Recenzja – Meizu EP52 Lite

Meizu EP52 Lite

Jakiś czas temu dostałem propozycję od sklepu GearBest przetestowania bezprzewodowych słuchawek Meizu EP52 Lite. Szczerze to jakoś sceptycznie do tego podszedłem, bo nie testowałem nigdy słuchawek, ale przecież trzeba otwierać się na nowe rzeczy i doznania, to i przyjąłem propozycję i oczekiwałem paczki.

Kiedy paczka do mnie dotarła, to od razu zacząłem testować te słuchawki, bo chciałem je nie tylko porównać z moimi słuchawkami HTC USonic. Oczywiście też chciałem sprawdzić, czy zadeklarowany czas na baterii przez producenta jest prawdą, czy tylko zwykłą deklaracją na stronie i opakowaniu.

Za moment się będziecie mogli wszystkiego przekonać, ale na samym początku trzeba powiedzieć o specyfikacji tych słuchawek.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Główne cechy Meizu EP52 Lite:

• Elastyczny, odporny na pękanie i zapobiegający starzeniu się materiał TPE
• Konstrukcja magnetyczna, łatwa do przechowywania i przenoszenia ze sobą
• Doskonała membrana z włókien, zapewnia wysoką jakość i zrównoważoną jakość dźwięku
• Wodoodporność IPX5
• Transmisji Bluetooth w promieniu 10 m
• Pełne naładowanie w ciągu 1,5 godziny, obsługa połączenia przez 6 godzin, słuchanie muzyki przez 8 godzin i gotowość przez 200 godzin

Czy w rzeczywistości wszystko się sprawdza? Tak i muszę również przyznać, że słuchawki wytrzymywały spokojnie 8h słuchania muzyki. Chciałem to tak bardzo sprawdzić, że zapisywałem sobie, kiedy uruchamiałem muzykę na słuchawkach i kiedy przestawałem jej słuchać. O rozładowaniu akumulatora dowiadujemy się poprzez dźwięk w słuchawkach (oczywiście po angielsku). Jeżeli chodzi o ładowanie, to niestety z tym bywało różnie, bo to zależy, czym będziecie ładować te słuchawki. W zestawie dostajemy tylko sam kabel USB, a niestety adapter musimy mieć własny np. z telefonu, chociaż zawsze można podłączyć te słuchawki do komputera i je ładować. Pamiętać tylko trzeba, że przez USB dłużej będą się ładować niż przez normalne gniazdko.

Meizu EP52 Lite

2. Moje wrażenia

Po dłuższych testach tych słuchawek już mam nie jedno zdanie o nich, ale już od razu mogę powiedzieć, że nie są takie złe, jakby to mogło się wydawać. Oczywiście porównując je do swoich słuchawek HTC USonic, to Meizu z HTC nie ma co porównywać, bo może być wielkie rozczarowanie. Dlatego też postanowiłem sprawdzić te słuchawki z innymi w podobnej cenie i wiecie co? W obu sytuacjach było naprawdę dobrze, a nawet śmiem powiedzieć, że Meizu EP52 Lite były głośniejsze. No jednak możemy te słuchawki pogłośnić nie tylko na telefonie, ale i też na wielofunkcyjnym pilocie. Jeżeli chodzi o wielofunkcyjny pilot, to nie miałem z nim problemów i nawet przyzwyczaiłem się do uruchomiania i wyłączania słuchawek za pomocą przytrzymywania środkowego przycisku.

Jeżeli chodzi o użytkowanie tych słuchawek, to muszę powiedzieć, że nie narzekałem na nie. Uszy po nich mnie nie bolały, słuchawki również nie wypadały z uszu, bo na całe szczęście dostajemy w zestawie wymienne gumki. Według mnie i tak najważniejsze jest, żeby podczas słuchania muzyki nie czuć żadnego dyskomfortu i tak rzeczywiście było. Dodatkowo muszę też powiedzieć, że zdarzało mi się rozmawiać przez te słuchawki, ale niestety tak jak one są dobre do słuchania muzyki, tak do rozmów za bardzo się nie nadają. Z osobą, którą rozmawiałem, strasznie cicho mnie słyszała i momentami musiałem głośniej powiedzieć, aby mnie normalnie usłyszała. Jak dla mnie jest to minus, bo nie każdy chce szybko się rozłączyć ze słuchawkami. aby odebrać telefon, bo niestety mikrofon zbyt czuły nie jest.

Meizu EP52 Lite

Podsumowując

Meizu EP52 Lite to fajne i tanie słuchawki, które możemy kupić sobie w sklepie GearBest. Naprawdę słuchawki są warte swojej ceny i nigdy bym się nie spodziewał, że Meizu może zrobić takie fajnie i przede wszystkim głośne słuchawki. W sumie to nawet nie wiedziałem, że Meizu robi takie akcesoria. Dopiero przy propozycji przetestowania tych słuchawek zobaczyłem, jakie to rzeczy tworzy ten producent i muszę stwierdzić, że jest nawet tego dużo. Jednak jeżeli szukacie fajnych bezprzewodowych słuchawek, które nawet długo wytrzymują na baterii i mają dobre brzmienie, to polecam właśnie te. Na pewno się nie zawiedziecie.

Słuchawki możecie kupić tutaj -> MEIZU EP52 LITE (z kodem MOBIFOTO możecie kupić te słuchawki już za 63,80 zł!)

Meizu EP52 Lite

Co sądzisz o tych słuchawkach?