Recenzja – Sennheiser Momentum True Wireless

Witajcie, z tej strony Adam. Przygotowałem dla was recenzję słuchawek, na które czekałem z niecierpliwością od dawna. Bezprzewodowe słuchawki Sennheiser Momentum True Wireless, bo o nich dzisiaj mowa, to gwarancja jakości do ceny. Ich stylowe wykonanie i mobilność nie tylko cieszy oko, ale i bardzo umila nam podróż np. do szkoły lub pracy. Zapraszam do lekturki!

1. Wykonanie

Nasze Sennheiser’y Momentum łączą jakość z elegancją. Pudełko na słuchawki nie jest wykonane tylko z plastiku, pokryte jest swego rodzaju materiałem, który wyróżnia się na tle innych i sprawia, że nasze słuchawki stają się w oczach użytkowników pożądanym akcesorium. Nie raz, przebywając w grupie znajomych, dostrzegałem zaskoczenie i epitety wychwalające zewnętrzny wygląd pudełka.

Po jego otworzeniu znajdują się w nim dwie słuchawki umieszczone w slotach, które posiadają pozłacane konektory ładowania. Słuchawki trzymają się w slotach dość solidnie przez magnesy. Na wieczku widnieje logo Sennheiser. Warto wspomnieć, że do naszych słuchawek dostajemy również 3 dodatkowe pary wkładek adaptacyjnych. Możemy więc dopasować ich wielkość do naszego ucha, co bardzo wpływa na wygodę oraz odsłuch dźwięku.

Tył naszego pudełka składa się z wejścia USB typu C, małej diody oraz przycisku, po którego wciśnięciu dioda zaświeci się na kolor odpowiadający poziomowi naładowania. Natomiast mechanizm otwierania i zamykania jest bardzo prosty, z tyłu mamy zawias, a od przodu magnes, który trzyma pudełko w zamknięciu.

2. Funkcjonalność

Same w sobie słuchawki Sennheiser Momentum True Wireless posiadają wypolerowane, metalowe panele dotykowe. Umożliwiają nam one korzystanie z pewnych funkcji telefonu bez potrzeby brania go w dłoń. Każdy panel służy do czegoś innego.

Lewy panel

Dotykając raz lewego panelu, możemy zatrzymywać/wznawiać muzykę, a przytrzymując go ściszać głośność w słuchawkach. Klikając w lewy panel dwa razy, możemy przejść do następnej piosenki, a klikając go 3 razy, wrócimy do poprzedniej.

Prawy panel

Kliknięcie raz prawego panelu pozwala nam na odebranie/zakończenie rozmowy lub włączenie asystenta głosowego, a podwójne kliknięcie powoduje odrzucenie połączenia bądź włączenie/wyłączenie funkcji Transparent Hearing, którą opiszę później. Przytrzymując prawy panel, podgłaśniamy muzykę. Gdy jednak podgłośnimy ją do maksymalnego poziomu, głos w słuchawkach odpowie nam Volume max! Pamiętajcie, że słuchanie muzyki zbyt długo na wysokiej głośności trwale uszkadza słuch!

Funkcja Transparent Hearing

Aby uzyskać pełnię dźwięku, nasze słuchawki bardzo tłumią otoczenie, dzięki czemu możemy zanurzyć się w świat swojej muzyki bez zwracania uwagi na otoczenie. Nie jest to jednak najbezpieczniejsza opcja, ze względu na ciągle zmieniające się wokół nas otoczenie. Producenci Sennheiser Momentum True Wireless zaopatrzyli więc swoje słuchawki w funkcję Transparent Hearing, która jest bardzo ciekawa w użyciu.

