Recenzja – Bose NC 700

Bose NC 700

Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że byłem mocno zaskoczony, że tak szybko udało się zdobyć na testy najnowsze słuchawki Bose! Nie zawsze się tak udawało i jest to zawsze miłe zaskoczenie dla mnie. Przechodząc do recenzji, to muszę przyznać, że po testach Bose QC35 II czuję, że to były jedne z najlepszych słuchawek, jakie miałem u siebie. Chociaż po testach tych słuchawek moje zdanie się trochę zmieniło, jednak i tak słuchawki Bose QC35 II mają swoje zalety, tak samo jak słuchawki Bose NC 700.

Jak sprawdziły się u mnie te słuchawki? Jak mnie się z nich korzystało? Wszystkiego będziecie mogli się dowiedzieć poniżej. Ja tylko teraz mogę powiedzieć, że musicie wypróbować te słuchawki nawet w hałaśliwym sklepie — poczujecie, co to jest spokój, nawet większy niż w QC35 II.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Bose NC 700:

  • Intuicyjne sterowanie dotykowe
  • Niezrównany system mikrofonów
  • 20 godzin pracy na jednym ładowaniu
  • Regulowana redukcja hałasu
  • Obsługa Bose AR
  • Nowy komfortowy wygląd
  • Niesamowity dźwięk

Tak jak już wiele razy to mówiłem, Bose nie potrzebuje wielu cech, aby być naprawdę dobry i zauważalny. Ich system czy to głośników, czy słuchawek jest na tyle dobry, że dźwięk reprodukowany przez urządzenia Bose jest fenomenalny. Nawet w tych słuchawkach przyznać muszę, że jest super i czuje się wszystko. Nie wiem, jak to robi ten producent, ale naprawdę muzyka na tych słuchawkach (czy głośnikach) ma drugie życie, a nawet znaczenie.

Jeżeli chodzi o baterię w tych słuchawkach, to też muszę przyznać, że nie jest źle. Producent deklaruje tutaj 20h pracy na jednym ładowaniu. Jak jest w rzeczywistości? Jest dosyć podobnie i mimo iż ja używam słuchawek cały czas, kiedy tylko mogę, to ładowałem te słuchawki co 2/3 dni. Jak dla mnie jest to dobry wynik, bo osoba, która używa mniej słuchawek, to nawet może ładować te słuchawki co 4/5 dni. Przy tym, że teraz prawie codziennie ładujemy swoje telefony, zegarki itd., to ładowanie słuchawek co kilka dni nie jest aż takie złe. Gorzej jakby nie wytrzymywałyby całego dnia.

Bose NC 700

2. Moje wrażenia

Bose NC 700

W sprawie tych słuchawek mogę powiedzieć, że świetnie mnie się z nich korzystało. Chociaż ich największą wadą jest, że nie składają się tak jak QC35 II i zajmują po prostu więcej miejsca i niestety widać na nich więcej odcisków palców, niż na wspomnianych QC35 II — może w kolorystyce białej nie będzie aż tak źle, a nawet może będzie o wiele lepiej to wyglądać. Tu przy tej wersji trzeba pamiętać o ich czyszczeniu. Mimo iż czasami to nie działa i trzeba się trochę pomęczyć, aby wyglądało to dobrze, to i tak trzeba pamiętać, że za ten dźwięk i redukcje szumów można to przeboleć. Co mnie zaskoczyło w tych słuchawkach, to możliwość zmiana stopnia redukcji szumów — widać dużą różnicę.

Dodać jeszcze muszę, że bardzo miło mnie zaskoczyła nowa aplikacja do tych słuchawek (i do wszystkich nowych produktów Bose). Teraz możemy z łatwością tworzyć pokoje/grupy — jest to jedna z nowości. Tak to przy korzystaniu z tych słuchawek możemy w szybki sposób (na słuchawkach lub w aplikacji) zmienić stopień redukcji szumów: od 0 do 10. No i powiem jeszcze o mikrofonach, które w tych słuchawkach spisują się bardzo dobrze. Rozmawiałem przez te słuchawki mnóstwo razy i rozmówca nawet nie wiedział, że rozmawiam przez słuchawki, tylko myślał, że rozmawiam normalnie przez telefon.

Bose NC 700

Podsumowując

Bose NC 700 są drogimi słuchawkami, jednak patrząc na to, co one potrafią, jak słychać na nich dźwięk, no i oczywiście redukcja szumów, która jest w urządzeniach Bose świetna! Czekam z niecierpliwością na inne słuchawki od innych producentów, bo jak na razie żadne ze słuchawek, które miałem dotychczas nie mogą się mierzyć z potęgą tych słuchawek. Sam jestem ciekawy czy znajdzie się kiedyś (tańsza) alternatywa na Bose’a. No jak na razie takiej nie znalazłem i jeżeli muzyka jest waszym życiem i chcecie mieć wtedy spokój, to polecam te słuchawki. Trochę trzeba za nie zapłacić, ale przynajmniej przez długi czas będą się one trzymać i świetnie grać.

Bose NC 700

Co sądzisz o tych słuchawkach?