Recenzja – Sennheiser HD 100

Sennheiser HD 100

W moje ręce ostatnio wpadły jedne z najtańszych słuchawek marki Sennheiser, czyli słuchawki Sennheiser HD 100. Są to zwyczajne słuchawki na kabel, które są przede wszystkim lekkie i kompaktowe. Jak sprawdziły się one u mnie? Przekonacie się tego z tej recenzji.

Na początku powiedzieć muszę, że nigdy osobiście nie zawiodłem się na słuchawkach tego producenta. Więc tym bardziej byłem ciekawy, jak spiszą się jedne z najtańszych słuchawek i czy będzie można na nich słuchać muzyki tak, jak na innych słuchawkach.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Sennheiser HD 100 zostały wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Słuchawki są bardzo lekkie i kompaktowe. Można je złożyć i spakować do swojej torby. Oczywiście na pałąku znalazły się bardzo przyjemny materiał, dzięki któremu nie odczuwamy żadnego dyskomfortu podczas korzystania z tych słuchawek. Powiedzieć jeszcze muszę, że pałąk jest bardzo cienki i można go wyginać na różne strony. Ma to swoje plusy i minusy, na pewno plusem jest to, że możemy dopasować słuchawki do każdej wielkości głowy. Minusem jest to, że można w łatwy sposób połamać te słuchawki i nie będzie to nic fajnego.

Kabel AUX z tych słuchawek również jest na bardzo cienkim kablu, ale przynajmniej kabel ma 1,4 m i jest to naprawdę dużo — ja korzystam z reguły słuchawek przy laptopie, więc nie potrzebuje nie wiadomo jak długiego kabla.

Sennheiser HD 100

2. Moje wrażenia

Sennheiser HD 100

Co sądzę o tych słuchawkach? Przyznać się Wam mogę, że byłem z nich naprawdę zadowolony. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Łatwo można podróżować z tymi słuchawkami, a także są bardzo wygodne. Przez długie godziny pracując z tymi słuchawkami na głowie, nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Dodatkowo dźwięk odtwarzany przez te słuchawki jest na tyle dobry, że nie można na niego narzekać. Oczywiście dźwięk nie jest taki jak w o wiele droższych słuchawkach, jednak dźwięk jest na tyle dobry, że możemy w nich spokojnie słuchać muzyki, czy pracować.

Przez to, że słuchawki są też nauszne, to mamy pasywną redukcję szumów otoczenia. Czy robi to jakąś dużą różnicę? Owszem robi i można bardziej skupić się w pracy lub słuchać muzyki. To nie jest to samo co aktywna redukcja szumów, gdzie nie słyszymy czegokolwiek, ale otoczenie jest bardziej wytłumione.

Sennheiser HD 100

Podsumowując

Sennheiser HD 100 to tanie i podstawowe słuchawki, nad którymi warto się zastanowić. Przez cały okres testów nie mogłem na nie narzekać, byłem z nich zadowolony. Jeżeli szukacie dobrych i tanich słuchawek, to możecie zastanowić się właśnie nad tym modelem. Pamiętajcie, że jest to Sennheiser, czyli muzyka i jakość stoi na pierwszym miejscu i tego tym słuchawkom nie można odjąć. Jeżeli macie możliwość sprawdzenia tych słuchawek u siebie w sklepie, to przed zakupem je sprawdźcie, czy aby na pewno na Wasz gust będzie dobrze.

Sennheiser HD 100

Co sądzisz o tych słuchawkach?