Porównanie – Honor 8X vs Honor Play

Honor 8X vs Honor Play

Od jednego z czytelników dostałem pytanie dotyczące aparatów w Honorze 8X i Honorze Play, więc postanowiłem sprawdzić jakie różnice są między nimi. Oba urządzenia są czegoś warte, jednak czy warto któreś z tych urządzeń wybrać? Warto mieć na uwadze, że oba urządzenia mają sztuczną inteligencję i Honor 8X, jest odrobinę nowszy od Honora Play, który i tak jest droższy od pierwszego urządzenia, ale czy może być przez to lepszy? Zaraz będziecie mogli się przekonać. Jednak chciałbym powiedzieć jeszcze o tym, że to zależy, do czego będziecie potrzebować danego urządzenia i w jakich warunkach oświetleniowych będziecie robić zdjęcia. Niekiedy aparaty w Honorze 8X lepiej radzą sobie w niektórych warunkach oświetleniowych, a Honor Play radzi sobie również w innych warunkach oświetleniowych niż 8X.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowań obu urządzeń.

Specyfikacja

Honor 8X vs Honor Play

Honor 8X został wyposażony w trzy aparaty. Z tego dwa znajdują się na tylnej części obudowy i główny aparat posiada matrycę 20 Mpx wraz z przesłoną f/1.8, drugi aparat do efektu bokeh posiada matrycę 2 Mpx. Przednia kamerka to aparat z matrycą 16 Mpx i przesłoną f/2.0.

Honor Play również został wyposażony w trzy aparaty i dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie telefonu. Główny aparat posiada matrycę 16 Mpx wraz z przesłoną f/2.2 i drugi aparat do efektu bokeh posiada matrycę 2 Mpx wraz z przesłoną f/2.4. Przednia kamerka to aparat z matrycą 16 Mpx i przesłoną f/2.0.

Zdjęcia

Porównując sobie specyfikację głównych aparatów w obu urządzeniach, można powiedzieć, że Honor 8X powinien robić o wiele lepsze zdjęcia w nocy niż Honor Play. Jednak niestety teraz szczegół tkwi w oprogramowaniu, które powinno być takie same, ponieważ jest od tego samego producenta, jednak odrobinę się trochę różni. Porównując taki tryb nocny, to szybciej wykonamy zdjęcie Honorem 8X niż Playem. Do porównania poniżej znajdują się zdjęcia wykonane w trybie automatycznym i w trybie nocnym (25 sekund — Honor Play, 15 sekund — Honor 8X). Tak samo można porównać tryb przysłona lub nawet tryb portret, który w niektórych sytuacjach lepiej działa na Honorze 8X, a czasami na Honor Play, to wszystko zależy od światła i ile jego jest. Niekiedy Play lepiej radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych od 8X, a czasami jest na odwrót (zależy to też czy mamy włączoną sztuczną inteligencję).

Również jedną z ważniejszych różnic w obu urządzeniach jest przednia kamerka, która w obu sytuacjach powinna radzić sobie tak samo, a jednak różnica jest ogromna. W średnich warunkach oświetleniowych lepsze zdjęcie typu selfie wykonamy Honorem Play, Honorem 8X tylko lepsze zdjęcia wykonamy w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych.

Teraz sami możecie sprawdzić, który telefon robi lepsze zdjęcia w niektórych warunkach oświetleniowych.

BEFORE — Honor 8X

AFTER — Honor Play

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

*-Tryb automatyczny

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

*-Tryb nocny

Nagrywanie

Jeżeli chodzi o nagrywanie, to powiedzieć muszę, że Honor 8X ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i nie ma żadnej możliwości uruchomienia stabilizacji obrazu. Honor Play również ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, ale i również w 4K. Niestety w tym urządzeniu również nie ujrzymy żadnej z opcji stabilizacji obrazu. Co do jakości nagrywania filmów w obu urządzeniach, muszę przyznać, że jest naprawdę bardzo dobrze. Wszystko byłoby naprawdę również dobrze, gdyby nie brak stabilizacji. Oba urządzenia może uratować tylko gimbal. Co do autofocusu, to muszę przyznać, że w obu urządzeniach sprawdza się bardzo dobrze i w żaden sposób nie trzeba mu pomagać.

Podsumowując

Honor 8X vs Honor Play

Honor Play i Honor 8X to dobre urządzenia, z czego pierwszy jest odrobinę droższy od drugiego, ale czy opłaca się dokładać i kupować Honora Play? Już sami musicie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to już zależy od Waszych preferencji i jakim aktualnie budżetem dysponujecie. Gdybym ja miał wybierać miedzy Honor 8X, a Honorem Play, to jednak wybrałbym Honora Play ze względu na lepsze zdjęcia w ciągu dnia, mimo że jaśniejsze zdjęcia zrobimy Honorem 8X, to jednak lepszą jakość można uzyskać właśnie aparatem w Honorze Play.

Zdjęcia wykonane Honorem 8X i Honorem Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?