Recenzja – AOC I2481FXH

AOC I2481FXH

Już dawno nie recenzowałem dla Was monitora, ale w końcu przyszedł na to czas. Nie ukrywam, że mam trochę zaległości w recenzjach ze względu na to, że niektóre musiały wcześniej ujrzeć światło dzienne, ale i też z powodu rozpoczęcia nowego projektu #MobilneTajemnice. Jednak w końcu była chwila wolnego i ze spokojnymi myślami mogę Wam przedstawić moje odczucia związane z monitorem AOC I2481FXH.

Jako że jest teraz okres świąteczny, to może Wam się przydać recenzja/opinia niektórych sprzętów, bo przecież teraz jest masa promocji na różne urządzenia i naprawdę można upolować coś fajnego.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

AOC I2481FXH został wyposażony w porty:

  • VGA
  • HDMI x 2
  • Wyjście słuchawkowe

Zabrakło mi tutaj DVI lub DisplayPort, ale przynajmniej za to dostajemy dwa razy złącze HDMI i może to nawet wystarczyć. Fajnie, że producent też pomyślał o osobach ze starszymi sprzętami i ten monitor wyposażył w stare złącze VGA. Według mnie tyle złączy wystarczy do swobodnej pracy na tym monitorze, pamiętać też trzeba, że ten monitor nie jest zbyt drogi.

Przekątna matrycy IPS wynosi 23,8”. Rozdzielczość Full HD w tym monitorze jest bardzo dobra i w zupełności wystarcza jak na jego możliwości.

Co myślisz o monitorze?

2. Konstrukcja

Monitor został wykonany z dobrego plastiku. Plastik w górnej części monitora jest matowy, ale odciski zbiera bardzo dobrze. W dolnej części ten plastik jest błyszczący i może zbierać nie tylko odciski placów, ale i też rysy. Na to trzeba uważać, bo chyba jednak chcemy, aby monitor wystarczał i wyglądał najlepiej, to trzeba o to dbać. Jego stopka jest wykonana z dobrego stopu metalu i trzeba powiedzieć, że monitor przy niej nie buja się i najważniejsze, wygląda ona bardzo ładnie i jest w stylu minimalistycznym. Powiedzieć też muszę o ramkach, które jak na tańszy monitor są ultra cienkie. Nie ukrywam, że monitor zdobył moje serce nie tylko minimalistyczną stopką, ale i też tymi małymi ramkami.

Co myślisz o monitorze?

3. Rozdzielczość i kolory

Myślałem, że matryca 23,8” będzie zbyt mała jak dla mnie. Za dużo do mnie monitorów przychodzi z większymi matrycami i już strasznie się do tego przyzwyczaiłem. Na szczęście szybko przestawiłem się na ten rozmiar monitora i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu z tym związanego. Nawet muszę przyznać, że napotkana rozdzielczość w tym monitorze w zupełności wystarcza, a jest to oczywiście rozdzielczość Full HD. W sprawie kolorów to muszę powiedzieć, że nie jest źle, ale nie jest też aż tak super. Chociaż dla zwykłego użytkownika kolory będą idealne i nic nie będzie trzeba w nich zmieniać. Niestety w niektórych momentach zdarzało mnie się, że coś mi nie odpowiadało. Szczególnie miałem to przy obróbce zdjęć. Jednak aż tak w dużym stopniu to nie przeszkadzało.

Co myślisz o monitorze?

4. Możliwości

Czy ten monitor ma jakieś ukryte/dodatkowe funkcje? Nie zbyt, ale z jednej strony jest to dobre, bo nie musimy przepłacać za niektóre rzeczy lub funkcje, które i tak w codziennym użytkowaniu nie będziemy z nich korzystać. Tak naprawdę, to w takim monitorze niczego nie brakuje i nie potrzeba w nim nawet głośników. Nie oszukujmy się, że jakby nawet producent wyposażył ten monitor w głośniki, to za dobre by one nie były i prawie nikt z nich by nie korzystał. Dlatego dobrze, że o takich zbędnych rzeczach AOC zapomniał i cena przez to mogła być o wiele mniejsza.

Co myślisz o monitorze?

Podsumowując

AOC I2481FXH to dobry monitor do zastosowań domowych/biurowych. Dla osób, które zajmują się zawodowo obróbką grafiki/zdjęć lub montażem filmów ten monitor nie wystarczy, ale dla osób, które tylko przeglądają internet lub pracują na dokumentach, to ten monitor będzie idealny. Naprawdę mało można zarzucić temu monitorowi. Nie jest najgorszy ani najlepszy. Jest po prostu dobry i miło się z niego korzysta. Dlatego z wielką przyjemnością mogę polecić Wam ten monitor.

Co myślisz o monitorze?

Co myślisz o monitorze?