest takie, jakie bym oczekiwał od swojego następnego przenośnego komputera, ale niestety ekran w Lenovo Yoga 720 jest do poprawki. Oczywiście nie zawsze widać to przekłamanie, tylko w niektórych momentach, to i warto wspomnieć, że coś takiego występuje w wersji 13,3″ z rozdzielczością Full HD.

Gdyby Lenovo pokusiło się, o jakąś aplikacje do korekcji ekranu, to byłoby naprawdę super. Lenovo, mam nadzieję, że kiedyś o tym pomyślisz! 🙂

Lenovo Yoga 720

4. Klawiatura

Na klawiatury w komputerach z serii Lenovo Yoga nie narzekam. Są oczywiście wyjątki jak np. Lenovo Yoga 900, ale to tylko dlatego, że górna strzałka przeszkadzała w szybkim pisaniu. W Lenovo Yoga 720 sprawa się zmienia, strzałki są o wiele mniejsze. Dzięki czemu przy szybszym pisaniu nie klikałem przez pomyłkę strzałkę w górę zamiast znaku zapytania. Strasznie to denerwowało, ale przynajmniej w tym komputerze tego problemu nie ma i spokojnie można pisać i pisać. Jest to również zasługa dobrego skoku klawiszy, nie jest on ani za duży, ani za mały. Dzięki czemu przyjemnie klika się w nie, nawet w nocy. Dla Waszej informacji klawiatura ma dwa stopnie podświetlania klawiatury (lekkie i bardziej intensywne). Szkoda, że Lenovo nie pokusiło się o automatyczne podświetlanie klawiatury, ale przecież nie można mieć wszystkiego i da się przyzwyczaić do włączania podświetlenia skrótem klawiszowym. Ogólnie można tę klawiaturę opisać jako: Miła i przyjemna klawiatura do pisania dłuższych tekstów.

Lenovo Yoga 720

Podsumowując

Lenovo Yoga 720 to komputer, który może się podobać. Oczywiście komputer nie jest pozbawiony wad, ale na szczęście do tych wad można się nie tylko przyzwyczaić, ale i się z nimi polubić. Takie np. podświetlanie klawiatury, chociaż ważne, że mamy taką możliwość. Tak samo można się pogodzić z bielą, która czasami wpada w odcień żółty (nie zawsze, tylko czasami!). Co tu dużo mówić więcej o wadach, jak można do mich się przyzwyczaić. Zalet jest naprawdę dużo i trudno będzie wszystkie tutaj wymienić. Najważniejszą zaletą Lenovo Yoga 720, to oczywiście jego mobilność. Wersja 13,3″ jest idealna do pracy na mieście, a do tego mamy jeszcze wydajny procesor, który nie będzie marudził, że ma dużo do zrobienia. Oczywiście, że, jak i wydajny procesor, to i większe i mocniejsze chłodzenie tego układu. Najważniejsze to jest to, że wentylator słychać dopiero wtedy, kiedy ma naprawdę dużo do zrobienia.

Z czystym sercem mogę polecić ten komputer, pod warunkiem, że wszystkie wymienione wady (i oczywiście zalety) nie psują Ci opinii o tym komputerze.

Lenovo Yoga 720

A co Ty sądzisz o tym komputerze?