Recenzja – Nokia T20

Nokia T20

Na testy jakiś czas temu dotarł do mnie tablet Nokia T20. Bardzo dawno nie miałem u siebie standardowego tabletu na androidzie, który nie miał jakiś dodatkowych funkcji lub nawet klawiatury, lub rysika. Jak spisał się u mnie ten jeden z pierwszych nowszych tabletów od Nokii? Przekonacie się o tym poniżej.

Do czego można używać tabletu Nokii lub co najbardziej cechuje ten tablet? Tak naprawdę poza standardowymi funkcjami androida, długą baterią i trwałym wykonaniem, to niczym specjalnie nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jedną z nowości, które zauważyłem to Google Kids Space, ale pewnie większość osób już to zna.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran

1. Mobilność urządzenia

Nokia T20 to tak naprawdę multimedialna zabawka, która też przy okazji pomoże nam z nauką i pracą. Na pokładzie mamy Androida, dzięki któremu będziemy w stanie zainstalować tak naprawdę każdą aplikację, która będzie nam potrzebna — szczególnie te, które przydadzą nam się do oglądania filmów/seriali, czy nawet do czytania książek. Brakowało mi przy tym tablecie klawiatury lub rysika, bo tak naprawdę głównie możemy używać tego tabletu do multimediów i przeglądania stron, czy poczty elektronicznej w np. podróży. Tablet co też ważne jest bardzo dobrze wykonany i lekki, bo waży zaledwie ok. 465 g. Wielkość ekranu to 10,4-cale i jego rozdzielczość to 2K. Dodatkowo z tyłu mamy 16 Mpx aparat, a z przodu mamy 5 Mpx — oba aparaty spisują się w porządku i jak to na tablet jest okej — do wideokonferencji spokojnie wystarczy.

Producent informuje nas, że tablet powinien wytrzymać 10 godzin oglądania filmów lub 15 godzin przeglądania stron na jednym ładowaniu. Jak to się u mnie sprawdziło? Tak naprawdę przy oglądaniu jednego odcinka serialu wieczorem lub w wolnej chwili przeglądanie stron internetowych skutkowało tym, że momentami przez 2 tygodnie nie musiałem pamiętać o ładowarce i podłączać tabletu do ładowania. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo niewiele tabletów może pochwalić się długim czasem na baterii i dzięki temu w podróży nie musimy się martwić, że w połowie naszego ulubionego filmu lub serialu rozładuje się nam bateria.

Nokia T20

Nokia T20 - zdjęcia

Nokia T20 - zdjęcia

2. Rozmiar

Wymiary tego tabletu wynoszą: 247,6 mm x 167,5 mm x 7,8 mm. Jak widać, nie jest to jakiś duży tablet i gruby, a jego jedną z większych zalet to na pewno głośniki i złącze jack, które pozwoli nam na podpięcie po kablu zewnętrznych głośników lub słuchawek. Tablet w rękach trzyma bardzo dobrze i co ważne, to ta Nokia nie jest ciężka, waży ok. 465 g. Przy dłuższym oglądaniu filmów/seriali np. w łóżku nie odczujemy zmęczenia rąk od np. zbyt ciężkiego sprzętu i niewygodnego do trzymania. Nokia T20 nie ma żadnych trybów pulpitu, czy innych tego typu funkcji, więc potwierdza to tylko, że jest to standardowy tablet z Androidem.

W takiej obudowie również zmieścił się 10-calowy ekran, który pozwala nam nie tylko na swobodne oglądanie seriali, ale także na przyjemne czytanie książek czy gazet, a nawet stron internetowych.

Nokia T20

3. Ekran

Tak jak wspomniałem już wyżej, mamy tutaj ekran 10-calowy, a dokładniej 10,4 cale. Jest to ekran z rozdzielczością 2K. Dzięki temu możemy zobaczyć więcej szczegółów i krawędzie ekranu nie są poszarpane. Oglądanie seriali, czy przeglądanie mediów to czysta przyjemność. Również dzięki Google Kids Space możemy dla naszego dziecka wygospodarować przestrzeń na jego gry i rozrywkę. Dzięki temu dziecko w podróży nie musi się nudzić, a jak już wiemy, bateria w tym tablecie wytrzymuje na naprawdę długo.

Co do kolorów reprezentowanych na tym wyświetlaczu, to nie ma źle. Kolory są bardzo dobrze odwzorowane i przy oglądaniu filmów lub nawet zdjęć z wakacji nie zauważymy żadnych problemów.

Nokia T20

Podsumowując

Nokia T20 nie jest drogim tabletem, ale czy warto się zastanawiać nad jego zakupem? Tak naprawdę byłem z niego zadowolony przez cały okres testów, jednak trzeba pomyśleć, czy na pewno nam się przyda. Jest to standardowy tablet z super ekranem, głośnikami i świetną baterią. Jednym z plusów również jest Android i 3 lata aktualizacji (tym Nokia się również mocno chwali). Ten tablet jest idealny do rozrywki i do podróży, trochę gorzej do pracy, ale można spokojnie na nim sprawdzić pocztę, czy nawet się pouczyć. Brakuje mi w zestawie klawiatury lub etui, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego. Jeżeli szukacie fajnego tabletu, to możecie zastanowić się nad tym modelem.

Nokia T20

A co Ty sądzisz o tym tablecie?