Jej zasada działania jest prosta, mikrofon umieszczony w słuchawkach pobiera dźwięk z otoczenia i przekazuje go do głośniczków w słuchawkach. Dzięki temu możemy usłyszeć, z której strony dobiegają dźwięki otoczenia pomimo mocnego wytłumiania słuchawek. Bardzo przydaje się to na przykład podczas spacerów po mieście, gdzie musimy zwracać uwagę na przejeżdżający tramwaj bądź samochód, lub gdy chcemy dosłyszeć komunikaty na dworcu. Moim zdaniem, jest to genialna funkcja zwiększająca nasze bezpieczeństwo. Jak wiemy, w ruchu drogowym trzeba uważać, a wiele osób ze słuchawkami w uszach nie jest w stanie usłyszeć ewentualnie zbliżających się aut, tramwajów czy autobusów.

Bateria

Warta wspomnienia jest tutaj także bateria. Zwykle wytrzymuje ona około 4 godzin. Pudełko pozwala nam na dodatkowe 12 godzin użytkowania. Łącznie daje nam to około 16 godzin użytkowania, co jest całkiem dobrym wynikiem, choć nie najlepszym, jaki znam. Jednakże, dzięki wejściu USB typu C możemy szybko naładować nasze pudełko.

3. Aplikacja Smart Control

Dzięki aplikacji Sennheiser Smart Control możemy przede wszystkim łączyć się z naszymi słuchawkami oraz dostosowywać ich funkcje. Nie będę jednak ukrywał, kilka razy po rozłączeniu się słuchawek z telefonem miałem problem połączyć się z powrotem. Nie odgadłem jeszcze natury tego problemu, czy leży ona po stronie producenta słuchawek, czy też od mojego telefonu.

Aplikacja posiada wbudowany equalizer, za pomocą którego możemy dostosowywać dźwięk według naszego uznania, oraz przycisk włączający wcześniej wspomnianą już funkcję Transparent Hearing. Możemy tutaj także dostosować, czy podczas działania tej funkcji nasza muzyka ma pozostać włączona, czy też nie.

4. Moje wrażenia

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z użytkowania tych słuchawek ze względu na ich jakość oraz wykonanie. Ze względu na moje dziwacznie uformowane wnętrze uszu, mogłem z łatwością dostosować sobie wkładki w taki sposób, żeby dobrze wytłumiały otoczenie i dobrze odczuwać dźwięk.

Słuchawki, jak i pudełko są dosyć spore. Da się to odczuć, gdy chcemy schować pudełko do kieszeni spodni bądź nakładając czapkę na głowę, podczas gdy w uszach mamy już słuchawki. Nie będę ukrywał, nie jest to zbytnio komfortowe, lecz da się przyzwyczaić!

5. Podsumowanie

Do zalet słuchawek Sennheiser Momentum True Wireless możemy zaliczyć:

  • Bardzo dobrą jakość dźwięku,
  • możliwość dobrania wkładek do wielkości ucha,
  • szybkie ładowanie,
  • stylowe wykonanie,
  • funkcja Transparent Hearing — bezpieczeństwo na drodze przede wszystkim!

Do wad natomiast zaliczyłbym:

  • wielkość pudełka oraz głośniczków,
  • problemy z ponownym połączeniem się.

Nie wspomniałem tutaj o baterii, ponieważ nie mam pełnego odniesienia co do innych słuchawek bezprzewodowych, a nie chcę rozsiewać dezinformacji. Wariant cenowy też mógłbym poddać dyskusji, ponieważ dla jednych słuchawki w okolicach 1000 złotych to przesada, dla innych to rozsądna cena. Z moich osobistych doświadczeń i spostrzeżeń mogę stwierdzić, że owe słuchawki są warte swojej ceny. To już od nas zależy, jak je wykorzystamy. Nie zapominajmy, że Sennheiser jest jedną z topowych marek w swojej branży, dlatego cenią się tak, a nie inaczej. Nie chcę tu nawiązywać do znanej marki telefonów komórkowych, ponieważ jest to temat dość obszerny, który budzi wiele emocji ludzi o różnych opiniach i powinien znaleźć się w innym poście.

Podzielcie się z nami opinią, co sądzicie o słuchawkach! Bardzo lubimy, gdy nasi czytelnicy mogą wyrazić swoje zdanie na dany opisany temat. Trzymajcie się ciepło!