Najlepsze sposoby na produktywność

Sposoby na produktywność

NAJLEPSZE SPOSOBY NA PRODUKTYWNOŚĆ

Wcześniejsze wstawanie

Jeżeli nie masz problemu z zasypianiem, jak i ze wstawaniem najlepszym rozwiązaniem jest ustawić budzik na 8 godzin snu, aby dobrze rozpocząć dzień. Nie używaj opcji drzemki, bo to jest nie potrzebne, kiedy będziesz więcej leżeć, wtedy już tym bardziej nic Ci się nie będzie chciało. Budzik dzwoni, wstaje i szykuje się na piękny i pracowity dzień.

Dobrze zacząć dzień

Kiedy wstaniesz z łóżka, już szybko pędź do łazienki się ogarnąć i przebrać, aby nie marnować dnia, łażąc w piżamie. Po tej codziennej rutynie najlepiej wypić ciepłą herbatę z cytryną lub innymi cytrusami. A jeżeli nie lubisz herbat to czas napić się ciepłej wody z cytryną na orzeźwienie. Przy wybranym dobrym napoju najlepiej spożyć pyszne śniadanie.

Planowanie

Bardzo dobrze jest tworzyć listy rzeczy do zrobienia, planów czy nawet listę zakupów na najbliższe dni, aby nic nie umknęło. Można to inaczej nazwać CEL, aby go osiągnąć, trzeba wypełnić te wszystkie obowiązki. Ja sam robię listy TO-DO, aby nic mi nie umknęło przy codziennym trybie życia. Taką listę zostawiam na wierzchu i w widocznym miejscu, żeby co spojrzenie na nią przypominała, jakie mamy plany, aby osiągnąć ustalony cel.

Wolna przestrzeń

Niektórzy ludzie lepiej odnajdują się w ciemnym chaosie na biurku ja jednak wolę mieć posprzątane i posegregowane papiery, aby mieć szybki do nich dostęp. Sam nie umiem skupić się, podczas kiedy jakieś papiery porozwalane leżą mi dookoła klawiatury lub długopisy żyją własnym życiem. Jeżeli Ty odnajdujesz się w czeluściach chaosu to chwała Ci za to, ja niestety nie potrafię.

Priorytety dnia

W każdy dzień dobrze mieć ważne priorytety, które trzeba wykonać na samym początku, aby potem nie zabrakło na nie czasu jak np. urzędy czy różne firmy. Czasami zdarzają się szalone dni i trudno to wszystko okiełznać. Na samym początku w takie dni, wziąć kilka sekund spokoju zrobić kilka wdechów ustalić co jest najważniejsze i co już więcej czasu nie będzie czekać.

Odpuść sobie

Czasami nie da się wykonać wszystkich zadań, jeżeli wiesz już na 100%, a nawet na 110%, że nie zdołasz wykonać dzisiaj, tego jednego zadania to odpuść sobie. Nie musisz się martwić, że może przepaść, przenieś je na drugi dzień jako priorytet.

Masz jakieś swoje sprawdzone metody na produktywność?