Recenzja – AOC G2590PX/G2

AOC G2590PXG2

Cześć, z tej strony Adam. Jak już wiecie, jestem wielkim fanem gier komputerowych i esportu, więc byłem bardzo ucieszony, kiedy przyszło mi testować AOC G2590PX edycji specjalnie wyprodukowanej dla organizacji G2 Esports, której kibicuję w różnego rodzaju rozgrywkach esportowych.

Chciałbym zaznaczyć, że w użytkowaniu pomogła mi karta graficzna Sapphire Pulse RX 5000, dzięki której mogłem wyciągnąć z monitora, jak najwięcej się dało.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Najważniejsze parametry, o jakich trzeba wspomnieć to przekątną o długości 24.5 cala, ekran o rozdzielczości 1920×1080 FullHD, 1ms czasu reakcji oraz częstotliwość odświeżania, która wynosi aż 144hz. Jako że jest to monitor gamingowy, AOC musiał go zaopatrzyć w mocne bebechy. Ponadto z tyłu posiada 4 wejścia USB 3.0, wejścia VGA, DisplayPort i HDMI. Na dwa głośniki też znalazło się miejsce. Sam monitor posiada jeden przycisk zasilania z tyłu, którym możemy również nawigować w ustawieniach monitora.

AOC G2590PXG2

2. Konstrukcja

Sam w sobie monitor jest łatwy w dostosowaniu do użytkownika, możemy go przesuwać w płaszczyźnie góra dół, pochylać do przodu i odchylać do tyłu, a nawet obracać wokół własnej osi. Posiada on solidną podstawę, której stelaż ułatwia organizację kabli. Bardzo podoba mi się wzór graficzny, jaki na nim zastosowano.

AOC G2590PXG2

3. Rozdzielczość i kolory

Jako że lubię podbitą cyfrową poświatę w monitorach, tak w naszym AOC-u było to kompletnie zbędne. Kolory naprawdę są satysfakcjonujące, tak samo, jak rozdzielczość FullHD. Co naprawdę robi wrażenie to te 144Hz. Jest to bardzo duży przeskok z 60hz, które mamy w standardowych monitorach. Osobiście wolałem troszkę zmniejszyć jasność, żeby oszczędzić moim oczom wysiłku, lecz mamy w nim też opcję podobną do filtru światła niebieskiego, którą posiada system Windows 10.

AOC G2590PXG2

4. Możliwości

Jako że jest to monitor gamingowy, starałem się wycisnąć z niego jak najwięcej w grach komputerowych. Grając na nim np. w CS:GO, miałem swego rodzaju przewagę nad przeciwnikiem, gdyż przez taką częstotliwość odświeżania widziałem przeciwnika szybciej niż on mnie! Natomiast gdy podbijałem świat w Europie Universalis IV, gdzie musiałem szybko nawigować mapą oraz manewrować jednostkami, płynnie przesuwający się obraz bardzo ułatwiał mi zadanie.

Jednakże pamiętajcie, że bez odpowiedniej karty graficznej, dobry monitor jest praktycznie bezużyteczny. Dlatego zawsze, gdy chcemy zaopatrzyć się w nowy monitor, powinniśmy sprawdzić, czy nasza karta graficzna jest w stanie uciągnąć jego parametry. Z moją Sapphire Pulse RX 5000 wszystko chodziło, jak należy i byłem mega z niej zadowolony.

AOC G2590PXG2

Podsumowując

Jako wielki fan esportu oraz drużyny G2 Esports byłem bardzo podekscytowany, gdy otrzymałem na testy monitor wyprodukowany specjalnie dla nich. Byłem z niego bardzo zadowolony, był przyjemny w użytkowaniu. Polecam go, jeżeli szukacie monitora, który pomoże Wam zwiększyć poziom satysfakcji grania w gry komputerowe.

AOC G2590PXG2

Co myślisz o monitorze?