Recenzja – Jabra Elite 7 Pro

Jabra Elite 7 Pro

Jakiś czas temu dotarły do mnie słuchawki na testy Jabra Elite 7 Pro. Testuje je od dłuższego czasu, ponieważ trochę po drodze aktualizacji się pojawiło i usprawniły słuchawki, a także pokazało mi to, że Elite 7 Pro to nie tylko świetne słuchawki do słuchania muzyki lub uprawnia z nimi sportu.

Najważniejsza w tym modelu jest zaawansowana technologia dźwięku Jabra MultiSensor Voice, która usprawni zawsze i wszędzie naszą jakość połączeń.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki wykonane są z plastiku, ale jest to plastik bardzo dobrej jakości i jest on matowy, a nie błyszczący. Etui również jest wykonane z plastiku, ale na szczęście nie rysuje się bardzo szybko, więc przez dłuższy czas stacja dokująca wygląda jak nowa. Słuchawki są małe, a nawet w połączeniu z etui nie zajmują dużo miejsca w kieszeni, a tym bardziej w plecaku/torbie. Etui również jest bardzo płaskie, szczególnie jak ma możliwość ładowania indukcyjnego i dzięki niemu nasze słuchawki wytrzymują na baterii ok. 28/29 godzin. Producent deklaruje, że słuchawki powinny wytrzymać na jednym ładowaniu do 8 godzin, a przy połączeniu ze stacją dokującą do 30 godzin. Wynik jest naprawdę imponujący, szczególnie że możemy w każdej chwili odłożyć słuchawki na ładowarkę indukcyjną i nie przejmować się tym, że w pewnym momencie słuchawki nam się rozładują. Co jest również ważne, to wszystko jest bardzo dobrze spasowane i nic nie lata.

Jabra Elite 7 Pro

2. Moje wrażenia

Jabra Elite 7 Pro

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego modelu? Od momentu dostarczenia ich przez kuriera nie mogłem wyjść z podziwu, jak dobrze to działa. Jakość dźwięku nie tylko podczas połączeń jest super, ale także przy słuchaniu muzyki ten dźwięk jest świetny. Słuchawki znalazły u mnie rolę nie tylko do słuchania muzyki, ale także do uprawnia wszelakiego sportu czy też do pracowania. Do ANC (aktywnej redukcji szumów) w tym modelu nie mogę nic zarzucić, Jabra bardzo dobrze daje sobie z tym radę i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Największą zaletą tego modelu jest minimalizm, a także długi czas na baterii, ponieważ zdarzały się momenty, że przez 2 tygodnie nie ładowałem etui i już myślałem, że coś się zepsuło. Kiedy więcej z nich korzystałem, czyli nie tylko słuchałem muzyki, ale również pracowałem i potrzebowałem ich przy różnych konferencjach, to spokojnie bateria w etui starczyła mi na tydzień. Nikt również przy konferencjach online nie skarżył się u mnie na mikrofon, wyraźnie mnie było słychać, a ja ich wyraźnie słyszałem. Więc czego chcieć więcej.

Jabra Elite 7 Pro

Podsumowując

Jabra Elite 7 Pro nie są najtańszymi słuchawkami, ale także na całe szczęście nie są najdroższe jak na to, co one sobą oferują. U mnie słuchawki spisały się bardzo dobrze i mogę z czystą przyjemnością je każdemu polecić. Jeżeli szukacie fajnych słuchawek, które długo trzymają na baterii, mają bardzo dobre ANC, a dźwięk jest świetny, to zdecydowanie możecie spojrzeć właśnie na ten model. Nadaje się on do wszystkiego, a szczególnie dźwięki IP57. Jedną i tak z największych zalet tego modelu są mikrofony, które świetnie działają nie tylko przy konferencjach online, ale także przy rozmowach telefonicznych.

Jabra Elite 7 Pro

Co sądzisz o tych słuchawkach?