Recenzja – Sennheiser GSP 670

Sennheiser GSP 670

Niedawno miałem okazję przetestować słuchawki Sennheiser GSP 670. Jest to gamingowy headset, który świetnie sprawdzi się również podczas codziennego użytku. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak sprawdziły się one u mnie podczas testów, to zachęcam do przeczytania recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Sennheiser GSP 670 to solidnie wykonany headset, który sprawdzi się zarówno u gracza, jak i u przeciętnego użytkownika. Słuchawki są bezprzewodowe i posiadają mikrofon, który dobrze sprawdzi się na co dzień. W pudełku oprócz urządzenia znajdziemy także adapter Bluetooth oraz kabel do ładowania słuchawek. Co do jakości wykonania stoi ona na najwyższym poziomie, słuchawki po wyjęciu z opakowania sprawiają wrażenie sprzętu solidnego, starannie wykonanego, oraz dopasowanego do każdych potrzeb. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji perfekcyjnie dopasujemy je do naszej głowy, tak by długie użytkowanie nie sprawiało nam dyskomfortu. Oprócz standardowego dopasowania możemy tutaj regulować również siłę, z jaką słuchawki przylegają do naszej głowy. Słuchawki posiadają pasywne tłumienie, lecz przyznam, że jest naprawdę mocne — duże i miękkie poduszki spisują się świetnie i nie przepuszczają zbyt wiele dźwięków z zewnątrz, a w połączeniu z odpowiednim dopasowaniem słuchawek gwarantują także wygodę użytku. Jeżeli chodzi o zarządzanie słuchawkami, to mamy do tego dostęp z poziomu aplikacji Sennheisera, która daje nam szeroki dostęp do zarządzania dźwiękiem, jaki generuje zestaw słuchawkowy. Dodatkowym atutem w przypadku tego zestawu jest fakt, że możemy jednocześnie odbierać połączenia z telefonu i grać w gry bez zdejmowania słuchawek, dzięki połączeniu się z dwoma urządzeniami jednocześnie za pomocą Bluetooth. Na słuchawkach znajduje się także przycisk, który pozwala zmieniać tryby pracy urządzenia zaprogramowane uprzednio w aplikacji.

Co do samych parametrów technicznych urządzenia to pełne dane znajdziecie na stronie producenta [tutaj].

Sennheiser GSP 670

2. Moje wrażenia

Sennheiser GSP 670

Jak Sennheiser GSP 670 sprawdziły się u mnie w praktyce? Przyznam, że na początku ciężko było się przyzwyczaić do tych słuchawek z racji ich wagi. GSP 670 są solidne i bezprzewodowe, a co za tym idzie, potrzebują akumulatora, co dodatkowo zwiększa wagę sprzętu. Jednakże po kilku dniach całkowicie zapomniałem, że mam je na głowie, z racji na komfort ich użytkowania. Bardzo dobrze leżą na głowie, a miękkie poduszki i szeroki zakres regulacji sprawiają, że nie czujemy zmęczenia nawet po dłuższym czasie użytkowania. Jeżeli chodzi o akumulator, to sprzęt ładowałem co 2/3 dni zależnie od intensywności użytkowania. Na dodatkową pochwałę zasługuje także aplikacja i możliwości, jakie oferuje. Mamy pełny dostęp i możliwość do utworzenia dowolnej ilości profili dźwiękowych — między którymi możemy przełączać za pomocą przycisku na urządzeniu — a każdy z profili możemy dowolnie skonfigurować wedle naszych potrzeb. Jeżeli o mnie chodzi, to słuchawki spisały się świetnie, zarówno w pracy zdalnej, jak i grach, czy przeglądaniu Internetu. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości dźwięku, który dowolnie możemy skonfigurować pod nasz potrzeby. Co do mikrofonu, to jest całkiem dobry jak na te, oferowane w headsetach. Musimy tylko pamiętać, by właściwie skonfigurować go w aplikacji, tak by był dobrze dostosowany do otoczenia, w jakim się znajdujemy, co pozwoli uniknąć wyłapywania niepotrzebnych szumów. Ogólnie rzecz biorąc zestaw słuchawkowy Sennheiser GSP 670, spełnił moje oczekiwania jakości w stosunku do ceny. Nie jest to tani sprzęt, ale jakość, którą oferuje, jest adekwatna do tego, co otrzymujemy. Sennheiser GSP 670

Podsumowując

Zestaw słuchawkowy od Sennheiser GSP 670 to dobry i sprawdzony sprzęt. Solidne wykonanie, wygoda użytkowania i dobra jakość idą tu w parze z ceną. Słuchawki sprawdzą się idealnie zarówno u graczy, jak i zwykłych użytkowników, którzy szukają dobrej jakości słuchawek. Mikrofon może nie powala jakością, ale ostatecznie oceniam go jak najbardziej na plus. Szeroki zakres regulacji i wygoda użytkowania to niewątpliwy atut w przypadku tego sprzętu. Oczywiści sam dźwięk, również pozostaje bez zarzutów, a gdyby coś nam nie pasowało, zawsze możemy wedle potrzeb dostosować go za pomocą aplikacji. Uważam, że jest to sprzęt wart swojej ceny, przeznaczony dla bardziej wymagających osób, które z pewnością docenią jego zalety.

Sennheiser GSP 670

Co sądzisz o tych słuchawkach?