Recenzja – Lenovo L27i

Lenovo L27i

Dostałem propozycję od Lenovo przetestować ich najnowszy monitor L27i, oczywiście jak mogłem się nie zgodzić. Zobaczyłem czarną wersję na stronie producenta i na prasówkach i po prostu zakochałem się w nim. Naprawdę wygląda pięknie, chociaż może i podstawka nie jest minimalistyczna, to i tak jego stylistyka strasznie mnie się spodobała. Mówię Wam serio! Dobra, design to design, ale czy matryca w tym monitorze się spisuje? Za moment będziecie mogli się przekonać.

Pytanie do Was, czy korzystaliście kiedykolwiek z monitorów Lenovo? Ja się przyznam, że nie. Od kiedy testuje monitory tego producenta, to muszę przyznać, iż są one bardzo dobre i dziwie się, że aż tak mało się o nich mówi.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Lenovo L27i został wyposażony w porty typu:

  • HDMI
  • VGA
  • Wyjście słuchawkowe

Czy to mało? Trochę i tak, brakuje mi tutaj złącza takiego, jak DVI lub DisplayPort, ale z drugiej strony, jeżeli mamy złącze HDMI, to tak naprawdę więcej nie potrzeba. Wiele osoby mimo to korzysta częściej z tego HDMI niż np. DisplayPort, a o Thunderbolt już nie wspomnę, więc można powiedzieć, że Lenovo poszło w stronę minimalizmu i jest to nawet dobre. Przynajmniej nie ma tu tylko przestarzałego złącza VGA. Warto też wspomnieć o tym, że monitor (nawet w części z prawie całą elektroniką) jest płaski i dodaje mu to szczypty minimalizmu.

Przekątna matrycy IPS wynosi 27 cali. Rozdzielczości Full HD, którą ma ten monitor w stu procentach, nie przeszkadza w codziennej pracy nie tylko w dokumentach, ale i też przy grafikach i filmach (amatorskich).

Lenovo L27i

2. Konstrukcja

Monitor ten został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku, na którym czasami możemy zostawić nasze odciski palców, ale jak nie będziemy go cały czas przenosić i dotykać, to dodatkowe czyszczenie nie będzie wymagane. Dodatkowo trzeba opowiedzieć o górnej i bocznych ramkach, które są cienkie i bardzo mało zauważalne. Przy 27 calach całkowicie o nich zapominamy, co innego jest z dolną ramką, na której jest logo i wszystkie przyciski funkcyjne. Jeżeli chodzi o całą konstrukcję tego monitora, to można tylko powiedzieć o tym, że jest dobra i podczas testów nie zauważyłem żadnych problemów z zawiasami, czy chwiejącym się monitorem.

Lenovo L27i

3. Rozdzielczość i kolory

Matryca 27-calowa z rozdzielczością Full HD daje sobie radę przy codziennej pracy na tym monitorze. Podczas trwania testów nie napotkałem żadnych problemów, tak samo mogę powiedzieć o pojedynczych pikselach, których nie uświadczymy przy optymalnej odległości od monitora. Co do kolorów, to można powiedzieć tyle, że są one dobre, a nawet bardzo dobre, chociaż trzeba mieć świadomość tego, że nie są one takie jak przy profesjonalnych monitorach i matrycach (to logiczne). Czy na pewno każdy kolor jest taki jaki powinien być? Oczywiście, że tak i nawet biały jest biały, a czarny jest czarny (chociaż nie jest aż tak mocno nasycony).

Lenovo L27i

4. Możliwości

Czy ten monitor ma jakieś ukryte/dodatkowe funkcje, o których warto wiedzieć?  Tak naprawdę to nie, ponieważ jest to zwykły, bardzo ładny monitor (kolor czarny najlepszy). L27i ma wszystko, co potrzebuje każdy monitor do pokoju lub domowego biura. Czego chcieć więcej i po co przepłacać? Nie widzę żadnego sensu, a nawet patrząc na cenę tego monitora, to można powiedzieć, że wyjście audio, które znajduje się, przy wszystkich złączach jest dodatkiem, którego mało kto zauważy i będzie korzystać. Warto przepłacać za np. głośniki? Wątpię w to.

Lenovo L27i

Podsumowując

Lenovo L27i to monitor, który można spotkać w naprawdę atrakcyjnych cenach, a naprawdę ten komputer może się podobać. Dlaczego? Design Lenovo L27i to strzał w dziesiątkę. Tak naprawdę nic więcej nie można powiedzieć, jego minimalizm i cienkość będzie przemawiał do większości osób, które chcą mieć ładne stanowisko pracy. Najważniejsze o czym nie można zapomnieć to, że ten monitor łączy ze sobą styl, ale i funkcjonalność. Naprawdę przyjemnie korzystało mnie się z tego monitora przez cały okres testowy i nie mogę powiedzieć o nim złych rzeczy. Chociaż jak dla mnie sama stopka mogłaby być mniejsza, ale to drobiazg. Jednak i tak powiem, że warto zastanowić się nad zakupem tego modelu, bo naprawdę mało jest monitorów w tej cenie z dobrej jakości matrycą jak i wyglądem.

Lenovo L27i

Co myślisz o monitorze?