Recenzja – Transcend StoreJet 25M3

Transcend StoreJet 25M3

Jakiś czas temu miałem przyjemność testować dla Was dysk Transcend StoreJet 25M3. Na samym wstępie powiem, że ten dysk twardy nie miał ze mną najlżej, nawet miał jeszcze więcej plików na sobie niż taki Transcend ESD220C (jego recenzja jest już na blogu). Tytułowy dysk przyjechał do mnie w konfiguracji 2 TB, więc idealnie to wykorzystałem do zrobienia mini porządku na swoim komputerze. Oczywiście plan nie wyszedł w 100%, tak jak zamierzałem, jednak 1/5 dysku na komputerze jest już poukładana!

Czy jednak ten dysk się u mnie sprawdzał? Czy coś mnie w tym dysku denerwowało? Zaraz będziecie mogli się przekonać czy taki dysk twardy nadaje się idealnie do pracy i domowej rozrywki.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Transcend StoreJet 25M3

Transcend StoreJet 25M3 jest wyposażony w port microUSB, jest to połączeniem USB 3.1 Gen 1. W zestawie dostajemy kabel z microUSB na USB typu A. Tak naprawdę to tyle, co mamy w zestawie, bo po co nam jest więcej, jednak wspomnieć jeszcze muszę o gumowym etui, które chroni nasz dysk przed upadkami i wstrząsami. Producent nie chwali się na swojej stronie prędkościami tego konkretnego dysku, sami możecie zobaczyć na zdjęciu, że za wolny nie jest. Ważne jednak jest to, że jako iż jest to dysk HDD, możemy być bezpieczniejsi o nasze ważne dane niż w przypadku dysku SSD. Nie ma co nawet porównywać Transceda ESD220C z StoreJet 25M3, ponieważ pierwszy dysk jest dyskiem SSD, a drugi dyskiem HDD.

Prędkość - Transcend StoreJet 25M3

Wspomnieć jeszcze muszę, że dysk jest wyposażony w przycisk, którym to możemy w szybki sposób zrobić kopię zapasową danego urządzenia. Wystarczy tylko kliknąć i wszystko się dzieje samemu! Oczywiście potrzebujemy odpowiedniego oprogramowania, na całe szczęście producent wspomina o nim na pudełku, jak i stronie internetowej.

2. Moje wrażenia

Transcend StoreJet 25M3

Jakie mam odczucia po dłuższym korzystaniu i testowaniu tego dysku? Powiedzieć Wam muszę, że byłem z niego zadowolony, nawet dzięki jego w miarę szybkich osiągnięć zapisu i odczytu (oczywiście to może zależeć od komputera). To i tak byłem zadowolony i pomagał mi już we wcześniej wspomnianych porządkach na laptopie. Niestety nie doszło to do skutku z braku czasu. Co najważniejsze, że przenosząc bardzo ważne dla mnie dane z laptopa na dysk, nie bałem się o nie. Po dłuższym przebywaniu z tym dyskiem doznałem poczucia bezpieczeństwa i według mnie jest to najważniejsze przy korzystaniu z tego typu dysków.

Na plus przy tym StoreJet 25M3 mogę zaliczyć jeszcze jego wagę i rozmiary, ponieważ jego waga wynosi 185 g, więc aż tak dużo na przenośny dysk nie jest. Nawet ten dysk nie jest najgrubszy oraz za duży, więc w plecaku lub torbie nie zajmuje dużo miejsca. Więc można go spokojnie zabierać na wszystkie spotkania lub wyjścia na miasto. Co jest jeszcze ważne w tym dysku, to że jest on wzmocniony, aby zapobiegać uszkodzeniom podczas upadkom i wstrząsów.

Podsumowując

Transcend StoreJet 25M3

Transcend StoreJet 25M3 nie należy do najtańszych dysków, jednak do najdroższych też nie, ponieważ to wszystko zależy od wersji pojemnościowej. Jednak czy według mnie ten dysk jest warty tyle pieniędzy? Według mnie ten dysk jest warty zakupu, jednak tylko w wersji 1TB i 2TB. Aktualnie 500 GB nie opłaca się w ogóle, sami powinniście o tym doskonale wiedzieć. Sami już musicie stwierdzić czy cena za te większe pojemności jest akceptowalna, ja tylko mogę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony z tego dysku. Chociaż jak na taki dysk był w miarę szybki i trzeba pamiętać, że jest to w dalszym ciągu dysk HDD.

Co sądzisz o tym dysku?