Recenzja – AOC Q2577PWQ

AOC Q2577PWQ

Niedawno mogłem przetestować dla Was monitor AOC Q2577PWQ, który niestety do najnowszych nie należy. Jednak chciałem go dla Was przetestować, żebyście poznali moją opinię na jego temat, bo tak naprawdę AOC nie tworzy złych monitorów, ale lepiej znać opinię więcej osób, niż mniej. Mimo iż jego design zbyt minimalistyczny nie jest tak jak pozostałe urządzenia w portfolio producenta AOC, to czy jednak warto zastanawiać się nad tym urządzeniem? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Na wstępie powiem jeszcze, że z samego wyglądu ten monitor przypomina monitor biurowy, a nawet monitor, który powinien być w pracy. Na szczęście jest to uniwersalny wygląd, więc nawet w domu na biurku ten monitor będzie się dobrze prezentować. Jednak czy ja byłem z niego zadowolony podczas edycji zdjęć itd.?

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

AOC ten monitor wyposażył w porty:

  • HDMI
  • VGA
  • DVI
  • DisplayPort
  • Wyjście słuchawkowe
  • Wejście słuchawkowe

Czy jak za cenę tego monitora można powiedzieć, że ma wszystkie potrzebne porty? Według mnie tak i tak naprawdę to producent zasługuje na ogromne oklaski, ponieważ dołożył do tego monitora stare złącze analogowe VGA i osoby ze starszymi komputerami, na pewno to docenią. Nawet osoby z nowszymi komputerami będą zadowolonego z tego monitora, ponieważ mają nowsze złącza, jakimi są HDMI i DisplayPort. Brakuje tutaj złącza USB typu C, ponieważ jak ten monitor celuje do biznesu, ale lepiej mieć te złącza niż ich nie mieć prawie w ogóle.

Przekątna matrycy IPS wynosi 25 cali, z czego rozdzielczość wynosi 2560×1440, czyli QHD przy 60 Hz. Czy z matrycy w tym monitorze można być zadowolony? Już mogę powiedzieć, że nawet tak, jednak więcej szczegółów dowiecie się za moment.

AOC Q2577PWQ

2. Konstrukcja

Monitor został wykonany z bardzo dobrego materiału, jakim jest plastik, który na szczęście nie jest błyszczący, a matowy. Dzięki temu rysy, czy odciski palców nie są tak widoczne. Co innego można powiedzieć o przedniej części monitora, ponieważ dolna ramka z logo została wykonana prawdopodobnie ze szczotkowanego aluminium i wygląda to naprawdę bardzo ładnie jak w klasie premium. Widać, że ten monitor startuje do osób pracujących w przeróżnych korporacjach. Dodatkowo powiedzieć muszę o stopce, która jest naprawdę bardzo dobra, jednak niestety na niej pozostają w dużej ilości rysy i przez to dużego efektu łał po jakimś czasie już nie zrobi, a szkoda.

AOC Q2577PWQ

3. Rozdzielczość i kolory

AOC ten monitor wyposażył w matrycę 25-calową z rozdzielczością QHD (2560×1440). Według mnie producent postąpił bardzo dobrze, że właśnie w tej cenie nie mamy dobrego monitora np. z rozdzielczością Full HD. Co ważne, to przy tej rozdzielczości i chyba dziwne to nie jest, że przy optymalnej odległości od monitora nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli, no i co również jest ważne, to bardzo miło pracuje się na tym monitorze.

W sprawie kolorów to powiedzieć muszę, że są one ładnie nasycone i co ważne czarny jest czarny, a biały jest biały, chociaż w niektórych sytuacjach biały może wpadać odrobinę w szary, ale na szczęście da się to w ustawieniach zmienić. W codziennym użytkowaniu na nic nie można narzekać, więc mogę zaliczyć to na ogromny plus.

AOC Q2577PWQ

4. Możliwości

Do możliwości, które można zaliczyć w tym monitorze, jest na pewno regulowana stopka oraz głośniki, które dla przeciętnej osoby (mówię tu też o sobie) grają bardzo dobrze i aż miło słuchało się muzyki, czy nawet oglądało seriale. Więcej możliwości niestety w tym monitorze nie znajdziemy, jednak można zaliczyć jeszcze do możliwości ustawienia, w których to można wszystko pięknie ustawić. Jest to monitor stricte biznesowy, więc wiele od niego nie można wymagać, ważne, że ma takie fajne dodatki jak regulowana podstawka i głośniki. Zawsze jest to miłe zaskoczenie.

AOC Q2577PWQ

Podsumowując

AOC Q2577PWQ nie należy do najtańszych monitorów, może to być również przez to, że monitor mierzy głównie do osób pracujących w różnych korporacjach itd. Tak samo można powiedzieć, że ten monitor może być trochę droższy, ponieważ ma dużą ilość portów i jego rozdzielczość nie jest standardowa jak w innych monitorach tego typu. Dodatkowo mamy tutaj jeszcze bardzo dobre głośniki i regulowaną podstawkę co niestety w wielu modelach tego nie uświadczycie. Jeżeli chodzi o mnie, to ja mogę polecić ten monitor za równo do domu, a nawet biura i wiem, że na pewno można być z niego zadowolony.

AOC Q2577PWQ

Co myślisz o monitorze?