Fototest – Honor 8A

Honor 8A

Nie tak dawno miałem przyjemność i okazję testować telefon Honor 8A. Co ważne i co mogłem zauważyć, to jeszcze nikt nie testował tego modelu, więc jestem chyba pierwszy — tyle wygrać! Czasami udaje mnie się przetestować właśnie jako pierwszy i szczerze jestem z tego dumny. Nie zmieniając tematu wpisu, chciałbym Wam dzisiaj przedstawić możliwości fotograficzne tytułowego urządzenia. Czy jest to godne urządzenie do polecenia pod względem fotografii i ceny? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 8A

Honor o urządzenie wyposażył w dwa aparaty. Główny aparat znajduje się na tylnej obudowie i posiada matrycę 13 Mpx z przesłoną f/1.8.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą dobrze, jakość i szczegółowość jest dobra. Brakuje mi w tym urządzeniu automatycznego HDR — jak to bywa w urządzeniach Huawei/Honor tryb HDR jest jako osobny tryb i nie jest to zawsze dobre, ale ważne, że jest. Niestety kolory nie są zbyt dobrze odwzorowane i przy takim oświetleniu mogą być one odrobinę chłodniejsze lub jeżeli mamy za dużo zieleni (tak jak tutaj), mogą te kolory wpadać w zielony. Co również jest ważne, to cienie na zdjęciach nie są znacząco duże i jest to dobra wiadomość.

Pochmurna pogoda - Honor 8A

Pochmurna pogoda - Honor 8A

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze, co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest dobra i to się liczy. Kolory przy takim oświetleniu już są o wiele lepsze, chociaż niestety biel w niektórych momentach lub miejscach jest przepalona. Przynajmniej cienie bez tego automatycznego HDR nie są duże i mocne, a dzięki trybowi HDR zdjęcia wychodzą o wiele lepiej i polecam przy takim oświetleniu włączyć ten tryb. Nawet dzięki temu biel nie jest przepalona, więc w taki sposób można się pozbyć niektórych wad aparatu w tym telefonie.

Słoneczna pogoda - Honor 8A

Słoneczna pogoda - Honor 8A

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to przyznać muszę, że nie jest najgorzej, ale to tylko wtedy, kiedy zdjęcie się uda. Przy tym telefonie nie zawsze się udadzą, ponieważ zauważyłem problem nie tylko z autofocusem, ale i też z samą aplikacją aparatu. Otóż na podglądzie widzimy całkiem co innego, a co innego nam wychodzi po zrobieniu zdjęcia. Powiedzieć i tak muszę, że kolory przy takich zdjęciach są dobre i poprawnie odwzorowane, przynajmniej w tym aspekcie się nie zawiedziemy. Głębia ostrości jak na takie urządzenie jest dobra i to bardzo dobrze — no w końcu to urządzenie ma podobno jasną przesłonę.

Zdjęcia makro - Honor 8A

Zdjęcia makro - Honor 8A

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane w obu warunkach oświetleniowych są dobre pod względem jakości i szczegółowości. Niestety kolory w sztucznym oświetleniu odbiegają trochę od rzeczywistości i nie jest to zbyt dobre. Na całe szczęście przy naturalnym oświetleniu jest znacznie lepiej i to trzeba wziąć pod uwagę. W dalszym ciągu trzeba też pamiętać, ile to urządzenie kosztuje, bo nie zawsze w tej cenie można znaleźć coś innego/lepszego, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki. Dodatkowo powiedzieć trzeba, że krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, co jest bardzo dobrą informacją.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8A

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 8A

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę w tym urządzeniu, to muszę powiedzieć, że nie jest najgorzej w średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest dobra, a nawet bardzo dobra i to jest chyba największy atut tego urządzenia. Oczywiście w lepszych warunkach jest odrobinę lepiej, nie znacząco dużo i to jest ważne, bo dzięki temu widać, że przednia kamerka jest bardzo dobra. Nawet balans bieli działa tak jak powinien i to jest plus dla producenta.

Przednia kamerka - Honor 8A

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie są może najlepsze i najwyższych lotów, ale na całe szczęście Honor wyposażył ten telefon w tryb profesjonalny, w którym to można wybrać czas naświetlania do 8 sekund! Chociaż i tak powiedzieć muszę, że zdjęcia w trybie automatycznym są na tyle jasne, że da się na nich wszystko zobaczyć. Ja jednak polecam tym telefonem robić zdjęcia w trybie profesjonalnym, bo w nim możemy znacznie więcej wyciągnąć z głównego aparatu w tym telefonie — znacząco więcej.

Zdjęcia nocne - Honor 8A

Zdjęcia nocne - Honor 8A

8. Przykładowe wideo

Honor 8A ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety w tej rozdzielczości nie znajdziemy żadnej stabilizacji, a szkoda, bo byłby to ciekawy dodatek. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że nie jest ono za dobre. Jakość jest poprawna, ale gorzej ze szczegółowością, no i brak stabilizacji boli w oczy. Przynajmniej kolory są w miarę poprawne, chociaż czarny jest dosyć mocny. Przynajmniej podczas nagrywania odrobinę lepiej działa autofocus. No nie jest to najlepszy telefon do nagrywania.

Podsumowując

Honor 8A

Honor 8A to bardzo tani telefon, ale czy warto się nim interesować pod względem aparatów? Szczerze mogę powiedzieć, że nie za bardzo. Jedynym plusem tego telefonu jest przednia kamerka, bo główny aparat w większości sytuacjach się nie sprawdza, bo niestety w aplikacji aparatu widzimy coś innego, a co innego otrzymujemy po wykonaniu zdjęcia. Producent powinien to poprawić w tym urządzeniu. Ten telefon polecić mogę tylko osobom, które nie zwracają uwagi na same zdjęcia, a nie mają dużego budżetu na telefon. Dla osób, które chcą robić zdjęcia, to nie polecam tego telefonu i proponuje poszukać czegoś innego.

Zdjęcia wykonane Honorem 8A -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?