Recenzja – Huawei MateView

Huawei MateView

Przedpremierowo w moje ręce trafił najnowszy monitor Huawei, który jest pierwszym premium monitorem tej marki. Moja mina była bezcenna, kiedy dowiedziałem się, że będę miał go wcześniej na testach. Dlaczego? Jest to jak dla mnie świetny monitor, który już mi zaimponował na prezentacji. Nie jest to zwyczajny monitor do biura czy domu, bo można go wykorzystać w wielu sytuacjach, o których Wam zaraz napiszę.

Na początku powiedzieć Wam i tak mogę, że jak zobaczycie ten monitor na wystawie w sklepie, to Wam się spodoba! Jego minimalistyczna i elegancka stylistyka, to jedna z wielu rzeczy, która przyciąga oko. Nie jest, to może tani monitor, bo aktualnie kosztuje ok. 2600 zł. Jednak na pewno niebawem jego cena będzie maleć i będzie to idealny sprzęt do naszego domu, domowego biura lub do normalnego biura. Oczywiście mając urządzenia Huawei, zwiększamy tak nasz ekosystem.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Huawei wyposażył ten monitor w porty:

  • USB-C (port zasilania)
  • USB-C
  • 3 x USB 3.0
  • HDMI
  • MiniDP
  • Złącze audio

Jak widać, jest to bardzo nowoczesny monitor, który nie posiada już żadnych analogowych złączy. Wybierając taki monitor, musimy już patrzeć na to, żeby to właśnie był nowy komputer stacjonarny (np. Huawei) lub laptop. Jedną i tak z ciekawszych funkcji, o których będę później pisać, jest możliwość podpięcia się do tego monitora bezprzewodowo, także nie musimy myśleć o kablach lub jak podłączymy nasz komputer z monitorem, ponieważ można to wykonać też i takim sposobem. W zestawie wraz z monitorem otrzymujemy kabel USB-C na USB-C i kabel miniDP na DP. Więc jeżeli ktoś chce podłączyć swój zestaw poprzez HDMI, to musi się w taki kabel zaopatrzyć.

Huawei MateView

2. Konstrukcja

Monitor zostaw wykonany z bardzo dobrej jakości aluminium. Więc przez ten aspekt możemy już mówić o produkcie premium. Ekran oczywiście ma na sobie powłokę odbijającą refleksy, a ramki są bardzo cienkie. Ekran w tym monitorze również jest ruchomy w górę i w dół, więc możemy go dostosować pod każde swoje potrzeby. Ekran przez te cienkie ramki wydaje się ogromny, ale też dzięki temu monitor sam w sobie jest znacznie mniejszy i mieści się nam na biurku. Nie mogłem na nic narzekać przy tym monitorze, nawet mogę powiedzieć, że monitor świetnie prezentuje się na biurku i będzie to zaleta dla wielu osób.

Huawei MateView

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca IPS z rozdzielczością 4K+. Oczywiście nie mamy tutaj proporcje 3:2, ale to już od razu można zauważyć, że ekran jest inny. Mimo wszystko bardzo dobrze pracuje się na takim monitorze i na takim ekranie — jest to kwestia przyzwyczajenia, a także sposobu pracy. Matryca ma wielkość 28,2-cala. Przy optymalnej odległości od monitora nie widać żadnych poszarpanych krawędzi, czy też pojedynczych pikseli. Dodatkowo mamy tutaj HDR400, także nie musimy się bać o czernie, a także o kolory, ponieważ mamy tutaj odwzorowanie barw sRGB. Częstotliwość odświeżania monitora wynosi 60 Hz.

Jeżeli chodzi o same kolory, to naprawdę nie można na to narzekać. Są one świetnie odwzorowane i bardzo dobrze nasycone. Bardzo przyjemnie nie tylko pracuje się na tym monitorze, ale także ogląda filmy czy seriale. Przy korzystaniu z tego monitora nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu, a dzięki małym ramkom i dużej matrycy możemy momentami wtopić się w ekran.

Huawei MateView

4. Możliwości

Jakie możliwości ma ten monitor? Już o kilku mogliście usłyszeć, ale to nie wszystko. Zacznijmy od tego, że w monitorze znajdują się bardzo dobre głośniki, które w zupełności wystarczają przy oglądaniu filmów/seriali, a nawet przy słuchaniu muzyki. Będąc dalej przy stopce, to na samej stopce znajduje się NFC, dzięki któremu w szybki sposób połączymy się z naszym monitorem poprzez telefon Huawei i wyświetlimy nasz ekran telefonu bezprzewodowo na ekranie. Oczywiście wcześniej warto połączyć monitor z naszą siecią Wi-Fi, aby też monitor mógł automatycznie pobierać sobie wszystkie aktualizacje. Monitor także posiada bluetooth, więc możemy sobie do niego podpiąć myszkę i klawiaturę bezprzewodową lub inne akcesoria (np. głośnik/głośniki). To nie koniec, ponieważ do obsługi naszego monitora mamy także Smart Bar, który znajduje się na dolnej krawędzi ekranu i dzięki nim możemy poprzez dotyk sterować naszym monitorem, a także różnymi funkcjami, takimi jak np. głośność.

Huawei MateView

Podsumowując

Huawei MateView to super monitor i świetnie mi się z niego korzystało. Monitor sam w sobie nie jest tani i wiadomo, bo jednak przy takiej ilości funkcji trudno, aby ten monitor był tani. Przez cały okres testów byłem z niego bardzo zadowolony i jeżeli tylko będzie okazja za jakiś czas, wiem, że będę celował w podobny monitor albo nawet i taki. Dzięki bezprzewodowym funkcjom przyjemnie korzystało się z tego monitora i mogłem na nim pracować nie tylko poprzez komputer, ale także tablet lub telefon. Naprawdę jest to świetny monitor i jeżeli tylko możecie go zobaczyć w sklepie na wystawie, to zobaczcie te kolory i jak on wygląda — na pewno się w nim zakochacie.

Huawei MateView

Co myślisz o monitorze?