Recenzja – Huawei Sound Joy

Huawei Sound Joy

Na testy trafił do mnie głośnik Huawei Sound Joy, czyli pierwszy przenośny głośnik marki Huawei. Jak sprawdził się on u mnie i czy mogę go polecić? Przekonacie się z tej recenzji.

Co mogę na początku powiedzieć, to ten głośnik mnie zaskoczył. Miałem u siebie już kilka głośników od tego producenta, jednak były to głównie głośniki domowe. Teraz przyszedł czas, na głośnik przenośny, który jest naprawdę zaskakujący, jednak ma kilka wad, które powinien Huawei wyeliminować przy najbliższej jego aktualizacji (podczas moich testów pojawiła się aktualizacja, ale niestety nadal one są).

 1. Specyfikacja
 2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Huawei Sound Joy:

 • 4-elementowy system audio Devialet
 • 26 godzin działania na jednym ładowaniu
 • NFC
 • IP67
 • Szybkie ładowanie (obsługa ładowania o mocy 40 W)
 • Bluetooth 5.2
 • Parowanie dwóch głośników
 • Współpraca ze smartwatchem
 • Asystent głosowy

Jak widać, ten głośnik posiada naprawdę dużo funkcji i jest wyposażony w wiele ciekawych rzeczy. Na pewno jedną z ciekawszych jest święcący się ring, który nie tylko pokazuje nam poziom baterii głośnika, czy jesteśmy podłączeni, ale także dodaje nam trochę imprezowego nastroju, jak słuchamy muzyki. Oczywiście nie muszę wspominać o Huawei Share, bo to przy urządzeniach Huawei jest logiczne, że mamy wszystko w jednym ekosystemie i za pomocą jednego dotknięcia możemy połączyć się z głośnikiem i puszczać z niego muzykę. Fajnie, że Huawei dodaje nam sznurek do tego głośnika, dzięki temu łatwiej jest przenosić go, a nawet możemy sobie go gdzieś zaczepić — np. na plecaku. W sprawie baterii to producent deklaruje 26 godzin działania na jednym ładowaniu. Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Otóż ja ładowałem głośnik raz/dwa razy w tygodniu — w zależności od tego, w jakim stopniu go używałem, a używam go dosyć często wieczorami. Czy to tylko przy spędzaniu miło wieczoru, czy podczas kąpieli — dobrze, że głośnik posiada IP67 i niestraszna jest mu woda.

Huawei Sound Joy

2. Moje wrażenia

Huawei Sound Joy

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego głośnika? Szczerzę mogę Wam powiedzieć, że na dźwięk nie mogłem narzekać i jest to naprawdę bardzo przyjemny głośnik. Spokojnie rozkręcimy nim imprezę lub puścimy muzykę do relaksowania się w domu lub na spacerze. Jednak brakuje mi w nim np. zmiany muzyki tył/przód z poziomu urządzenia — mamy tutaj asystenta głosowego, ale też nie zawsze chce on zadziałać tak, jak my chcemy. Dodatkowo denerwowało mnie w tym modelu to, że za każdym razem jak uruchamiałem głośnik, to nie łączył się on automatycznie z ostatnim połączonym urządzeniem, tylko wchodzi w tryb parowania — do poprawy Huawei, no chyba, że tak chcieliście. Na szczęście bateria i świetny dźwięk sprawia, że zapominamy o tych problemach. Co jeszcze jest fajne w tym głośniku, to na pewno gest potrząsania i łączenia się z drugim Sound Joy — dzięki temu możemy zrobić sobie dźwięk stereo i rozstawić dwa takie głośniki w pokoju lub na jakimś biwaku/ognisku. Uważam, że jest to naprawdę udany sprzęt i mam nadzieję, że Huawei jeszcze poprawi te kilka błędów aktualizacją.

Huawei Sound Joy

Podsumowując

Huawei Sound Joy nie jest taki drogi, jakbyśmy patrzyli na inne głośniki z takimi funkcjami i oczywiście z takim dźwiękiem. Jeżeli szukacie naprawdę fajnego przenośnego głośnika, to możecie się zastanowić właśnie nad nim, bo jest on naprawdę super i można się przy nim dobrze bawić — rozkręci nie jedną imprezę. Ogólnie będę każdemu polecać ten głośnik i na pewno się na nim nie zawiedziecie. Jeżeli macie możliwość sprawdzenia go w sklepie, to zróbcie to.

Huawei Sound Joy

Co sądzisz o tym głośniku?