Recenzja – Sennheiser CX 7.00 BT

Sennheiser CX 7.00 BT

Jakiś czas temu trafiły do mnie na testy słuchawki Sennheiser CX 7.00 BT. Od razu mogę powiedzieć, że ten model wyglądem strasznie przypomina słuchawki Sennheiser Momentum M2 IEBT. Jednakże, kiedy przyjrzymy się bliżej, to znajdziemy różnice, a dodatkowo różnica jest także w cenie i brzmieniu słuchawek. Czy jest lepiej, czy gorzej? Zaraz się o tym będziecie mogli się dowiedzieć.

Na wstępie chciałbym tylko powiedzieć, że ostatnio polubiłem się z tego typu słuchawkami od Senka i muszę przyznać, że są one bardzo wygodne. Chociaż szkoda, że tytułowy model nie posiadał w słuchawkach magnesu, aby słuchawki się przyczepiały do siebie i nie latały nam — takowy magnes można znaleźć w Momentum M2 IEBT. Mimo tego i tak dobrze korzystało mnie się z tych słuchawek, czy to w domu, czy w łóżku, czy podczas podróży komunikacją miejską lub na mieście. Poniżej będziecie mogli poznać moją całą opinię na temat tych słuchawek.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Sennheiser CX 7.00 BT:

  • klarowność brzmienia
  • dynamiczny bas
  • ergonomiczna i wytrzymała konstrukcja
  • wsparcie apt-X (dźwięk Hi-Fi)
  • parowanie NFC
  • komunikaty głosowe
  • 10 godzin pracy na jednym ładowaniu
  • wsparcie dla USB audio

Te słuchawki nie posiadają, nie wiadomo jakich cech i funkcji, są to zwyczajne słuchawki, które grają bardzo dobrze i jest to najważniejsze. Czego tak naprawdę chcieć więcej? Tak naprawdę nic. Oczywiście fajnie byłoby mieć inteligentne słuchawki lub dobrą aplikację do konfiguracji słuchawek itd., ale tak naprawdę wystarczy nam bardzo dobre brzmienie. Oczywiście Sennheiser daje nam aplikację do konfiguracji tych słuchawek (jak każdych innych), ale niestety w dalszym ciągu jest ona słaba. Przynajmniej miłym dodatkiem jest tutaj NFC, dzięki czemu z łatwością połączymy się z naszym telefonem.

Co do samej baterii, to jest tutaj tak, jak producent deklaruje, czyli słuchawki wytrzymują do 10 godzin na jednym ładowaniu. Przy moim użytkowaniu słuchawek ładowałem je co dwa dni, czasami nawet do półtora dnia. Na szczęście nie przytrafiło mi się, że słuchawki wyładowały się w połowie podróży i za każdym razem wytrzymywały na słabej baterii, aż wrócę do domu — można to uznać za ogromny plus.

Sennheiser CX 7.00 BT

2. Moje wrażenia

Sennheiser CX 7.00 BT

Jakie są moje wrażenia dotyczące użytkowania tych słuchawek? Muszę Wam przyznać, że byłem z nich zadowolony, chociaż dźwięk był odrobinę gorszy niż z Momentum M2. Jednakże jak za tą cenę to i tak było super. Sam dźwięk reprodukowany przez te słuchawki jest czysty, przyjemny i co ważne mają dużo basu (oczywiście, jeżeli słuchamy takich utworów). Przynajmniej przy użytkowaniu tych słuchawek nie czułem żadnego dyskomfortu, tak samo nie przeszkadzał mi pałąk na szyi — jest to niewątpliwy plus tego modelu. Brakowało mi przy tym modelu redukcji szumów, niby gumki dołączone do zestawu miały zapobiegać przedostawania się dźwięków otoczenia do naszego ucha. Próbowałem tego z każdym modelem gumek, ale u mnie niestety żadna para nie działa tak, aby przynajmniej te odgłosy były tłumione. Szkoda i mam nadzieję, że producent pomyśli nad jakąś technologią dla tego typu słuchawek, aby umieszczać w nich aktywną redukcję szumów.

Dodać jeszcze muszę, że cały pałąk w tych słuchawkach jest wykonany z plastiku (nie tak jak w Momentum M2, że część na szyi była obszywana) i obawiałem się tego, że będzie to przeszkadzać (szczególnie w zimie, że będzie on zimny). Na całe szczęście noszenie tego pałąku na szyi nie sprawiało mi żadnego dyskomfortu (nawet aktualnie pod szalikiem) i muszę przyznać, że te słuchawki możemy nosić przez cały rok, bez względu na okoliczności.

Sennheiser CX 7.00 BT

Podsumowując

Sennheiser CX 7.00 BT nie należą do najtańszych słuchawek, ale też trzeba przyznać, że są one tańsze od wspomnianych już kilka razy Momentum M2. Mnie bardzo spodobały się te słuchawki i naprawdę mogę je polecić każdemu. Jeżeli tylko szukasz słuchawek z dobrym, a nawet bardzo dobrym brzmieniem, odpowiednim basem i żeby były one mobilne, to weź pod uwagę ten model — możesz się mocno zdziwić. Oczywiście trzeba trochę za nie zapłacić, ale przyznać muszę, że po ilości testów, jakie przeszedł ten model, mogę powiedzieć, że wyglądają cały czas jak nowe — dobrze to o tym modelu świadczy.

Sennheiser CX 7.00 BT

Co sądzisz o tych słuchawkach?