Recenzja – Acer Predator Helios 300

Acer Predator Helios 300

Na testy dotarł do mnie laptop Acer Predator Helios 300. Jest to typowy gamingowy laptop z serii Predator, ale jak się on u mnie sprawdził, a właściwie nie tylko u mnie? Przekonacie się o tym poniżej.

Na samym początku powiedzieć muszę i też już starsi czytelnicy bloga wiedzą, to nie jestem osobą, która gra dużo w gry. Dlatego z tego laptopa postanowiliśmy korzystać we dwoje, czyli ja i Dominik. Dominik grał na nim w wolnym czasie, a ja pracowałem na nim i obrabiałem nie tylko zdjęcia, ale także i filmy. W końcu jest to gamingowy laptop, więc skrywa pod obudową monstrualną moc.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Czy ten laptop jest mobilny? Od razu mogę powiedzieć Wam, że nie. Jest to spowodowane tym, że mamy tutaj ogromną wydajność, a przez co mamy tutaj pokaźne podzespoły wraz z odpowiednim chłodzeniem — więc sprzęt nie jest ani mały, ani także lekki. Bateria też nie wytrzymuje długo, bo podzespoły w nim nie są energooszczędne i na pewno w podróż lub żeby z nim wyjść na miasto, musimy zabrać ładowarkę. Przy tym modelu mogę skusić się na stwierdzenie, że jest to przenośna stacja robocza — nie tylko dlatego, że jest to wydajny sprzęt, ale także przez jego rozmiary. Co jeszcze jest ważne, to głośniki w tym laptopie spisują się nieźle i spokojnie z niego możemy słuchać muzykę lub oglądać filmy/seriale i dźwięk będzie czysty.

Acer Predator Helios 300

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 363 mm x 255 mm x 22.90 mm. Jak już po samych rozmiarach widać, nie jest to mały laptop. Także nie jest on lekki, ponieważ waży on ok. 2,30 kg, co nie jest małą wagą. Szczególnie jak chcemy zabierać ten komputer ze sobą. Po pewnym czasie będziemy odczuwać zmęczenie i laptopa na ramieniu lub na plecach, w zależności od tego, czy będziemy go nosić w tobie, czy plecaku. Co ważne, to ekran w tym laptopie jest spory jak na te rozmiary, a to dzięki małym ramkom wokół, ale o tym będę zaraz pisał. Też trzeba o tym wiedzieć, że nie wszędzie zmieścimy ten laptop i nie pójdziemy z nim do restauracji lub pociągu, jest to bardziej domowy/biurowy laptop, którego warto trzymać na biurku/stole.

Acer Predator Helios 300

3. Ekran

Ekran w tym urządzeniu jest standardowy, ale co ważne, to jest on na tyle świetny, że spokojnie można przy nim pracować, odpoczywać i co najważniejsze to grać. Helios 300 został wyposażony w 15,6-calowy ekran LCD o rozdzielczości Full HD z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Ekran jest wyposażony w technologię od Acera, czyli w ComfyView i co ważne, to nawet jak na rozdzielczość Full HD przy optymalnej odległości od monitora nie zauważymy żadnych pojedynczych pikseli, czy też poszarpanych krawędzi. Używając tego monitora, nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu, czy to podczas grania, oglądania seriali/filmów, a nawet pracowania.

Jak jednak sprawdzają się kolory na tym wyświetlaczu? Tak naprawdę przez cały okres testów nie mogłem na to narzekać. Podczas pracy na nim i przy obróbce zdjęć/filmów nie mogłem narzekać na odwzorowanie kolorów, czarny był czarny, a biały był biały. Dominik podczas grania również nie zauważył problemów z kolorami, a także z odświeżaniem ekranu. Więc jest to naprawdę godny polecenia sprzęt.

Acer Predator Helios 300

4. Klawiatura

Jak sprawdza się klawiatura w tym modelu? Na samym początku powiedzieć muszę, że brakowało mi w tym sprzęcie większej możliwości bezpieczeństwa naszego konta, czyli nie znajdziemy w tym laptopie czytnika linii papilarnych, ani także skanera naszej twarzy. Jedynie co, to możemy blokować nasze konto hasłem lub pinem. Oczywiście, jako że jest to duży laptop, to mamy tutaj pełnowymiarową klawiaturę z dedykowanym przyciskiem Predator do uruchomienia aplikacji do sterowania naszymi wentylatorami itd. Dodatkowo nad klawiaturą znajduje się przycisk Turbo, który po włączeniu daje nasze wentylatory na 100%. Sama klawiatura jest podświetlana i można zmieniać jej kolory, a także, w jaki sposób ma się świecić (np. ma mienić się na RGB). Do skoku klawiszy przyzwyczaiłem się, bo jest to standard u Acera, że klawisze są takie delikatne i miększe. Bardzo dobrze pracuje się na tej klawiaturze, a także gra. Duży touchpad pod klawiaturą również jest bardzo intuicyjny i sprawdza się tak, jak trzeba.

Acer Predator Helios 300

Podsumowując

Acer Predator Helios 300 nie jest tanim laptopem, więc czy warto się nim interesować? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Oczywiście nie jest to mobilny laptop, którego spokojnie weźmiemy ze sobą w podróż. Jest to bardziej stacja domowa z możliwością przenoszenia. Jest to maszyna o naprawdę ogromnej mocy, która nie przyda się tylko do grania, ale także do pracy. My przez cały okres testów byliśmy z niego zadowoleni, więc wiem, że Wam również przypadnie on do gustu. Szczególnie że jego temperatury nie są wysokie, nawet jak był mocno obciążony.

Acer Predator Helios 300

A co Ty sądzisz o tym komputerze?