Recenzja – Netatmo Inteligentna Kamera Domowa

Netatmo Inteligentna Kamera Domowa

Cześć, ostatnio na testy dotarła do mnie Inteligentna Kamera Domowa od Netatmo. Jest to bardzo fajne urządzenie, które pozwoli bardziej dbać o bezpieczeństwo w naszym domu. Było to moje pierwsze spotkanie z tego typu urządzeniem. Nie spodziewałem się, że taka kamera domowa może być na tyle użyteczna i inteligentna. Zapraszam do recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Inteligentna Kamera Domowa od Netatmo wykonana jest w większości z aluminium. Kamera jest w kształcie walca i ma wymiary 45 × 45 × 155 mm. Z przodu mamy kamerę o matrycy 4 Mpx i rozdzielczości 1920 × 1080. Kamera posiada pole widzenia 130°, a to wynagradza nam brak możliwości obracania kamerą, ponieważ obiektyw kamery obejmuje bardzo duży obszar monitorowanego pomieszczenia. Z przodu oprócz obiektywu, kamera posiada diodę, która oznacza pracę oraz diody podczerwieni, które służą oświetleniu pomieszczenia po zmroku oraz bardzo czuły mikrofon.

Z tyłu kamera ma miejsce na kartę pamięci microSD, wejście micro USB i gniazdo Ethernet RJ-45. Producent oprócz samej kamery i zasilacza, wraz z kablem micro USB, dostarcza nam kartę microSD o pojemności 8 GB. Kamera może obsługiwać karty do 32 GB. Dobrze, że producent umieścił w niej gniazdo Ethernet, ponieważ WiFi może czasem mieć problemy i rozłączać się z naszą kamerką, a tak mamy pewność stabilnego połączenia z siecią, ale dobrze też, że mamy wybór między WiFi a kablem.

Do Inteligentnej Kamery Domowej od Netatmo mamy oczywiście dedykowaną aplikację. Posiada ona wiele opcji. Mamy, możliwość oglądania, co się aktualnie dzieje, niestety z lekkim opóźnieniem. Musi minąć kilka sekund, zanim zobaczymy coś, co się stało przed chwilą. W podglądzie możemy przybliżać obraz, aby zobaczyć szczegóły na nagraniu. W aplikacji mamy godzinowy spis aktywności, jakie zarejestrowała kamera oraz spis, kiedy, któryś z członków naszej rodziny ostatni raz był zauważony w monitorowanym pomieszczeniu. Kamera posiada wiele opcji, które można ustawić właśnie w tej aplikacji. Na przykład, możemy ustawić, kiedy kamera ma nagrywać i kiedy ma nas informować o jakiś zdarzeniach w pomieszczeniu.

A ktoś może zapytać, gdzie ta kamera jest inteligenta. To postaram Wam się pokazać, na czym polega moim zdaniem jej inteligencja. Kamera ma możliwość po kilkukrotnej kalibracji każdego członka rodziny, wykrywania, kiedy dana osoba pojawia się w obszarze kamery. Kamera też wykrywa, zwierzęta i w zależności od naszych ustawień może reagować lub nie robić nic, jeśli pojawi się nasz pupil.

Netatmo Inteligentna Kamera Domowa

2. Moje wrażenia

Kamera domowa od Netatmo bardzo mi przypadła do gustu. Działała bez zarzutu. Miałem ją podłączoną po WiFi i ani razu mi się nie rozłączyła. Szkoda, że producent nie dał możliwości powieszenia tej kamery, a w co niektórych przypadkach lepiej taką kamerę gdzieś zamocować, niż aby ona sobie stała. Postawienie jej na szafce lub innym miejscu to jedyna opcja, ale nie musimy się martwić, że ta kamera będzie nam szpeciła naszą szafkę, ponieważ kamera wygląda bardzo ładnie.

Podczas testów tej kamery zauważyłem, że kamera bardzo się nagrzewa, ale raczej nie będzie to nikomu przeszkadzać, ponieważ nie za często będziemy dotykali tej kamery. Bardzo muszę pochwalić jakość oraz jasność nagrania po zmroku. Bardzo dużo widać na nagraniach nocą, więc jeśli będzie się coś działo po zmroku w naszym domu, to na nagraniu będziemy widzieć wszystko w dobrej jakości.

Kamera reaguje na każdy ruch, jaki zauważy. W niektórych momentach się myliła i wykrywała moją głowę (a bardziej włosy), jako zwierzę. Jak pojawiała się jakaś obca osoba, to od razu dostawałem o tym komunikat w aplikacji i mogłem ją dodać do członków rodziny lub nie. Zdziwiła mnie, jak dobrze reagowała na mojego kota. Z reguły go zauważała i się nie myliła. Były momenty, że kot był jak agent i kamera go nie wykrywała, ale był widoczny w jej kadrze.

Netatmo Inteligentna Kamera Domowa

Podsumowanie

Inteligentna Kamera Domowa od Netatmo jest bardzo dobrą, choć trochę drogą kamerą. Posiada bardzo dużo możliwości, ładny wygląd oraz jest bardzo dobrze wykonana. Jakość nagrań z niej jest na bardzo wysokim poziomie i zadowoli każdego. Wykrywanie ruchu w większości sytuacji działa bardzo dobrze. Polecam ją każdemu, komu zależy na bardzo dobrej jakości, posiada jakieś zwierzę i nie chce, żeby kamera reagowała za każdym razem, jak się pojawia nasz pupil w kadrze oraz posiada większy budżet.

Co sądzisz o tej kamerce domowej?