Recenzja – Hisense E76GQ

Hisense E76GQ

Na testy trafił do mnie kolejny telewizor od Hisensa. Tym razem jest to model Hisense E76GQ, który jest telewizorem Smart TV z rozdzielczością Ultra HD. Jak sprawdził się on w moim domowym biurze i czy byłem z niego zadowolony? Przekonacie się o tym poniżej.

Co warto na początku powiedzieć, to telewizor ma ekran o przekątnej 50 cali, a panel użytkownika to VIDAA U5. Testowany przeze mnie model to już trzeci telewizor od Hisensa i mogę Wam szczerze powiedzieć, że w dalszym ciągu system jest dla mnie trochę niezrozumiały, a też przez to, że nie wszystkie aplikacje można na niego pobrać. Brakuje mi w tych telewizorach większej swobody i możliwości pobierania aplikacji jak np. na Android TV. Rozumiem, że Hisense chce wyróżniać się czymś, ale według mnie wyróżnia się sprzętem i wyglądem, ale za to oprogramowaniem nie musi.

 1. Specyfikacja
 2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Hisense wyposażył ten telewizor w porty:

 • CI+ V1.4
 • HDMI x 3
 • USB 2.0
 • USB 3.0
 • S/PDIF
 • Wejście audio
 • Wyjście słuchawkowe
 • Tunery RF x 2
 • Wejście AV
 • Eternet RJ45

Oczywiście jest to Smart TV, więc ten model został wyposażony w WiFi oraz Bluetooth, przez który możemy sparować się z zewnętrznymi głośnikami lub telefonem, aby to właśnie z telefonu puszczać muzykę na telewizorze. E76GQ ma ekran o rozmiarze 50 cali w rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840 × 2160 px w proporcjach 16:9. Ekran posiada matrycę działającą w technologii DLED z odświeżaniem 60 Hz. Ekran posiada również technologię HDR10 i HDR10+, a wspiera to wszystko Dolby Vision i od razu mogę powiedzieć, że obraz przy serialach, które wspierają tę technologię lub filmach jest świetny! Dwa głośniki 10W wspierane przez Dolby Atmos spisują się tak, jak trzeba i przez cały okres testów nie musiałem tego telewizora podłączać do zewnętrznego głośnika.

Hisense E76GQ

2. Moje wrażenia

Hisense E75GQ

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego modelu Hisensa? Szczerzę mogę Wam powiedzieć, że nie jest źle. Obraz jest naprawdę super, a dźwięk jest czysty, wyraźny, a także donośny. Oglądanie seriali, filmów, czy innych treści na tym telewizorze było miłą odskocznią od dnia codziennego, a także od pracy. Ekran 50-calowy jest duży jak na wielkość tego urządzenia, a to wszystko ze względu na małe ramki, które robią robotę. Dzięki Dolby Vision obraz jest naprawdę bardzo nasycony i czerń jest znakomita — szczególnie jak odpalamy jakiś film/serial, który obsługuję tę technologię. Oczywiście możliwość prezentacji zdjęć lub filmów na tym TV odbywała się bez problemu, czy to za pomocą USB, czy po sieci WiFi. Brakuje mi jedynie w tych telewizorach większej swobody pobierania aplikacji, bo jednak chciałbym włączyć sobie muzykę ze Spotify, a nie mogę lub obejrzeć coś na Playerze. Na szczęście jedno i drugie można załatwić poprzez Bluetooth i WiFi, także o to nie musimy się bać.

Hisense E76GQ

Podsumowując

Hisense E76GQ nie jest tanim telewizorem, więc czy warto zastanawiać się nad tym modelem? Tak naprawdę jest to bardzo fajny model, z super ekranem i głośnikami, nie brakuje mu nic oprócz większej możliwości pobierania aplikacji. Co ważne, to telewizory Hisense z systemem VIDAA obsługują komendy głosowe po polsku, więc również każdy będzie mógł w szybki sposób zmienić kanał, wyszukać coś lub zmieniać głośność, bez szukania odpowiedniego przycisku na pilocie. Osobiście polecam ten telewizor i polecam zobaczyć go w sklepie na własne oczy.

Hisense E76GQ

Co sądzisz o tym telewizorze?