Recenzja – realme 8i

realme 8i

Na testy trafił do mnie realme 8i, czyli można powiedzieć, że trochę ulepszona, a zarazem okrojona wersja modeli realme 8. Jak sprawdził się u mnie ten model i czy byłem z niego zadowolony? Przekonacie się tego z tej recenzji.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme 8i

realme wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.1

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie dzięki 50 Mpx matrycy. Mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do automatycznego HDR, to sprawdza się on tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Tryb AI już trochę gorzej działa w tym modelu, a to dlaczego? Otóż momentami za mocno nasyca kolory, przez co zdjęcia wychodzą nienaturalnie, a czasami wręcz kolory są mocno przekłamane. Tak naprawdę nie mogę na nic narzekać, tylko jedynie na kolory i realme powinno jeszcze nad tym popracować, szczególnie w tych tańszych modelach.

Pochmurna pogoda - realme 8i

Pochmurna pogoda - realme 8i

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia również wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie, jedynie znowu kolory są trochę przekoloryzowane, a także czasami źle odwzorowane — jest to głównie wina trybu AI, ale też balans bieli, nie radzi sobie tak, jak trzeba i momentami trzeba próbować kilka razy, żeby uzyskać chciany efekt. Przyznać mogę, że da się tym telefonem wykonać ładne zdjęcia z podróży lub z naszej codzienności. Brakowało mi strasznie w tym telefonie szerokiego kąta, ale no trudno, nie można mieć wszystkiego.

Słoneczna pogoda - realme 8i

Słoneczna pogoda - realme 8i

4. Zdjęcia makro

realme wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to tylko 2 Mpx, więc cudownych zdjęć nim nie zrobimy. Głównym aparatem udaje się zrobić ładne zdjęcia, a szczególnie wtedy, kiedy wyłączymy sztuczną inteligencję. Głębia ostrości wygląda bardzo ładnie z głównego aparatu i to wszystko dzięki jasnej przesłonie. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy, który spisuje się dosyć dobrze, ale żadnej rewelacji nie ma — wykonamy poprawne zdjęcia z rozmytym tłem i tyle.

Zdjęcia nocne - realme 8i

Zdjęcia nocne - realme 8i

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem nie wychodzą źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba, oczywiście co jedynie wypada źle, to kolory. Na jakość i szczegółowość zdjęć nie można narzekać. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane — przynajmniej nad tym realme się postarało. Przy sztucznym oświetleniu jest również dobrze, jeżeli chodzi o szczegółowość i jakość zdjęć. Co zauważyłem, to przy takim oświetleniu kolory znacznie częściej wychodzą poprawne, niż przy naturalnym oświetleniu, co jest bardzo dziwne — realme do poprawy!

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 8i

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 8i

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest dosyć dobra, przynajmniej w niej nie zauważyłem problemów z kolorami. Zdjęcia także w średnich warunkach oświetleniowych są odpowiednie i można wykonać sobie dosyć ładną pamiątkę. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą zadowolone. Przy lepszym oświetleniu zdjęcia wychodzą oczywiście jeszcze lepiej. Przynajmniej na przedni aparat w tym modelu nie można narzekać tak jak na tylny aparat ze względu na oprogramowanie.

Przednia kamerka - realme 8i

7. Zdjęcia nocne

Telefonami realme można czasami wykonać bardzo ładne zdjęcia w nocy i będą one na tyle jasne, że można się nimi pochwalić przed znajomymi. Tym telefonem w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcia, które będziemy mogli nie tylko pokazać znajomym, ale także będziemy mogli je wstawić na swoje media społecznościowe. Oczywiście w tym modelu nie zabrakło także trybu nocnego i trybu profesjonalnego. Jeżeli chodzi o tryb profesjonalny, to jeżeli nie potraficie z niego korzystać, to lepiej skorzystajcie z trybu automatycznego lub nocnego — z trybu nocnego zdjęcia wychodzą jaśniejsze, a także kontrast jest o wiele większy.

Zdjęcia nocne - realme 8i

Zdjęcia nocne - realme 8i

8. Próbka nagrania

realme 8i ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, jedyna stabilizacja, jaka jest w tym modelu, to jest ta dodatkowa ultrastabilizacja. Co do samych filmów, to powiedzieć mogę, że nie wyglądają one źle, ale niestety obraz nawet przy dodatkowej stabilizacji strasznie drga i się trzęsie — realme powinno to poprawić, bo w innych modelach tak nie ma. Jedynie statyczne filmy nagramy tym telefonem i będą nam się podobać, bo tak to niestety jest straszna galaretka.

Podsumowując

realme 8i

realme 8i nie jest drogim telefonem, jednak patrząc na to, że z głównym aparatem są straszne problemy z kolorami, to nie wiem, czy będziecie z niego zadowoleni w większości sytuacji. Oczywiście z telefonu korzystało mi się bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Mam też ogromną nadzieję, że realme się weźmie do roboty i poprawi oprogramowanie w tym modelu, bo to mógł być naprawdę udany model do zdjęć, szczególnie że kosztuje ok. 800 zł.

Zdjęcia wykonane realme 8i -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?