Recenzja – Sennheiser HD 400s

Sennheiser HD 400s

Ostatnio miałem przyjemność testować słuchawki Sennheiser HD 400s. Są to przewodowe słuchawki skierowane dla osób, które nie chcą wydawać ogromnych sum na sprzęt audio typu słuchawki. Są to moje pierwsze testy słuchawek wokółusznych, ale mam pewne wątpliwości co do zapewnień producenta, opowiem Wam o tym w dalszej części recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Najważniejsze cechy Sennheiser HD 400s:

  • Renomowana jakość dźwięku Sennheiser zapewnia wyjątkowe doznania dźwiękowe.
  • Wbudowany mikrofon i pilot do sterowania połączeniami i muzyką.
  • Zamknięte słuchawki nauszne redukują niechciany hałas otoczenia dla Twojej wygody.
  • Lekkie, składane słuchawki do łatwego przechowywania w podróży.

Zacznę od tego, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli styl, w jakim są wykonane. Wiadomo, są gusta i guściki, ale bardzo podoba mi się minimalistyczne wykonanie tych słuchawek. Same słuchawki są bardzo lekkie i przy tym wytrzymałe, mimo tego, że są w całości wykonane z plastiku, do tego wszystkiego możesz je wygodnie złożyć tak jak na załączonym obrazku, co ułatwia transport w momencie, kiedy ich nie używamy. Standardowo słuchawki są wyposażone w regulowany pałąk oraz same przetworniki są zamontowane na tzw. widelcu, dzięki czemu można je lekko odgiąć. Dzięki temu wszystkiemu wydaje mi się, że te słuchawki będzie można dopasować do niemal każdej głowy. Gąbeczki są pokryte eko skórą, wygląda to ładnie, natomiast w cieplejsze dni i po dłuższej sesji użytkowania staje się niepraktyczne. Do zestawu jest dołączony odczepiany kabel jack 3.5 mm o długości 1,4 m. Osobiście uważam, że trochę za dużo, podczas spacerów przeszkadzało mi, jak kabel zwisał w okolicy kieszeni, natomiast bardzo podoba mi się sposób, w jaki trzeba zamontować kabel. Na kablu widać rowek, w który trzeba wpasować dwa bolce znajdujące się wewnątrz słuchawki i potem przekręcić, co zabezpiecza przed przypadkowym odłączeniem kabla.

Sennheiser HD 400s

2. Moje wrażenia

Sennheiser HD 400s

Osobiście jestem trochę zaskoczony, że za taką cenę można dostać tak przyjemne słuchawki. Dzięki możliwości składania i załączonym w opakowaniu woreczku są bardzo kompaktowe. Bardzo dobrze słychać w nich wokal i niskie tony, trochę słabiej instrumenty i bas, ale nie można mieć wszystkiego. Muszę was przestrzec przed jedną rzeczą, która może was zaniepokoić, ponieważ na samym początku, jak jeszcze nie wiedziałem, że ten kabel podłącza się w taki sposób, wpiąłem je jak do zwykłych słuchawek i już myślałem, że dostałem zepsuty egzemplarz, bo jedna słuchawka, która była dalej od kabla nie emitowała dźwięku. Całe szczęście okazało się, że muszę lepiej wpiąć kabel, także zwróćcie na to uwagę, jak już będziecie chcieli kupić swój egzemplarz. Muszę was uprzedzić przed jeszcze jedną rzeczą, otóż jeżeli macie duże uszy to te słuchawki mogą być nie dla Was. Szczelina pomiędzy piankami jest naprawdę wąska i to jest to, co sprawia, że mam wątpliwości czy to są słuchawki wokółuszne.

Sennheiser HD 400s

Podsumowując

Słuchawki wykonane są bardzo schludnie i solidnie, leżą na głowie idealnie, jedynie osobom z dużymi uszami może trochę brakować miejsca w słuchawce. Poza tym jednym minusem naprawdę solidne słuchawki, które z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Sennheiser HD 400s

Co sądzisz o tych słuchawkach?