Recenzja – Divoom Pixoo 64

Divoom Pixoo 64

Na testy ze sklepu MP3Store dotarła do mnie ramka Bluetooth od firmy Divoom. Od razu muszę się Wam przyznać, że pierwszy raz mam styczność z tą marką, mimo iż na blogu jest kilka recenzji głośników tego producenta. Co ważne, to ja ich nie testowałem, ale postanowiłem przetestować tą właśnie ramkę i jak się ona u mnie spisała? O tym przeczytacie poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Divoom Pixoo 64 to wielofunkcyjna ramka (wyświetlacz) LED Pixel Art z obsługą WiFi. Pikselowy panel LED 64 × 64 łączy się z aplikacją w telefonie poprzez naszą domową sieć i dzięki temu w łatwy sposób możemy spersonalizować naszą ramkę, aby wyświetlała to, co my chcemy. Pixoo 64 możemy ustawić w trzech pozycjach: postawić na półce/biurku, powiesić na ścianie lub powiesić na oknie (np. jako witryna kawiarni).

Wymiary tego urządzenia wynoszą: 262 × 261,4 × 17,8 mm. Waga to zaledwie 740g, a paleta barw RGB daje nam nieograniczoną ilość możliwości, jak wykorzystać ramkę LED w swoim biurze, pokoju lub nawet w sklepie. Co jeszcze jest ważne, to Divoom Pixoo 64 posiada mikrofon, przy którym możemy wizualizować muzykę na ekranie i dzięki temu nasze pomieszczenie podczas imprezy/posiadówki nie musi być nudne.

Divoom Pixoo 64

2. Moje wrażenia

Divoom Pixoo 64

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego produktu? To tak naprawdę mogę Wam powiedzieć, że cyfrowa ramka spisywała się idealnie w moim domowym biurze, a także nawet i po zakończonej pracy. Divoom głównie wyświetlał mi pogodę i wszystkie informacje potrzebne mi podczas dnia, kiedy tylko jednak było już po pracy i przychodzili goście, to na ramce można było wyświetlić wiele innych ciekawych rzeczy lub wizualizację, która reagowała na muzykę w tle. Pixoo 64 jest również przystosowane do tego, aby używać go w tle na kamerce, jak np. streamujemy — wyświetlamy wtedy liczbę naszych obserwujących lub napis. Wszystko dostosowujemy do siebie i pod siebie, nawet możemy tworzyć własne obrazki, które mają się ruszać lub być statyczne.

Kiedy jednak już zapada zmrok i mamy już iść spać, to bez problemu można w ramce ustawić czas wygaszania się i ponownego uruchamiania w określonych godzinach. Dzięki temu ramka nie świeci nam niepotrzebnie w pokoju, a co trzeba też przyznać, to świeci ona bardzo mocno. Również co muszę dodać, to tekst na Pixoo jest czytelny nawet z dalszej odległości, więc bez przeszkód można odczytać, chociażby pogodę z drugiego końca pokoju.

Divoom Pixoo 64

Podsumowując

Divoom Pixoo 64 nie jest tanią ramką, więc czy warto inwestować w taki gadżet? Tak naprawdę to sami musicie sobie na to odpowiedzieć, a to dlatego, że musicie zadać sobie pytanie: Do czego będzie Wam ta ramka potrzebna? Oczywiście jest ona fajnym gadżetem i np. pokazywanie pogody, wyświetlanie innych informacji jest bardzo wygodne i teraz bez tego ciężko mi jest się przestawić na sprawdzanie pogody w telefonie. Też jest ważne to, czy działacie w internecie i chcecie mieć ładny i fajny gadżet w tle, który będzie wyświetlał Wam np. Wasz nick. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo i to od Was zależy, jak to będziecie chcieli używać. Osobiście polecam Pixoo 64, bo jest to naprawdę fajny sprzęt do domu i biura.

Divoom Pixoo 64

Co sądzicie o tej ramce?