Recenzja – AOC AG273QCG

AOC AG273QCG

Witajcie! Z tej strony Adam. Znowu przyszło mi testować produkt od firmy AOC, tym razem, z serii Agon. Mowa tu oczywiście o AOC AG273QCG, zakrzywionym monitorze dla graczy. Zapraszam do czytania!

1. Specyfikacja

Monitor został wyposażony w:

  • Proporcje ekranu 16:9
  • Rozdzielczość QHD
  • 4 gniazda USB 3.0
  • łącza HDMI i Display Port
  • Głośniki o mocy 2W

Ponadto, nowościami w najnowszej serii AGON są:

  • Możliwość wyświetlenia celownika na środku ekranu, bez względu na posiadane oprogramowanie
  • Możliwość wyświetlenia obecnej ilośc FPS w wybranym przez siebie narożniku
  • Podświetlenie RGB z możliwością personalizacji

AOC AG273QCG

2. Konstrukcja

Będąc wielkim fanem kolorowych LED-ów, bardzo urzekły mnie LED-y z tyłu monitora, które wieczorem tworzą swego rodzaju klimat grania. Podoba mi się także jego solidna podstawa oraz możliwość odchylania go i przesuwania góra/dół. Ramka monitora jest standardowej grubości, nic szczególnego w tym aspekcie. Z własnego doświadczenia powiem, że przestawienie się z monitora „płaskiego” na zakrzywiony i granie na nim w pełni swoich możliwości zajęło mi parę dni, ale jako że jest to kwestia przyzwyczajenia, każdemu może to przyjść szybciej lub wolniej. Ponadto, na środku dolnej krawędzi znajduje się przycisk poruszający się w 4 strony, dzięki któremu możemy szybko nawigować w ustawieniach monitora, między innymi włączać/wyłączać dodatkowy celownik w grach, zmieniać kolor podświetlenia LED itp.

AOC AG273QCG

3. Rozdzielczość i kolory

Monitor AOC AG273QCG posiada 27-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560×1440 pikseli). Jako że jest to monitor gamingowy, taka rozdzielczość bardzo sprzyja graczom, a w połączeniu z częstotliwością odświeżania 165Hz oraz czasem reakcji 1ms, daje to swego rodzaju „przewagę technologiczną” nad przeciwnikiem. 165 Hz oznacza zmianę wyższej liczby klatek procesora graficznego w płynne wrażenia z grania. Posiada on również szeroko rozbudowane ustawienia, takie jak zmiana koloru tylnego podświetlenia, funkcję G-Sync od Nvidii, tryby kolorów, które możemy dostosowywać do naszej pracy (polecam tutaj włączenie opcji low-blue, przez co wasze oczy nie będą męczyć się tak szybko), oraz wiele innych.

AOC AG273QCG

4. Możliwości

Gracze będą bardzo zadowoleni z prezentowanej jakości i wydajności tego monitora. Pragną oni płynności w graniu, szybkiego odświeżania obrazu i dobrej rozdzielczości. Wszystko to po to, aby osiągać jak najlepsze wyniki, a wszystkie te aspekty zapewnia AG273QCG. Grając w najnowszego CoD: Warzone, CS:GO czy Valorant, nie będziecie zawiedzeni. Pamiętajcie jednak, że jak to z takimi monitorami bywa, żeby wyciągnąć z niego pełnię możliwości, musicie zaopatrzyć się w mocną kartę graficzną! W przeciwnym wypadku możecie się lekko zdziwić, gdy zamiast płynnej rozgrywki, zobaczycie pokaz slajdów niczym prezentacja z chemii w liceum zrobiona w Power Point’cię.

AOC AG273QCG

Podsumowując

Z moich przygód z tym oto monitorem jestem bardzo zadowolony. Poleciłbym go każdemu, kto chce osiągnąć więcej podczas swoich przygód z grami komputerowymi. Muszę tu po raz kolejny pochwalić AOC, którzy wykonali kawał dobrej roboty, tworząc ten monitor. A teraz na mnie już pora, muszę wbijać wyższą dywizję w LoLa. Trzymajcie się cieplutko!

AOC AG273QCG