Recenzja – Huawei 360 Panoramic VR Camera

Huawei 360 Camera

Ostatnio zostałem zaskoczony tajemną przesyłką od producenta Huawei. Myślałem, że będzie w niej jakiś telefon, ale coś była ona za mała i nie wiedziałem co w niej będzie. Ku mojemu zdziwieniu, otrzymałem do testów akcesorium na USB typu C. Oczywiście była to tytułowa kamerka 360 o dumnej nazwie: Huawei 360 Panoramic VR Camera. Pozwólcie, że we wpisie będę tę kamerkę nazywać po prostu Huawei 360 Camera.

Czy według mnie ta kamerka jest warta zakupu? I jak mnie się z niej korzystało podczas całego testu? Zaraz się dowiecie, ale na początku krótki opis specyfikacji.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Huawei tę kamerkę wyposażył w dwa aparaty o matrycach 13 Mpx z przesłoną f/2.1.

Kąt widzenia tych kamer wynosi aż 185 stopni i co ważne, to łączenie obu zdjęć w tej kamerce wygląda lepiej niż w ostatniej testowanej przeze mnie modułu 360 stopni do Motoroli. Zdjęcia są wykonywane w rozdzielczości 5K, a filmy w rozdzielczości 2K.

Kamerka została wykonana z dobrego lecz błyszczącego plastiku, który niestety będzie zbierać nie tylko rysy, ale i odciski palców. Na szczęście wraz z urządzeniem producent dodaje nam materiałowy pokrowiec, który jest nawet miły w dotyku.

2. Moje wrażenia

Huawei 360 Camera w moim odczuciu jest dosyć fajnym akcesorium dla urządzeń wyposażonych w USB typu C, bo to jest ważne, że tę kamerkę możemy używać w innych telefonach, a nie tylko w urządzeniach tego producenta. Wystarczy pobrać aplikację, odwrócić do góry nogami telefon i zacząć zabawę. Co mnie zaskoczyło, to że prosto z tej aplikacji mamy możliwość uruchomienia transmisji na żywo na portalach takich jak YouTube lub Facebook.

Najważniejsze pytanie, czy tą kamerką da się wykonać ładne zdjęcia lub filmy? Przyznać muszę, że jakość zdjęć i filmów jest nawet przyzwoita, chociaż można dopatrzyć się prześwietleń, które momentami psują zdjęcia. Jednak nie zmienia to faktu, że ze znajomymi można mieć niemałą zabawę przy wykonywaniu zdjęć lub filmów 360 stopni. Na pewno będzie to ciekawa pamiątka na późniejsze chwile.

Takie pamiątki nadają się do wrzucania na różne portale społecznościowe, bo ich jakość i szczegółowość jest naprawdę bardzo dobra. W końcu zdjęcia są w rozdzielczości 5K. No i oczywiście jaki efekt będzie, szczególnie, wtedy kiedy zrobimy sobie zdjęcie 360 stopni na wczasach. Naprawdę super i szczerze jakbym miał tylko wystarczającą sumę pieniędzy to sam bym zakupił taki gadżet.

Niestety mankamentem tego urządzenia jest, że pasuje tylko do urządzeń z USB typu C, ale no jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to nowy standard i większość urządzeń jest już wyposażone w najnowszy port USB.

Podsumowując

Huawei 360 Panoramic VR Camera to ani nie drogie, ani nie tanie akcesorium do naszego telefonu. Chyba lepiej zapłacić te prawie 500 zł, niż kupować droższą kamerę 360 i bawić się z przerzucaniem zdjęć z kamery do telefonu lub komputera. Tak naprawdę, jeżeli nie interesują Was takie gadżety, to nawet nie ma sensu się rozglądać się za nimi, a jeżeli ciekawią, to proponuje rozejrzeć się właśnie za Huawei 360 Camera. W moim odczuciu jest to fajny sprzęt i dobrze nada się na różnych okolicznościach, bo nawet w pomieszczeniu radzi sobie całkiem dobrze. Dlatego z czystym sercem mogę polecić tę małą zabaweczkę do telefonu.

Co sądzisz o tym akcesorium?