Recenzja – HTC Desire 20+

HTC Desire 20+

O HTC dalej mało w internecie, a na Mobilnym blogu mogliście przeczytać recenzję aparatów w modelu HTC Desire 21 Pro 5G. Dzisiaj przyszedł czas, aby to pokazać Wam możliwości aparatów w telefonie HTC Desire 20+ – jak u mnie się on sprawdził i, czy mogę go Wam polecić? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

HTC Desire 20+

HTC wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 5 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 5 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Jedynie, na co można zwrócić uwagę to na kolory, które momentami odbiegają od tych w rzeczywistości. W tym modelu HTC musi poprawić balans bieli, ponieważ w innych modelach nie było takiego problemu. Oczywiście mamy na pokładzie automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, jednak kiedy włączymy automatyczny HDR, to tryb AI nie będzie działać — tak samo na odwrót. Jednak nie mogę powiedzieć, że źle oba tryby wypadają, ponieważ dzięki automatycznemu HDR rozpiętość tonalna na zdjęciach jest odpowiednia, a przy trybie AI kolory nie są przesadzone, jak to bywa u innych producentów.

Pochmurna pogoda - HTC Desire 20+

Pochmurna pogoda - HTC Desire 20+

3. Słoneczna pogoda

Kiedy mamy słoneczną pogodę zdjęcia wypadają o wiele lepiej. Oczywiście jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na taki telefon, jednak kolory są o wiele lepsze. Polecam mieć uruchomiony automatyczny HDR zamiast trybu AI, ponieważ to właśnie przy nim zdjęcia będą miały lepszą rozpiętość tonalną, a także cienie nie będą takie duże. Dodatkowo ma ten model szeroki kąt, jednak jest on trochę biedny i zdjęcia z niego nie zachwycają. Mimo to głównym aparatem zrobimy naprawdę bardzo ładne zdjęcia, nie tylko na wycieczkach, ale także i w domu na co dzień.

Słoneczna pogoda - HTC Desire 20+

Słoneczna pogoda - HTC Desire 20+

4. Zdjęcia makro

HTC wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro. Jest to jednak tylko 2 Mpx i zdjęcia z tego aparatu nie wychodzą najlepiej. Warto do tego typu zdjęć używać głównego aparatu, który spisuje się o niebo lepiej i dzięki też dużej przesłonie, głębia ostrości na zdjęciach jest bardzo ładna — dobrze oddziela tło od głównego obiektu. Przynajmniej szczegółowość i kolory są wtedy znacznie lepsze. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym modelu trybu portretowego, którym to zrobimy dosyć ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - HTC Desire 20+

Zdjęcia makro - HTC Desire 20+

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to w obu warunkach oświetleniowych nie można narzekać. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Kolory są poprawne i jest to plus dla HTC. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są tylko lekko poszarpane i rozmazane. Przy sztucznym oświetleniu również jakość i szczegółowość zdjęć jest w porządku. Nawet kolory przy takim oświetleniu są w porządku i tutaj balans bieli sobie radzi całkiem nieźle.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 20+

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 20+

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu spisuje całkiem nieźle, jednak zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych nie będą jakieś zadowalające. Tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia typu selfie tylko w dobrych warunkach oświetleniowych. Wtedy na pewno każdemu przypadną do gustu. Jednakże wspomnieć trzeba o tym, że kolory są poprawne, a szczegółowość jest zadowalająca jak na taki model.

Przednia kamerka - HTC Desire 20+

7. Zdjęcia nocne

Jeżeli chodzi o zdjęcia nocne, to w trybie automatycznym wykonamy dosyć jasne zdjęcia. Jednak od razu polecam wykonywać zdjęcia w trybie nocnym, ponieważ zdjęcia są wtedy o wiele jaśniejsze i bardziej szczegółowe. Oczywiście mamy także tryb profesjonalny, jednak większość z Was na pewno ani razu go nie uruchomi. Więc przy zdjęciach nocnych polecam skorzystać z trybu nocnego, kiedy to będziemy chcieli się pochwalić swoim zdjęciem nie tylko przed znajomymi, ale także w mediach społecznościowych.

Zdjęcia nocne - HTC Desire 20+

Zdjęcia nocne - HTC Desire 20+

8. Próbka nagrania

HTC Desire 20+ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. W każdej rozdzielczości możemy włączyć i wyłączyć stabilizację, jednak od razu powiedzieć muszę, że nie jest ona powalająca. Co do samych filmów, to powiedzieć mogę, że wyglądają one bardzo dobrze — szkoda, że nie można nagrywać w szerokim kącie. Statyczne filmy spokojnie nagramy tym telefonem i nawet autofocus działa bardzo szybko. Przy tym modelu to lepiej mieć gimbal.

Podsumowując

HTC Desire 20+

HTC Desire 20+ nie jest drogim telefonem, więc czy warto się nad nim zastanawiać? Telefon sam w sobie spodobał mi się bardzo i świetnie się u mnie spisywał. Nie mogłem na niego narzekać i też powiedzieć mogę, że o wiele lepiej robić nim zdjęcia, niż filmy. Jeżeli szukacie naprawdę fajnego telefon z aparatami, które pozwolą nam na wykonanie ciekawych pamiątek, to zdecydowanie wybierzcie ten model.

Zdjęcia wykonane HTC Desire 20+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?