Fototest – Wiko View 2

Wiko View 2

Jak możecie wiedzieć lub nie, to w tym roku Wiko w Polsce zaprezentowało swoje najnowsze telefony z serii View 2. Jakiś czas temu już miałem przyjemność testować aparaty w modelu View 2 Pro, który (jak nazwa wskazuje) jest mocniejszym telefonem od View 2, ale czy aparaty w tym urządzeniu muszą być gorsze niż w wersji Pro? Nie, lecz czy w tym przypadku jest tak samo? Przekonacie się poniżej.

Zanim przejdziecie dalej, to serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko View 2

Wiko ten telefon wyposażył w dwa aparaty. Jeden na tylnej obudowie z matrycą 13 Mpx i przesłoną f/2.0.

Drugi aparat na przodzie został wyposażony w matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody są bardzo dobre, ponieważ ich jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie. Co trzeba podkreślić, to to, że przecież w urządzeniach Wiko nie zawsze były dobre aparaty, ale od wyjścia Wiko WiM na rynek zaczęło się to zmieniać, oczywiście na lepsze. Dlatego nawet to, że zdjęcia podczas takiego oświetlania nie są zbyt jasne, to i tak trzeba pochwalić producenta za aparat i oprogramowanie w telefonie Wiko View 2. Dodatkowo trzeba powiedzieć o automatycznym HDR w aplikacji aparatu, który jak widać, radzi sobie całkiem nieźle, chociaż bywają momenty, że nie zawsze załapie. Muszę też wspomnieć o kolorach, ponieważ już trochę tych telefonów od producenta Wiko się u mnie przewinęło i prawie każdy model miał problemy z balansem bieli. Od serii View 2 już tego nie widzę i dzięki temu kolory przy takim oświetleniu można porównać do kolorów w droższych urządzeniach.

Pochmurna pogoda - Wiko View 2

Pochmurna pogoda - Wiko View 2

3. Słoneczna pogoda

Zacznę od końca, czyli od kolorów. Przy oświetleniu w pochmurnej pogodzie wspominałem, że tam kolory są dobre. Tutaj przy słonecznej pogodzie można powiedzieć, że też są dobre, ale niestety przez to, że czasami HDR się nie uruchomi, a co za tym idzią cienie, które mogą odstraszać. Jednak nie jest to aż tak złe, bo wtedy zdjęcia mają swój urok, ale wiem, że nie każdy może lubić takiego typu zdjęcia. Nie zmienia to faktu, że jakość i szczegółowość zdjęć podczas takiego oświetlenia jest dobra, a czasami nawet bardzo dobra — zależy od światła w danej sytuacji.

Słoneczna pogoda - Wiko View 2

Słoneczna pogoda - Wiko View 2

4. Zdjęcia makro

Wiko View 2 nawet przy jednym aparacie potrafi ładnie rozmyć tło i mówię to serio, może nie jest to taka mocna głębia ostrości jak przy innych telefonach z jaśniejszą przesłoną, ale trzeba pamiętać, ile ten telefon kosztuje i jaką ma przesłonę. Chociaż i tak trzeba powiedzieć o tym, że autofocus bardzo dobrze sobie radzi i sprawie wyostrza nawet na mniejszych obiektach, dzięki czemu są one wyraźne i mają dużo szczegółowości. Jako ciekawostkę (chociaż w telefonach Wiko już to jest znane), można powiedzieć o trybie Super Pixel, który pozwala nam na wykonanie zdjęcia w dużym rozmiarze, dzięki czemu z łatwością będzie można wydrukować dobre jakościowo zdjęcie kwiatka i nie tylko. Czy coś jeszcze trzeba dodać? Myślę, że nie, ponieważ w dobrych warunkach oświetleniowych aparat w tym telefonie radzi sobie dobrze.

Zdjęcia makro - Wiko View 2

Zdjęcia makro - Wiko View 2

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Trzeba powiedzieć, że aparat w tym telefonie dobrze sobie radzi przy oświetleniu w pomieszczeniu. Nawet w sztucznym oświetleniu zdjęcia wychodzą szczegółowe i jasne, najważniejsze, że HDR działa dobrze i cienie nie są duże, a są lekkie i małe. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że kolory są poprawne i nie są zbyt mocne lub nawet i wyblakłe. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że krawędzie nie są poszarpane, tak jak to bywa w niektórych telefonach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko View 2

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko View 2

6. Przednia kamerka

Przednie kamerki z urządzenia na urządzenie się poprawiają i co ważne, to w urządzeniach Wiko widać dużą poprawę. Naprawdę nie wiedziałem, że będzie aż tak dobrze. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są naprawdę szczegółowe i ich jakość również stoi na wysokim poziomie. No i trzeba wspomnieć jeszcze o balansie bieli, który jak widać, radzi sobie bardzo dobrze oraz, że nawet niektóre urządzenia nie radzą sobie tak dobrze z balansem bieli.

Przednia kamerka - Wiko View 2

7. Zdjęcia nocne

Niestety aparat w tym telefonie nie jest stworzony do zdjęć w nocy. Tryb automatyczny i tryb nocny niezbyt radzi sobie w takich warunkach, chociaż i tak trzeba wspomnieć, że tryb nocny radzi sobie o wiele lepiej. Jednak i tak takie zdjęcia nie nadają się na portale społecznościowe, chociaż znajomym można pokazać, bo może coś zauważą. Mam wielką nadzieję, że Wiko w swoich nowych modelach poprawiło przynajmniej tryb nocny i będzie on mógł mierzyć z droższymi urządzeniami.

Zdjęcia nocne - Wiko View 2

Zdjęcia nocne - Wiko View 2

8. Przykładowe wideo

Ten telefon może nagrywać materiały w rozdzielczości Full HD i co najważniejsze, to przy tej rozdzielczości mamy możliwość włączenia stabilizacji, którą chwali się Wiko – tak naprawdę ma się czym chwalić. Co do nagrania, to można powiedzieć, że jest nawet w porządku, ale niestety czasami podczas rejestrowania obrazu mamy problemy z szybką zmianą ekspozycji. Jeżeli chodzi o stabilizację, to naprawdę trzeba przyznać Wiko, że dobrze ją zrobiło i obraz może być płynny, nawet przy cyfrowej stabilizacji. Dodam jeszcze, że niestety View 2 ma odrobinę problemy z autofocusem podczas nagrywania i trzeba mu odrobinę w tym pomóc.

Podsumowując

Wiko View 2

Wiko View 2 nie kosztuje zbyt dużo, jeżeli popatrzymy na jego możliwości nie tylko fotograficzne, ale i użytkowe. Jestem dla Was zawsze szczery i mogę powiedzieć, że teraz naprawdę można zacząć się interesować, co tworzy francuski producent telefonów. Wcześniej telefony tego producenta były takie sobie, teraz mają coś więcej i naprawdę mają szansę podbić rynek, ponieważ są to tanie urządzenia z dobrymi podzespołami i funkcjami. Dlatego mogę ten telefon polecić osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią i nie będą jeszcze robić zdjęcia w nocy.

Zdjęcia wykonane Wiko View 2 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?