Fototest – Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi Redmi 6A

Jakiś czas temu testowałem dla Was Xiaomi Redmi 6. Dzisiaj mam dla Was recenzję aparatów właśnie w młodszym bracie Redmi 6, czyli w Xiaomi Redmi 6A. Warto też zaznaczyć, że ten telefon jest tani i jest nawet fajnym urządzeniem, ale czy główny aparat radzi sobie w różnych warunkach oświetleniowych? Zaraz się przekonacie.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was na rozpakowanie tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty. Jeden z nich znajduje się na tylnej obudowie i posiada matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej wychodzą dobrze i są nawet jasne, ale niestety nie jest tak zawsze dobrze. W niektórych momentach cienie są strasznie duże i mocne, mimo że HDR jest w trybie automatycznym. Jednak i tak trzeba powiedzieć o kolorach, które jak na to urządzenie są dobre i porównując je do innych tańszych urządzeń, jest super. Xiaomi mogłoby trochę jeszcze popracować nad trybem HDR w tym urządzeniu, bo jak były na tyle dobry jak w innych urządzeniach to Redmi 6A byłby ciekawą propozycją do zakupu.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi 6A

Pochmurna pogoda - Xiaomi Redmi 6A

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody jest również dobrze tak jak przy pochmurnej pogodzie. Zdjęcia mają dużo szczegółów i jakość jest na bardzo dobrym poziomie, a co ważne to te urządzenie, można już kupić do 400 zł. Szok, prawda? Xiaomi to trzeba przyznać, że niektóre telefony zrobią naprawdę bardzo dobrze. W sprawie kolorów nie muszę nic mówić, że jest źle, bo jest naprawdę dobrze. Niestety nie wszystko może być takie super, a mam na myśli cienie, które są momentami dosyć mocne. Naprawdę Xiaomi powinno pomyśleć o poprawie trybu HDR.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi 6A

Słoneczna pogoda - Xiaomi Redmi 6A

4. Zdjęcia makro

Co mnie zaskoczyło, to aparatem w tym telefonie można zrobić naprawdę w porządku zdjęcia i ku mojemu zdziwieniu głębia ostrości nawet przy tak ciemnej przysłonie wygląda dobrze i ładnie oddziela tło od głównego obiektu. Co do jakości i szczegółowości jest bardzo dobrze i chyba nie muszę tego ukrywać, bo nawet widzicie to na przykładowych zdjęciach. Kolory są również dobre i mają w sobie to coś, co może się podobać innym.

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi 6A

Zdjęcia makro - Xiaomi Redmi 6A

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Aparatem w tym telefonie da się wykonać dobre zdjęcia w pomieszczeniach, nawet przy sztucznym oświetleniu. Jednak niestety mam drobne zarzuty co do balansu bieli, który momentami się myli, przez co kolory są czasami albo za cieple, albo za zimne. W sprawie szczegółowości i jakości powiem tyle, że jest dobrze i ogromne brawa dla Xiaomi. Do reszty to nie mogę się przyczepić, chociaż trzeba jeszcze wspomnieć, że po lewej stronie na zdjęciach mogą pojawić się poszarpane krawędzie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi 6A

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Redmi 6A

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka w tym telefonie nie jest najlepsza, ale co się dziwić jak telefon kosztuje mniej niż 400 zł. W średnich warunkach oświetleniowych nie jest aż tak źle, ale niestety nie uchronimy się od szumów i ziarna na zdjęciach. W dobrych warunkach oświetleniowych jest o wiele lepiej i nie spotkamy się wtedy z nieszczęsnymi szumami. Chociaż i tak muszę pochwalić balans bieli, który działa w tym urządzeniu nawet dobrze i byłem tym faktem bardzo zdziwiony.

Przednia kamerka - Xiaomi Redmi 6A

7. Zdjęcia nocne

Tym telefonem nie za bardzo uda się zrobił jasne zdjęcie w nocny, szczególnie w trybie automatycznym. W trybie ręcznym jest całkiem inaczej, bo wtedy zdjęcia wychodzą o wiele jaśniejsze. Chociaż i tak trzeba powiedzieć o tym, że nawet w trybie ręcznym mogą pojawić się szumy, a w trybie automatycznym szumów w dużej ilości nie znajdziemy. Jednak i tak trzeba zanotować, że w drugim trybie zdjęcia będą na tyle jasne, że będzie można zauważyć, co znajduje się na różnych fotografiach.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi 6A

Zdjęcia nocne - Xiaomi Redmi 6A

8. Przykładowe wideo

Xiaomi Redmi 6A potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD i co najważniejsze przy tej rozdzielczości mamy możliwość uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu. Naprawdę rzadko się to zdarza, nawet w trochę droższych urządzeniach. Dlatego trzeba pochwalić za to Xiaomi. Co do nagrania, to jest dobrze. Jakość i szczegółowość są na przyzwoitym poziomie, nawet kolory są ładne, chociaż w niektórych miejscach można napotkać problemy z prześwietlonym kadrem. W sprawie stabilizacji to powiem tylko tyle, że jak na EIS to mogło być o wiele lepiej. Obraz pływa i czasami aż za bardzo. Jeżeli chodzi o autofocus, to działa on nawet sprawnie i na to narzekać nie można.

Podsumowując

Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi Redmi 6A to bardzo tanie urządzenie z nawet dobrym aparatem. Jednak do kogo ten aparat będzie najlepszy, bo przecież kilka lub nawet kilkanaście wad ma. Otóż ten telefon i w nim aparat bardziej mierzy do osób, które już nie mają pieniędzy na to urządzenie, a robią okazjonalnie zdjęcia. Najważniejsze jest to, że nawet zdjęcia wykonane tym urządzeniem będą nadawać się na różne portale społecznościowe. Redmi 6A zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i szczerze, chyba już nie znajdziemy żadnego tańszego sprzętu z aż tak dobrym aparatem w tej półce cenowej. Dlatego mogę go Wam polecić.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Redmi 6A -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?