Fototest – Motorola Moto G7

Motorola Moto G7

Jakiś czas temu miałem przyjemność kilka dni po Polskiej premierze testować Motorolę Moto G7 Play, dzisiaj mam przyjemność pokazać Wam możliwości fotograficzne w urządzeniu Motorola Moto G7. Niebawem powinienem przetestować aparaty w Moto G7 Plus, jednak jak na razie powiedzieć Wam muszę, że jak za cenę tytułowego urządzenia to i tak aparaty w nim mają trochę do zaoferowania. Zaraz się o tym przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G7

Motorola to urządzenie wyposażyła w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.8. Drugi aparat do efektu bokeh posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx wraz z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonane tym urządzeniem są naprawdę bardzo dobre. Dzięki automatycznemu HDR zdjęcia są jaśniejsze oraz cienie nie są duże, a nawet można powiedzieć, że ich prawie nie ma. Dodatkowo powiedzieć trzeba o jakości i szczegółowości zdjęć, bo tak jak przystało na Motorolę, jest naprawdę bardzo dobrze i o to nie trzeba się bać. Nawet nie trzeba się bać o kolory, które są poprawnie odwzorowane i nasycone, dzięki czemu można być zadowolony ze zdjęć w takich warunkach oświetleniowych.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia wykonane w słoneczną pogodę również są bardzo dobre, tak samo, jak w trochę gorszych warunkach oświetleniowych. Co najważniejsze, to kolory podczas takiego oświetlenia są bardzo ładnie nasycone i są one przyjemne dla oka. Oczywiście szczegółowość i jakość zdjęć stoi na wysokim poziomie. Dodatkowo w sprawie cieni, to mogę powiedzieć, że są one bardzo dobrze wyciągnięte i płytkie, jest to sprawa automatycznego HDR od Motoroli. Producent powinien za to dostać ogromne oklaski. Krajobrazy wykonane tym urządzeniem mogą się podobać.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro wykonane tym telefonem to można powiedzieć, że są bardzo ładne, z resztą tak jak prawie zawsze urządzeniami z portfolio Motoroli. Mało się zdarza, kiedy urządzeniem z logo Motorola zdjęcia typu makro wychodzą bardzo słabo. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie. Same kolory są ładnie nasycone i cieszą one oko. Jeżeli chodzi o tryb portretowy, to powiedzieć muszę, że działa już o wiele lepiej niż w poprzednich urządzeniach, które były wyposażone w takową opcję. Wspominając tryb portretowy, wspomnieć jeszcze muszę o głębi ostrości. Przy takiej jasnej przysłonie jest po prostu piękna i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem do najgorszych nie należą. W sztucznym i naturalnym oświetleniu zdjęcia są bardzo dobre i co najważniejsze to kolory nie są ani sztucznie nasycone, ani nie są wypłowiałe. Szczegółowość i jakość zdjęć również stoi na dosyć wysokim poziomie i to jest bardzo ważne. Co do cieni w sztucznym oświetleniu mogę powiedzieć tyle, że HDR w tym urządzeniu w miarę dobrze sobie z nimi radzi.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki powiedzieć mogę tyle, że w średnich warunkach oświetleniowych zbytnio sobie nie radzi. Co prawda w dobrych warunkach oświetleniowych jest naprawdę bardzo dobrze, to zaś w średnich, jak i gorszych warunkach oświetleniowych zdjęcia nie wyglądają najlepiej. Oczywiście mamy w przedniej kamerce automatyczne HDR i możliwość włączenia ekranu jako lampę błyskową, jednak i tak w dalszym ciągu przy tych gorszych warunkach będą pojawiać się szumy i ziarno. No cóż, nie można mieć wszystkiego.

Przednia kamerka - Motorola Moto G7

7. Zdjęcia nocne

Moto G7 nie jest i niestety nie będzie mistrzem w konkursie na najlepsze zdjęcie nocne. Jednak powiedzieć trzeba, że w trybie automatycznym zdjęcia są w miarę jasne, chociaż wolałbym, aby były jeszcze odrobinę bardziej jaśniejsze, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Zdjęcia wykonane w trybie ręcznym są odrobinę jaśniejsze, jednak Motorola trochę poszła na łatwiznę i mamy co najwyżej możliwość naświetlnia do 1/4 sekundy, a ISO mamy dostępne aż do 3200, przez co na zdjęciach mogą pojawić się więcej szumów niż w trybie automatycznym. To już zależy od Was, w jakim trybie będziecie robić zdjęcia, bo możecie woleć ciemniejsze zdjęcia z mniejszą ilością szumów między jaśniejszymi zdjęcia z większą ilością szumów.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak tylko przy rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu. Szkoda, że producent nie pokusił się o EIS przy najwyższej rozdzielczości, na pewno więcej osób by się zainteresowało tym urządzeniem, chociaż wątpię, aby aż tak mało osób interesowało się tym urządzeniem. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że jakość do najgorszych nie należy, nawet jest bardzo dobra, tak samo szczegółowość. Kolory również są poprawnie nasycone i nic im nie można zarzucić. Jeżeli chodzi o EIS to dobrze, że on jest i tak naprawdę polecam tym urządzeniem nagrywać w rozdzielczości Full HD z włączoną stabilizacją, ponieważ jakość nie jest koszmarna, a sam obraz przy włączonym EIS nie pływa i jest to bardzo ważne.

Podsumowując

Motorola Moto G7

Motorola Moto G7 nie jest dosyć drogim urządzeniem i co ważne, to jego cena i tak może w późniejszym czasie jeszcze spaść. Jeżeli chodzi o aparaty w tym urządzeniu, to można być z nich naprawdę zadowolony i wiele osób niemających dużego budżetu na lepszy telefon mogą się zastanowić właśnie nad taką Motorolą. Czemu by nie? Wszystko, co trzeba, jest w tym urządzeniu, a i sama jakość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra jak na tę półkę cenową. Może i się powtarzam, jednak warto to podkreślić, ponieważ nie wielu producentów może pochwalić się takimi urządzeniami w swoim portfolio.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?