Recenzja – Teufel Stereo M

Teufel Stereo M

Ostatnio na testy otrzymałem głośniki Teufel Stereo M. Nie są, to może mobilne głośniki, które z łatwością weźmiemy pod pachę i pójdziemy z nimi np. do znajomych. Są to typowe głośniki do domu/domowego biura, a nawet do zwykłego biura. Jak u mnie sprawdzały się te głośniki? Czy byłem z nich zadowolony? Czy miałem z nimi jakieś problemy? O tym przekonacie się z tej recenzji.

Na samym wstępie muszę powiedzieć, że mocno zaskoczyły mnie te głośniki, a to dlatego, że pokazały mi one potęgę Teufela. Ich moc oraz dźwięk to coś nieziemskiego. Nie chce zdradzać wszystkiego już na samym początku, ale naprawdę te głośniki mogą Was zaskoczyć. Szkoda, że głośniki nie dotarły do mnie w kolorze białym (mój ulubiony kolor sprzętu), ale przyznać też muszę, że ten czarny kolor też nie jest najgorszy — głośniki wyglądają stylowo.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Teufela Stereo M:

  • Obsługa WiFi i bluetooth
  • Zintegrowany wzmacniacz dla wypełniającego, dokładnego dźwięku
  • Prawdziwy system trójdrożny
  • Technologia Raumfeld
  • Przyciski do sterowania bezpośrednio na urządzeniu
  • Funkcja oszczędzania energii
  • Dodatkowy Line-In dla odtwarzacza CD lub gramofonu
  • Wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów

Nie ma tu może tak samo dużo funkcji, jak w przypadku Teufel Radio 3sixty, jednak patrząc na to, jak te głośniki grają, to można powiedzieć, że jest to wystarczająco. Szkoda, że te głośniki nie posiadają asystenta głosowego i nie można sterować muzyką właśnie za jego pomocą. Zawsze jednak zostaje nam opcja połączenia się poprzez bluetooth i sterowania muzyką za pomocą telefonu lub asystenta Google/Siri.

Zaskoczyły mnie możliwości, które posiada aplikacja dedykowana tym głośnikom. Odkąd miałem Teufele to albo aplikacja nie była dostępna, albo nie była na nasz region, tutaj wszystko działa i mimo iż aplikacja na pierwszy rzut oka nie jest przyjazna, to potem łatwo się do niej przyzwyczaić.

Teufel Stereo M

2. Moje wrażenia

Teufel Stereo M

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego Teufela, a dokładnie tych Teufelów? Na początku przeraziłem się ich wagą i wielkością (mimo iż wszystko pisze na stronie). Po wyjęciu z pudła głośników i ustawieniu ich tak jak powinno być, po ich skonfigurowaniu (gdzie leży lewy głośnik, a gdzie prawy) można było zacząć zabawę. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak szybko je ściszyłem. Nie sądziłem, że są one aż tak głośne, a miałem je tylko na 60% i muzykę było słychać w całym mieszkaniu (i nie tylko). Na początku stwierdziłem, że nic złego nie może się stać i ustawiłem taki poziom głośności — głupi ja.

Stereo M mają taką moc, że na pewno rozbudzą wszystkich w domu, a na imprezy nadadzą się idealnie. Oczywiście można dzięki tym głośnikom spędzić miło czas, ponieważ dźwięk wyprodukowany przez nie jest czysty i przyjemny dla ucha. Dodatkowo powiedzieć muszę o moim małym problemie, który spotkał mnie podczas testowania tych głośników. Otóż jak wiadomo, teraz sieć Internetowa jest bardzo przeciążona i czasami zdarzają się przypadki, że po prostu nagle nie mamy Internetu w domu. Tak właśnie raz stało się u mnie podczas testów tych głośników. Niektóre sprzęty po powrocie sieci wróciły do żywych, jednak Teufele co chwile łączyły się do sieci i nie mogły się połączyć — tylko reset pomógł i musiałem je konfigurować od nowa.

Teufel Stereo M

Podsumowując

Teufel Stereo M to nie jest tani sprzęt. Jednak patrząc, a właściwie to słysząc dźwięk z tych głośników, można się w nich zakochać. Ja na początku byłem nimi przerażony, że są takie duże. Potem się do nich tak przyzwyczaiłem, że trudno było mi je oddać. Jeżeli szukacie super głośników do domu, to zdecydowanie możecie wpisać tego Teufela na listę. Gorąco polecam Stereo M.

Teufel Stereo M

Co sądzisz o tych głośnikach?