Recenzja – Teufel Radio 3sixty

Teufel Radio 3sixty

W dalszym ciągu pozostajemy w domach, więc tym razem chciałbym Wam przedstawić całkowicie inny głośnik od Teufela, a właściwie to radio. Teufel Radio 3sixty, to nie jest zwykły głośnik domowy, ale także jest to radio internetowe i FM. Przyznać się muszę, że już dawno nie miałem do czynienia z takim urządzeniem. Tak samo dawno nie słuchałem już radia internetowego, a co dopiero radia FM, więc miło było podczas przerwy w pracy i nauki w domu, posłuchać nie tylko muzyki ze Spotify, ale także z radia.

Radio 3sixty to klasyk w nowoczesnym wydaniu, który może nie tylko skraść serca, ale także nasz słuch. Jednak czy zawsze? Przyznać się muszę, że mam kilka uwag do tego produktu i poniżej się o tym wszystkim przekonacie. Dodać na początku jeszcze muszę, że szkoda, iż produktu nie ma w innych kolorach, przecież taki klasyk mógłby idealnie dekorować nasze mieszkanie, ale nie każdemu może przypaść do gustu, tylko czarny.

 1. Specyfikacja
 2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Teufel Radio 3sixty:

 • Ultrakompaktowe radio cyfrowe
 • Dostęp do całej muzyki tego świata
 • 360-stopniowy dźwięk
 • Zintegrowany subwoofer downfire
 • Budzik z dwoma czasami budzenia
 • Bezpośredni dostęp do ulubionych stacji, playlist itd.
 • Duży wyświetlacz
 • Wyjście AUX
 • Funkcja powerbanku
 • Stabilna antena teleskopowa
 • Funkcja auto-power on/off

Producent dodał do tego produktu strasznie dużo funkcji, jednak brakuje mi w tym modelu sterowania telefonem, które notabene jest, ale nie jest dostępne w naszym regionie. Na całe szczęście nie stoi nam nic na przeszkodzie, aby takową aplikację pobrać z internetu i z niej korzystać. Mamy tutaj też gałki do głośności, zmiany ustawień itd., które pięknie wyglądają, a także są bardzo funkcjonalne. Więc nie będziemy aż tak bardzo potrzebować tej aplikacji.

Ciekawą funkcją tego radia jest funkcja powerbanku, pierwszy raz się spotykam, aby w domowym głośniku była taka funkcja, więc tak naprawdę bez problemu możemy podładować nasz telefon, słuchając przy okazji muzyki. Dodać jeszcze muszę, że dzięki dużemu wyświetlaczowi w tym Teufelu możemy wszystko ustawić i wiedzieć, jaki mamy aktualny tryb włączony.

Teufel Radio 3sixty

2. Moje wrażenia

Teufel Radio 3sixty

Jakie są moje wrażenia dotyczące użytkowania tego głośnika? Byłem z niego zadowolony, przynajmniej mogłem znowu posłuchać radia FM lub mogłem ustawić sobie budzik ze swoją ulubioną muzyką. Podczas całych testów nie mogłem narzekać na to radio, jedynie co zwróciło moją uwagę, to przy maksymalnej głośności słychać czasami szumy, czy to przy słuchaniu muzyki z: radia, Spotify czy telefonu poprzez Bluetooth. Nie wiem, czy to była wada mojego modelu testowego, czy jest już to niestety wada wszystkich modeli — nie mogłem tego niestety sprawdzić.

Bardzo ciekawą funkcją w tym radiu jest jeszcze dźwięk 360°, który sprawdza się idealnie w domowych warunkach. Dlaczego? Dźwięk nie tylko idzie prosto do nas, ale także, jeżeli Teufel stoi przy ścianie, to dźwięk się od niej odbija i jest bardziej donośny. Dzięki temu podczas przerwy przy pracy w naszym home office możemy się nacieszyć świetnym brzmieniem utworów, a dodatkowo mamy tutaj też korektor dźwięku, więc możemy dostosować dźwięk do naszych preferencji — jest to świetna opcja!

Teufel Radio 3sixty

Podsumowując

Teufel Radio 3sixty nie jest może najtańszym głośnikiem, a właściwie to radiem. Jednak patrząc na to, co to radio potrafi, to nie jeden producent mógłby się zawstydzić. Czy mógłbym polecić Wam ten głośnik? Szczerze mówiąc to tak, patrząc na te dwie wady w tym sprzęcie, to tak naprawdę można się do nich przyzwyczaić i je omijać podczas użytkowania. Ja byłem bardzo zadowolony z tego stylowego radia w moim home office, więc tym bardziej Wy powinniście być zadowoleni.

Teufel Radio 3sixty

Co sądzisz o tym głośniku?